10 každodenných vecí, o ktorých ste nevedeli, že majú skvelé využitie

Michal Blaško Návody

S rôznymi skrytými funkciami na predmetoch bežnej spotreby sa stretávame každý deň. Zvyčajne pri pohľade na ne nás ale nenapadne, že drážka, či napríklad nejaké ohnutie navyše má nejakú zvláštnu funkciu a ďalej sa tým nezaoberáme. Aj preto vám dnes prinášame vysvetlenie skrytých funkcií na úplne obyčajných veciach s ktorými sa denne stretávate, no doteraz vás nenapadlo, že majú nejakú funkciu. 

Viete o tom že mnohé predmety ktoré denne využívame ako napríklad vankúš, či tenisky  majú svoju dobu trvanlivosti? Prečítajte si náš článok a zistíte, ktoré ďalšie veci ste už mali dávno vymeniť. 

Šípka vedľa palivometra

honkforhelp.com
honkforhelp.com

Keďže rôzne autá majú na rôznych stranách umiestnenú nádrž na tankovanie paliva, výrobcovia k palivometru umiestňujú túto malú šípku. Tá ma za úlohu vodičovi prezradiť, kde sa vlastne nachádza jeho nádrž. Je to veľmi pohodlné, ak často striedate autá a tie majú nádrž na rozdielnych stranách. Niektoré modely aut však túto značku nemajú.

Nity na džínsoch

sean824
sean824

Džínsy boli pôvodne navrhnuté ako pracovný odev pre baníkov či zlatokopov. Avšak bol tu jeden problém. Džínsy sa začali trhať, keďže muži do vreciek často vkladali ťažké nástroje. Z toho dôvodu sa začali na džínsy dávať nity, aby vrecká lepšie odolali záťaži.

Viete na čo, ale slúži malé vrecko na nohaviciach? Jeho účel vás rozhodne prekvapí. Viac si prečítajte v tomto článku.

Spodná strana zošívačky

armada45.ru
armada45.ru

Keď spájate dokumenty spolu pomocou zošívačky, môžete sa rozhodnúť, či sa spinka zapne smerom dovnútra alebo smerom von. Spojenie listín spinkou, ktorej konce smerujú von je výhodnejšie pri dodatočnom odstraňovaní spinky a vy si tak nezničíte nechty.

Diera a zúbky na konci pásmového metra

youtube.com
youtube.com

Diera je vhodná pri meraní vzdialenosti medzi nejakým objektom a klincom či skrutkou. Meter sa jednoducho o klinec či skrutku prichytí a meranie je jednoduchšie.

youtube.com
youtube.com

Zúbky na konci niektorých pásmových metrov môžu dobre poslúžiť aj ako označovač miesta ak práve nemáte po ruke pero, či ceruzku.

Otvor v dolnej časti zámku

vrtp.ru
vrtp.ru

Visiace zámky sa zvyčajne používajú v exteriéroch, čo je aj dôvodom, prečo má takýto zámok na spodnej časti otvor. Ten slúži ako drenáž na vodu, ktorá natečie za dažďa do zámku. Ak by tam tento otvor nebol, zámok by začal zvnútra hrdzavieť. Otvor sa dá tiež použiť na naliate oleja do zámky, keď ju potrebujete premazať.

Ako zistiť či máte v smartfóne vodu

Terron
Terron

Mnoho smartfónov s vyberateľnou batériou majú na batérií tento indikátor vlhkosti. Ten môže mať tvar štvorca či kruhu. Či bol telefón zatopený zistíte tak, že nálepka zmení svoju farbu zo svetlej na červenú.

ifeelstock
ifeelstock

V prípade smartfónov značky Apple sa tieto indikátory nachádzajú pri SIM karte. Ak ich chcete skontrolovať, možno budete potrebovať zväčšovacie sklo.

Malé hrbolčeky na klávesách F a J

 FreerLaw
FreerLaw

Tieto značky sú vhodné, keď ovládate písanie všetkými desiatimi prstami. Slúžia na jednoduchšiu orientáciu po klávesnici, keďže v základnej polohe pri písaní desiatimi by ste mali mať umiestnené ukazováky práve na písmenách F a J.

Ako správne trhať lepiace lístky

whitehorses.nl
whitehorses.nl

Pokiaľ odlepujete lístky z bloku tak, že ho stiahnete smerom hore, lístok sa zvyčajne zroluje. Aby sa tomu zabránilo odlepte papierik z boku.

Kolík a diera v lise na cesnak

grafvision
grafvision

Ak váš lis na cesnak má na konci dieru a kolík, aj to má svoje využitie. Konkrétne táto pomôcka slúži na odkôstkovanie čerešní. Jednoducho umiestnite čerešňu do rukoväte stlačte a odstráňte kôstku.

Priehlbina na dne vínovej fľaše

dlpn
dlpn

Ľudia si často myslia, že čím väčšia priehlbina na dne vínovej fľaše, tým lepšie. Priehlbina slúži najmä v technologickom procese a pri výrobe šumivých vín, kde pomáha rovnomerne rozložiť tlak vo fľaši. V prípade tichých vín je táto priehlbina vecou imidžu a neplní žiadnu funkciu.

Zaujal vás tento článok? V tom prípade si prečítajte aj tento článok, v ktorom sa dozviete o ďalších skrytých funkciách v bežných veciach.

zdroj: brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: