Odkedy nerobím túto jednu vec, môj život sa zmenil. Som spokojnejšia, šťastnejšia a nežijem v neustálom strese

Zuzana Fulopova Ešte viac

Každý z nás sa občas cíti zle a to doslova bez príčiny. Možno za to môže hormonálna nerovnováha, stresová situácia, či únava, teda javy, ktoré vo svojom živote nedokážeme ovplyvniť. Exituje však pár vecí, ktoré nám rozhodne na dobrej nálade nepridajú, ale dokážeme ich korigovať. Ktoré sú to, ako im zamedziť a cítiť sa šťastne?

pixabay

# Sebakritika a kritika iných

Či už sebakritika alebo kritika iných, oba varianty vám šťastie do života neprinesú. Ak sa  neustále budete sústrediť na svoje slabé stránky a dokonca sa za ne kritizovať, nikdy nevyužijete svoj plný potenciál. Tak isto pri neustálom kritizovaní druhých ľudí si budete vytvárať zbytočnú negativitu vo svojom živote. Je úplne v poriadku vyjadriť svoj nesúhlas, ale mali by ste mať na pamäti, že každý má svoj vlastný život, ktorý si nevyžaduje súhlas iných.

# Utápanie sa v minulosti

Je v poriadku robiť chyby, veď ich robíme všetci. Nemali by sme ale dopustiť, aby nás neustále trápili a ovplyvňovali aj našu budúcnosť.  Mali by sme sa z nich poučiť a stať sa vďaka nim lepšou osobou. Ak máte pocit, že ste niekomu ublížili, ospravedlňte sa mu a choďte ďalej. Nedovoľte, aby vina, ľútosť, či sebaobviňovanie z minulosti zničilo vaše šťastie.

# Strach z neznámeho

pixabay

Pociťovať strach z neznámeho je úplne normálna vec, ktorú prežíva občas každý z nás. Mali by ste ale vedieť, že práve prekonávanie svojho strachu a vyjdenie zo zóny komfortu vám prinesie do života niečo pozitívne. Preto, ak už dlho odkladáte niečo kvôli strachu, je najvyšší čas to spraviť!

# Rozdeľovať svet na čierny a biely

Aj rozdeľovanie sveta na čierny a biely resp. na dobrý a zlý, vám šťastie určite neprinesie. Každý z nás vníma okolitý svet subjektívne a teda nič nie je správne alebo nesprávne, ak teda nehovoríme o klasických spoločenských dogmách. Pokúste sa nájsť pozitíva aj tam, kde si myslíte, že sa to nedá.

# Žiarlivosť

pixabay

Ak žiarlite na úspech alebo šťastie niekoho iného, škodíte len sebe, pretože vás to robí nešťastnými. Je absolútne nezmyselné porovnávať sa s druhou osobou, pretože každý z nás žije iný život. Jediná vec, ktorú by ste mali porovnávať je to, aký ste boli v minulosti a aký ste teraz. Miesto žiarlivosti sa radšej inšpirujte v príbehoch iných ľudí a učte sa z nich.

# Ovládanie

Túžba kontrolovať všetko a všetkých prináša do života len stres. Nedá sa ovládať všetko, preto spomaľte a naučte sa delegovať veci. Tak isto pri neustálej kontrole iných môžete zničiť vzťahy a priateľstvá. Ak sa neviete zbaviť tohto problému, skúste rôzne techniky na jeho odstránenie.

# Sociálne média

pixabay

Bohužiaľ, dlhé trávenie času na sociálnych sieťach nám šťastie určite neprinesie. Neustále premýšľanie o spravách, fotkách, či komentátoroch, má za následok odvrátenie našej mysle od toho, čo je skutočne dôležité. Z času na čas vypnime upozornenia, skráťme čas, ktorý trávime na internete a miesto toho ho strávme viac v reálnom živote s priateľmi a rodinou.

# Dokonalosť

Ak sa snažíte zlepšiť samého seba, je to obdivuhodné, ale nemalo by to zájsť až do snahy o dokonalosť. Nič nie je dokonalé, ani postava, ani partner, ani život iných na sociálnych sieťach. Každý má svoje dobré a zlé obdobie, ale zverejňuje len to dobré. Preto sa snažte čo najlepšie na sebe pracovať, ale odstráňte myšlienku na akúsi dokonalosť.

# Život podľa očakávania iných

Tak isto ako uvedomenie si, že nemusíte byť dokonalý, nemusíte ani spĺňať očakávania druhých ľudí. Vypočujte si názor svojich blízkych a okolia, ale rozhodujte sa podľa seba. Vaše šťastie je vo vašich rukách, preto svoj život žite tak, ako si myslíte, že je vhodné pre vás.

# Toxické vzťahy

pixabay

Radosť by ste nemali len dávať, ale aj prijímať. Vaše vzťahy by vám mali prinášať radosť a šťastie, preto ak cítite, že vás niekto neustále privádza do zlej nálady, neváži si vás alebo zaobchádza s vami zle, jedná sa o toxický vzťah. Mali by ste s takýmito ľuďmi obmedziť komunikáciu a venovať čas tým, ktorí si vás cenia.

Nezabúdajte, že vy ste strojcom svojho šťastia a je len a len na vás, či sa rozhodnete niečo zmeniť vo svojom živote, ak ste s ním nespokojná.

Pozri aj: 6 pravidiel kráľovskej rodiny, ktoré navždy zmenila kráľovná ľudských sŕdc, princezná Diana

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

0
Komentovať (0)