10 bežných chýb, ktoré robíme pri líčení a potom vyzeráme staršie


Make-up môže veľakrát posilniť a pozdvihnúť naše sebavedomie. Snažíme sa zvýrazniť to, čo je na nás pekné, a teda najkrajšie rysy našej tváre a taktiež „oživujeme“ našu pleť. Niekedy si však môžete všimnúť, že dámy vyzerajú s make- upom staršie. Ak to poviem zjednodušene, treba zvoliť dobrú stratégiu a možno zmeniť niektoré zaužívané ťahy a výsledný efekt môže byť skvelý. Ak sa chcete vyhnúť niektorým bežným chybám, ktoré vám pridávajú niekedy aj desať rokov, tento článok by pre vás mohol byť užitočný.

Príliš veľa make-upu a korektoru.

makeup10
brightside.me

Niekedy, keď chceme vytvoriť krásny efekt, krásnu pleť, používame príliš veľa korektoru a make-upu. Ak navyše použijete zlý odtieň a nanesiete ho veľa, zanesiete svoje póry, zvýrazníte vrásky a pleť bude pôsobiť nepekným, „zmaľovaným“ dojmom. Prvým krokom k úspechu je vybrať ten správny odtieň a s make-upom pracovať hlavne s citom. Niekedy je menej viac.

Veľa maskary na spodných mihalniciach.

makeup9
brightside.me

Áno, trochu maskary na spodných riasach môže oči otvoriť a zvýrazniť. V prípade, že to preženiete, upriamite pozornosť na vrásky okolo očí a aj na kruhy pod očami. Skúste spodné riasy namaľovať len zľahka a radšej pozornosť venovať riasam na vrchnom viečku.

Nesprávny odtieň rúžu

makeup8
brightside.me

Verte či nie, rúž na perách môže urobiť zázraky. Nebojte sa experimentovať so sýtymi a nezvyčajnými farbami. Je to totiž hit tejto sezóny. Tmavšie farby pery zužujú, a naopak, svetlejšie im dodajú trochu objemu. V kurze sú taktiež matné rúže, ktoré vyzerajú naozaj skvelo. Stačí si len vybrať.

Zlé nanesenie tmavých očných tieňov

makeup7
brightside.me

Aplikácia tmavých tieňov na celé viečko zbytočne ženu zostaršuje. Pokiaľ samozrejme nemáte výrazné večerné líčenie na nejakú príležitosť. Vtedy si myslím, že je to v poriadku. Na bežné denné líčenie skúste na celé viečko naniesť svetlý tieň a do ohybov tmavší. Vytvoríte veľmi moderný a svieži look, ktorý svedčí naozaj každému.

Tmavá linka na spodnom viečku

makeup6
brightside.me

Ak si namaľujete spodnú linku, vaše oči budú pôsobiť užšie. Tu platí to, čo v predchádzajúcom bode. Pokiaľ sa jedná o výrazné líčenie alebo chcete mať mačacie oči, je to v poriadku. Ak však nechcete výrazné oči, zvoľte napr. hnedú, svetlejšiu ceruzku.

Pokračovanie na ďalšej strane..

horoskop-april

Komentáre

komentárov