Z ničoho nič mi začali vypadávať vlasy. Mohol za to 1 z týchto 10 dôvodov, o ktorých by mali vedieť všetky ženy

Zuzana Fulopova Krása

Pod pojmom plešivosť si asi každý z nás predstaví staršieho človeka bez vlasov. Bohužiaľ dnes sa tento problém netýka len starších, ale aj ľudí v mladom, či v strednom veku. Stres, hormonálna nerovnováha, zlá strava, to všetko prispieva k skorému vypadávaniu vlasov. A preto je dôležité pochopiť príčiny tohto javu a zastaviť ich už v skorom štádiu.

pixabay

# Stres

Či už je to zapríčinené rozchodom, alebo náročnou prácou, stres sa môže podpísať aj na vašich vlasoch. Čím viac stresu, tým vyššia hladina testosterónu, čo môže ovplyvniť cyklus rastu vlasov. Spomaľte, doprajte si čas aj pre seba v podobe relaxácie, meditácie alebo jogy a vaše vlasy sa vám poďakujú.

# Po pôrode

pixabay

Hoci v tehotenstve môžu byť vlasy krásne a zdravé, po pôrode tomu už nemusí byť tak. Ak vám po pôrode začali vypadávať vlasy, neznepokojujte sa. Príčinou je nerovnováha hormónov, ktoré sa za 6 až 12 týždňov po pôrode ustália. Ak ste už zúfalá a chcete proces obnovy urýchliť, skúste nasadiť vitamíny podporujúce rasť vlasov.

# Anémia

Anémia je stav, kedy telu chýba železo, čo má za príčinu nedostatočnú tvorbu červených krviniek. Tým pádom je znížený prenos červených krviniek do celého tela a teda sa môže dostaviť únava, slabosť, bolesť hlavy a aj vypadávanie vlasov. Či trpíte nedostatkom železa si overíte krvným testom u svojho lekára a a ak vám vyjde pozitívny výsledok, jednoducho sa nasadí diéta zameraná na potraviny s vysokým obsahom železa. Ak však prechádzate menopauzou, mali by ste okrem stavy doplniť železo aj v podobe výživového doplnku stravy.

# Tesný vrkoč

pixabay

Aj takzvaný vrkoč, obľúbená vlasová variácia u žien najme v lete, môže zapríčiniť vypadávanie vlasov. Pri tesnom zovretí vlasov môže dojsť k veľkému tlaku na vlasový folikul, čo môže mať za následok vypadávanie vlasov. Preto ak je to možné, noste čo najviac vlasy rozpustené a ak si už urobíte účes, nesťahujte si vlasy príliš na tesno.

# Zlá výživa

pixabay

Pri strave s nízkou výživovou hodnotou dochádza k vypredávaniu vlasov, pretože vlasy sú posledné tkanivá, ktoré dostanú výživu a prvé tkanivá z ktorých sa vylučujú živiny pri ich nedostatku.  Kedže základom pre rast vlasov sú bielkoviny, pre ich obnovu je potrebná konzumácia hlavne rýb, masa, orechov a vajec.

# Porucha štítnej žľazy

Pri poruche fungovania štítnej žľazy môže dôjsť k rôznym fyzickým zmenám, ako napríklad k výkyvu hmotnosti, k výskytu suchej pokožky a aj k oslabeniu vlasového tkaniva. Pre vylúčenie alebo potvrdenie ochorenia štítnej žľazy si dajte spraviť test u svojho lekára. Pri potvrdení ochorenia správnou liečbou všetky nežiadúce účinky ustúpia.

# Tepelné pomôcky

pixabay

Ak príliš často používate fén, kulmu alebo žehličku na vlasy, môže to časom viesť k oslabeniu vašej koruny krásy. Urobte si raz za čas prestávku od tepla a doprajte si ošetrenie vlasov v podobe masky a zábalov.

# Extrémna strata hmotnosti

Pri postupnej strate hmotnosti sa budte cítiť zdravo a plná energie. Keď však dôjde k rýchlemu úbytku na telesnej váhe, dochádza k rôznym problémom. Rýchla strata hmotnosti je totiž pre telo stresová situácia, pri ktorej môže zadržať živiny z nepotrebných tkanív, čo môže mať za následok vypadávanie vlasov. Pri náhlom úbytku na váhe sa porozprávajte so svojim lekárom, aby ste vylúčili zdravotné problémy. V opačnom prípade si doprajte pestrú stravu na vitamíny a bielkoviny, ktoré pomôžu vášmu telu vyrovnať sa s rýchlou zmenou.

# Drsné ošetrenie vlasov

pixabay

Aj  farbenie vlasov môže spôsobiť ich poškodenie, pretože farby na vlasy obsahujú chemikálie. Z tohto dôvodu by ste si nemali farbiť vlasy príliš často. Medzi jednotlivými farbeniami by mal byť odstup aspoň 8 týždňov, pričom sa odporúča na farbené vlasy používať aj hydratačné vlasové prípravky.

# Syndróm polycystických vaječníkov

Ide o endokrinnú poruchu, ktorá ovplyvňuje funkciu vaječníkov, pri ktorej môže dojsť k nadmernej tvorbe mužských hormónov, čo má za následok skrátenie cyklu rastu vlasov. Správnou liečbou pri ktorej sa nasadia lieky, dôjde k postupnej obnove tohto cyklu.

Pozri aj: Prebytočné kilogramy sa budú doslova rozpúšťať! Týždenný plán na chudnutie, s ktorým vybojujete vytúženú postavu

                                                                                                                     Zuzu, redbookmag.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: