Neporovnávajte ho s vaším ex a nekritizujte jeho postavu. Toto je 10 fráz, ktoré by ste svojmu manželovi nemali hovoriť za žiadnych okolností!


Ak ste s manželom svoji už dlhú dobu, určite ste si všimli, že nezhody, ktoré medzi vami vznikajú, sú mnohokrát výsledkom nedorozumení. Povedzme si iba zopár príkladov – vy niečo poviete, no manžel zle počuje a oheň je na streche. Píšete si spolu, zabudnete dať smajlíka alebo vaša polovička prečíta vetu iným tónom a máte dva dni tichú domácnosť. Znejú vám tieto situácie povedome? Komunikácia medzi partnermi zohráva veľmi dôležitú úlohu, a preto by ste mali byť v tom, čo poviete, veľmi opatrná a radšej si to dvakrát (alebo viackrát) premyslieť! Určite by ste nechceli, aby sa vaše slová vášho milovaného dotkli. 

Psychológovia a iní odborníci sa už roky snažia nájsť tipy na perfektné fungovanie vzťahu. Samozrejme sa im to ešte nepodarilo, no my vám aj tak prinášame zopár praktických tipov. Tie sú založené na frázach, ktoré silnejšie pohlavie nechce počuť ani v tom najhoršom sne. Ak vám teda záleží na blahu vás oboch, snažte sa v budúcnosti vyhnúť sa oblúkom najmä nasledujúcim vetám.

pixabay.com

“Môžem vedieť, prečo si nezagratuloval mojej matke k narodeninám?“

Marriage brings two tribes together.I feel so lucky to have two families and a job that means I get to watch other…

Gepostet von Applewood Films am Montag, 26. März 2018

Matka je špeciálna osoba v živote každej z nás. Avšak váš manžel nie je povinný mať v pamäti dátum jej narodenia a ani iné dôležité dátumy alebo termíny, ktoré sú podstatné pre vašich blízkych. Bude lepšie, ak mu takýto dátum sama od seba pripomeniete a navrhnete, že by bolo pekné, aby zagratuloval svojej svokre. Alebo mu nastavte pripomienku do mobilu.

“Môj bývalý manžel (priateľ, milenec) bol lepší než ty!“

Tak táto fráza je v manželstve neakceptovateľná a vedie ku škandálu! Ak nie priamo k rozvodu. Muži sú hrdé stvorenia, takže počuť, že je niekto lepší než oni, a najmä keď sa jedná o vášho bývalého, je pre nich hotovou nočnou morou. Táto fráza mužovi píli uši a je pre neho ranou rovno do srdca. Skúste sa vcítiť do situácie, kedy by niečo také povedal on vám.

“Nikdy si nič nevšimneš! Mám nový účes a ty mi naň nepovieš ani slovo!“

Flirting is a woman’s trade, one must keep in practice

Gepostet von Cara Delevingne am Freitag, 9. März 2018

Navštívili ste kaderníčku, ktorá nielen upravila váš fádny strih na moderný a atraktívny účes, ale dokonca vám vlasy aj zosvetlila, čím vás perfektne omladila. Samozrejme, ste šťastná, pretože nová farba sa skvele hodí k vašim očiam a kratší strih nechá vyniknúť váš ženský krk. Avšak muži si na takýchto veciach nezakladajú. Pre vášho manžela ste boli a stále ste ženou, ktorú z celého  srdca miluje najmä pre jej vnútornú krásu. Nevšímajú si detaily. Ak máte v šatníku novú blúzku, upravili ste si obočie alebo ste zmenili farbu laku na nechty a čakáte jeho pochvalu – buďte pripravená na to, že sa jej možno nedočkáte.

“Ten Zuzin manžel je taký vtipný.“

pixabay.com

Alebo starostlivý, atraktívny, zabezpečený, … Kľudne si dosaďte slovíčko, aké len chcete, hlavne túto vetu nikdy nevyslovte nahlas pred svojím manželom. Ak sa rozhodnete takýmto spôsobom porovnávať manžela svojej priateľky s tým svojím a naznačiť tak manželovi, že od neho očakávate zmenu, vedzte, že dosiahnete pravý opak a zbytočne ho rozčúlite.

“Si plešatý.“

Selfie Game Strong.. 👊🏽😜 #Selfie #SelfieSunday #BaldMan #BaldGang #Sh

A post shared by Rastin (@therastin) on

Alebo nízky, tučný a podobne. Uvedomte si, že nikto z nás nie je dokonalý. Niekto má väčšie bruško a niekomu, naopak, vytŕčajú kosti. Ako by však takáto priama urážka padla vám? Nedotkla by sa vás? Neboli by ste z nej smutná?  Manžela by ste mali akceptovať takého, aký je, aj s jeho chybičkami krásy. Keď sa zamyslíte, určite stále prevažujú tie pekné veci, do ktorých ste sa zamilovali na vašom prvom rande. V žiadnom prípade ho teda nekritizujte, skôr ho jemne inšpirujte. Môžete napríklad navrhnúť spoločné behanie, ktoré zlepší vašu kondíciu, zdravie i fyzický vzhľad.

