10 rád a tipov, vďaka ktorým budete v oblečení pôsobiť chudšie, nebudete sa hanbiť za svoju postavu a zakryjete všetky nedostatky


Ani ja nemám dokonalú postavu a častokrát sa pristihnem pri tom, že sa snažím zakryť všetko, čo sa mi na mne nepáči s cieľom, aby som vyzerala aspoň o trochu štíhlejšie. Za mňa, dámy, sú veľmi pekným kúskom predĺžené svetre, pokojne aj pod kolená. To bol celú zimu môj každodenný pohodový outfit do práce. Pozrime sa však aj na iné kúsky, ktoré nás opticky zoštíhlia.

Kratší top alebo aj crop top

Ak vás trápia plnšie boky a väčší zadok, no máte pekné bruško a nebojíte sa ho trochu ukázať, crop top alebo teda takýto kratší top je celkom pekné osvieženie. Najlepšie vyzerá s nohavicami s vysokým pásom, no kombinovať ho môžete aj so sukňou.

Kratšie šaty

Today ✨ Dress: @dayabyzendaya Jewelry: @jannaconner Boots: @nastygal

A post shared by Denise Bidot (@denisebidot) on

Kto povedal, že ženy s krivkami nemôžu nosiť kratšie šaty? Samozrejme, že ich nosiť môžete, len skúste dodržať tento základný princíp: šaty si oblečte tak, aby ste vytvorili optickú medzeru akoby medzi vrchom a spodkom. Ak neoddeľujete napríklad opaskom, môžete sa posunúť nižšie a šaty predeliť vysokými čižmami. Na takýto outfit vám teda postačia šaty rovného strihu, vysoké čižmy a pančuchy.

Predĺžená vesta, pončo či kardigán

Another look from my '1 vest 3 ways' article on theoutfit.com with @kohls. #everydayrunway #fallstyle #curvyfashion #ad

A post shared by Tanesha Awasthi (@girlwithcurves) on

Ďalší spôsob, ako vyzerať opticky chudšie, je vrstvenie. Neváhajte a v hornej časti pokojne noste dlhé svetre, vesty s blúzkami, prípadne ešte zvýraznite pás opaskom. Budete vyzerať žensky s čistým štýlom a eleganciou.

Zavinovacie šaty

Máte väčšie prsia a zadok? Teda máte ideálnu postavu v tvare presýpacích hodín? Potom určite stavte na zavinovacie šaty, ktoré takúto postavu zdôraznia a prípade, že ju nemáte, no chcete, je to trefa do čierneho. Upozorníte tak na svoj hrudník a zdôrazníte pás. Najlepšia dĺžka je midi, teda pod kolená a krásne sú šaty s geometrickými tvarmi či kvetinkami.

Overal

Toto je jediný kúsok oblečenia, kde si ja osobne nie som istá. V overaloch sa necítim veľmi dobre, no možno som ešte nenašla ten ideálny strih a vzor. Elegantné overaly si však môže obliecť aj žena s krivkami. Vždy ho kombinujte s lodičkami, aby ste svoju postavu ešte viac zvýraznili.

Šaty s uzlíkom

Jednoduchý spôsob, ako obrátiť všetku pozornosť k pásu alebo k nohám, je vedieť ten správny trik. Uviažte si uzol podobný ako je na týchto fotografiách.

Otvorené ramená

Still one of my fave dresses ??? http://liketk.it/2pI7u

A post shared by Tanesha Awasthi (@girlwithcurves) on

Toto je trend už posledný rok! Otvorené ramená dodajú každej žene požadovanú ženskosť, no aj akúsi romantiku. Boho štýl je v detailoch a je navrhnutý tak, aby upozornil najmä na pekné prsia a pôvabné ruky. Určite to aspoň vyskúšajte!

Pásiky, pásiky a ešte raz pásiky

New blog post. Link in bio ????????

A post shared by Gabi Gregg (@gabifresh) on

A hlavne tie zvislé! Mnoho žien má z pásikov strach, pretože rozširujú. To však vôbec nie je pravda, pokiaľ viete dobre kombinovať. Dajte dôraz na svoje pekné črty a snažte sa ich zdôrazniť.

Uviazaná košeľa alebo tričko

Cold day, hot pants @marina.rinaldi #beautybeyondsize

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Ak si nabudúce oblečiete košeľu alebo tričko, skúste tento experiment. Uviažte si na spodnej strane drobný uzlík a zmeňte tak svoj štýl. V prípade trička ho uviažte tesne nad nohavicami.

Predĺžené košele

Coming soon to the blog – this #manonbaptiste @navabifashion look ?

A post shared by Georgina Horne (George) (@fullerfigurefullerbust) on

Košele alebo „košelošaty“ sú v šatníku ženy, ktorá má plnšie tvary, nepostrádateľné. Môžete ich nosiť len tak, s dlhším alebo aj krátkym svetrom, prípadne aj predelené opaskom. Vyberte si to, čo preferujete!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru


Komentáre

komentárov