10 bizarných, no populárnych japonských trendov, nad ktorými zvyšok sveta len nechápavo krúti hlavou

Lucia Mužlová Ešte viac

Ako každá kultúra, aj tá japonská podlieha zmenám, niekedy lepším, inokedy zas takým, ktorým nie celkom rozumieme. Okrem tradičnej kultúry, nádherných pamiatok a dobrosrdečných ľudí tu totiž natrafíte aj na mladú generáciu, ktorá sa snaží vyniknúť. Vznikajú tak trendy, ako napríklad bizarné masky na tvár, či farbenie pleti. Toto je 10 najzvláštnejších trendov, ktoré vznikli za posledných niekoľko rokov.

Decora

Názov tohto trendu pochádza z anglického slova „decoration“ a asi nebude náročné domyslieť si, v čom spočíva. Líčenie je relatívne prirodzené a jeho cieľom je pripomínať dieťa. Zábava však začína pri „dekorácii“ zovňajška doplnkami. Čím ich je viac a čím sú pestrejšie, tým lepšie. Môžete si tvár polepiť farebnými nálepkami, dať si do vlasov pestré sponky a mašle, ovešať sa náramkami a náhrdelníkmi a doplniť to rôznofarebnými ponožkami. Ideálne je, ak zo skrine vytiahnete čokoľvek, čo vám pripomína detstvo a niekde to na seba upevníte.

 Ganguro

Možno ste už aj vy počuli, že Japonci sa snažia zachovať si čo najsvetlejšiu pokožku. Je to pozostatok tradície, kedy mala opálenú pokožku len pracujúca trieda a vyššie postavení jedinci sa na slnku zdržiavať nemuseli, čo dokazovala ich bledosť. Opakom je trend s názvom ganguro. Jedinec podliehajúci tomuto trendu si na tvár nanesie čo najväčšie množstvo tmavého make-upu, okolie očí, špička nosa a pery však musia vynikať svetlou farbou. Ideálnym doplnkom sú sivé, oranžové alebo blond vlasy, umelé riasy a čo najpestrejšie oblečenie.

View this post on Instagram

When you embody the sacred, your body carries #sacredAuthority. #Ganguro #Yamanba #GYARU are among the lineage of pre-civilized #mountainWitches and shamanic folk healers of Japan, ruled by a powerful #Empress 👑 These modern day #Shibuya #partyGirls ✌️ offer a resurgence of indigenous values in which spirituality is an expression of the clan. Thru song + dance, the tribes of old escalated to the conscious zero point of #ritualEcstasy and #collectiveEffervescense . Ganguro with their dark skin/light eyes channel the #Ainu people, the original inhabitants of Japan, of Tibetan + Indian origin. The white stripe lightly painted from #ThirdEye to nose resembles the face paint of #Yogis. As W.E.B. Duboise said "Blood of yellow & white hordes diluted the ancient black blood of India but her eldest #buddha sits back, with kinky hair." GANGURO #JapaneseBlackFace is transcultural Goddess Archetype as inherited mode of psychic functioning 💕💞💜 #indigenousBUDDHA #KALI #Hindu #Mother symbolizing #DeathofIgnorance 🌗💀Reign on clearwater #ChordOfTruth #LastREALBitch🔥

A post shared by High Priestezz Or Nah (@0r__nah_spiriturlgangsta) on

Aplikácie s filtrami

Iste ste už aj vy natrafili niekde na postavičku Anime. Takmer každá z nich sa vyznačuje očami cez pol hlavy a podobný efekt sa snaží dosiahnuť aj množstvo mladých v Japonsku. Neraz sú preto ochotní urobiť čokoľvek, od šošoviek až po plastické operácie na zväčšenie očí. Zrejme si však uvedomili, že takéto radikálne zásahy nie sú to pravé orechové a vymysleli preto aplikácie s filtrami. Vďaka ním môžu mať aspoň na fotografiách veľké oči a dokonalú žiariacu pokožku.

https://www.instagram.com/p/Bjw5yHKj74W/?utm_source=ig_embed

Kigurumi

V rámci tohto trendu si pokojne môžete vyjsť na ulicu v pyžame. Má to však háčik, musíte v ňom pripomínať rozkošné zvieratko. V prípade animegao kigurumi sa nenosia len pyžamá ale aj masky na hlavu, aby bol zjav dotiahnutý do dokonalosti.