“Nemáš rád moje kamarátky.“

Ak váš manžel nemá v láske vaše priateľky, sestru alebo kolegyne, asi s tým nič nenarobíte. Ale zamyslite sa – vybrali ste si ho kvôli tomu, že miluje vás alebo vaše kamarátky?

“Nechcem mať deti.“

pixabay.com

Existuje istá kategória žien, ktoré svojho partnera priam donútia, aby si ich vzal. Keď však príde reč na deti, ich odpovede znejú všelijako, len nie nadšene: “Ešte nie som pripravená.“ alebo: “Teraz nie je správny čas na deti.“ Muž takéto odpovede však nevie pochopiť. Koniec koncov, tradičná rodina zahŕňa aj deti. Každý muž po nich túži, sú pokračovaním jeho rodu. Takáto fráza teda môže pokojne viesť aj k rozvodu.

“Odchádzam k matke.“

Klasický koniec mnohých hádok. Myslíte si, že váš manžel zasiahne a bude sa vás snažiť zastaviť objatím či bozkom? Nie ste v romantickom filme! V skutočnosti si pomyslí iba – “Choď si!“ Keď ste niečo povedali, očakáva od vás, že budete konať. Ultimáta totiž v reálnom živote nikdy neinšpirujú muža ku konaniu či akcii.

“Nebavím sa s tebou.“

Táto fráza pravdepodobne iba prileje olej do ohňa. Miesto toho, aby ste sa snažili riešiť váš problém, sa urazíte ako malé dieťa a odmlčíte sa. Nakoniec však budete pravdepodobne aj tak prvá, ktorá sa s manželom začne rozprávať.

“Máš niekoho iného?“

WHAT TO DO IF HE IS NOT ‘SHOWING UP’ FOR YOU It is one of the most awful feelings for a woman when you get silence from a man. Especially when you are desperately seeking to be heard, seen and desired by that man. This is probably one of our greatest fears. It will literally drive us mad and lead us into crazy lady land! I am actually unsure if men realise how much this really effects us. So this piece of writing is to all the women who have said the words ‘I just want him to show up for me’ Ladies, if he is not showing up for you, the first thing you have to ask yourself is ‘where am I not showing up?’ And especially ‘where am I not showing up FOR MYSELF?' You have to take a look at all the ways and all the areas in your life where you are not showing up. You are giving away your power to this person time and time again by waiting, hoping and wishing that maybe one day they might decide to show up and be there for you. You hope that one day they might actually keep their promises to you that they seem to keep breaking. The number one thing that a woman desires most from a man is trustability. Is he reliable, is he dependable, is he accountable, is he responsible? Does he do what he says he is going to do? This is what makes a woman feel safe. Which are all reflections of the relationship we have with our own inner masculine. Are you reliable? Are you dependable? Are you accountable? Are you self-responsible? Do you do what you say you are going to do? And if not, you need to look at that shit. Because this man is your mirror. If you find you can’t trust him or don’t feel safe, then the questions to ask are: ‘Where am I not trusting myself? Where do I not feel safe inside of myself?’ Ultimately this is a journey about self. It’s not even really about him. Perhaps you need to stand up and say: ‘I will no longer chase or yearn for someone who is not showing up for me’ AND STICK TO IT. SEE FULL POST ON FBOOK – 'EJ LOVE PRIESTESS' #couples #romance #ghosted #ghosting #relationshipgoals #rshipgoals #lovers #unhappycouple #beingignored #rshipcoach #lovecoach #relationshipcoach

A post shared by Sex & Rship Advice by EJ Love (@ejlove_priestess) on

Vaša žiarlivosť môže byť pohladením mužovho ega, no iba v malých dávkach. Táto fráza je už totiž priamym vyjadrením vašej nedôvery voči vášmu manželovi. Ak máte doma príkladného manžela, neprovokujte ho zbytočne takýmito vetami, pretože sa ho môže veľmi dotknúť, že ho považujete za muža, ktorý by bol schopný podvádzať vás!

Viete nám z vlastnej skúsenosti odporučiť nejaké ďalšie frázy, ktoré by sme nemali svojim partnerom hovoriť za žiadnych okolností? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Tento muž to povedal na rovinu: „Toto je dôvod, prečo je pre mňa manželka dôležitejšia ako moje deti“

Katuš, takprosto.cc


Komentáre

komentárov