View this post on Instagram

Congrats to FB user Julie Mae, the tenth and final winner of our Kigurumi Flashback Giveaway! Thanks so much for sharing your story – please shoot us a DM. And to everyone else – your stories were all very inspiring and fun to read, and we're so happy you are a part of our kigurumi family! We thank you all from the bottom of our fuzzy hearts 😘♥️⠀ ⠀ "I love being able to wear them nearly everywhere, especially for Halloween because when little kids see them they light up and get so much joy. I'm excited and hoping I'm working this year's Halloween so I can wear it to work. I hope for hoodies to come out eventually too. I Would wear hoodies literally everywhere if I had one."⠀ ⠀ #hellokigurumi #akigurumistory #sazac #redpanda #kigurumi #redpandakigurumi #throwback #cute #fun #contest #giveaway

A post shared by KIGURUMI.COM ⋅ official 💫 (@hellokigurumi) on

Face-liftingové masky

Japonci si na hladkú pokožku mimoriadne potrpia. Práve z tejto krajiny pochádza veľké množstvo produktov a pomôcok, ktoré majú dokonalú pokožku zaručiť. Napríklad táto maska, ktorá má podporiť prietok krvi v tvári a zbaviť vás vrások.

Shironuri

Doslovný preklad slova shironuri znamená „natretý nabielo“. Kľúčová je v tomto prípade biela tvár, či už ju dosiahnete líčidlami alebo si na hlavu natiahnete rukavicu či iný kus bielej látky. Oblečenie až také podstatné nie je, aj keď sa preferuje viktoriánsky alebo tradičný japonský štýl.

View this post on Instagram

Unite 🌟 Minori

A post shared by Shironuri Fashion (@shironuri) on

Očné viečka

Zvláštne je prenikanie európskych vplyvov do japonskej kultúry. Množstvo Japoncov totiž túži po dvojitých viečkach, aké majú Európania. Aby žiadaný efekt dosiahli, niektorí neváhajú podstúpiť plastickú operáciu, iní sa však uspokoja s dočasnými riešeniami, ako napríklad lepidlá či iné pomôcky.

Šiška na čele

Zmysel tejto estetickej úpravy, ktorá sa prvýkrát objavila v Kanade, ostáva záhadou, niektorí Japonci si však občas nechajú do čela vpichnúť soľný roztok, aby si mohli na čele vytvoriť tvar šišky. Našťastie, trend nie je príliš rozšírený, pretože procedúra nie je lacná a efekt vydrží len 24 hodín.

View this post on Instagram

#bagelhead

A post shared by Spitfire J Squirrel (@spittyjsquirrel) on

Rúžovacie šablóny

Dámy, poznáte to. Snažíte sa o dokonalé pery, rúž však akosi nechce poslúchať. Na trh však prichádza pomôcka, ktorá je súčasťou trendu chindogu, čo v preklade znamená „nezvyčajné nástroje“. Cieľom chindogu je vymyslieť pomôcky, ktoré nás zbavia každodenných trápení, ako je napríklad nedokonalý rúž. Väčšina pomôcok v skutočnosti užitočná nie je, jeden však nikdy nevie, čo prinesie budúcnosť.

 

Príspevok, ktorý zdieľa @dotetinyui,

Oslovil vás niektorý z trendov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Takto by malo vyzerať dokonalé ľudské telo. Profesorka ukázala, ako by sme mali vyzerať z hľadiska evolúcie

brightside

0
Komentovať (0)