10-ročný chlapec si nechal ostrihať svoje dlhé vlasy. Urobil tak z najkrajšieho dôvodu

Kristína Hagarová Ešte viac

Reprofoto: Youtube (SWNS)

Deti patria naozaj medzi tie najúžasnejšie stvorenia, ktoré si viete predstaviť. Hoci si možno veľakrát myslíme len to, že sú rozmaznané a nevedia sa správať, na mieste je pravý opak.

Tak je to aj v prípade malého Gabriela Rowcrofta-Jamesa, ktorý si nechal ostrihať svoje dlhé vlasy. Ako informuje portál Ladbible, prvý raz začal hovoriť o tom, že sa chce dať ostrihať, pred šiestimi mesiacmi. Nechcel však, aby jeho dlhé a blonďavé vlasy vyšli navnivoč. Keď sa Gabriek dozvedel o charitatívnych organizáciách, ktoré používajú vlasy ako parochne pre ľudí, ktorí to potrebujú, jeho rozhodnutie bolo jasné.

Malý hrdina

Dokonca presvedčil aj svoju mamu, aby taktiež darovala vlasy charite a okrem toho sa rozhodol dať jej aj 1 200 libier. “Obaja sme nadšení novým účesom, ale aj množstvom peňazí, ktoré sme získali pre charitu. Teraz máme dosť peňazí pre Little Princes Trust, aby vyrobila niečo cez dve parochne,” povedala Rozi. Jedna parochňa totižto stojí okolo 500 libier. “Gabriel sa veľmi teší. Pracuje veľmi tvrdo na propagácii stránky na vyzbieranie peňazí.”

Veľa sa toho naučil

“Veľa sa toho naučil o charite, ale aj o procese výroby parochne a hovorí o tom aj ďalším ľuďom.” “Stále sa cítim trochu čudne, keď sa zobudím a uvedomím si, že už nemám dlhé vlasy. Ale páči sa mi to. Bol som predtým trochu nervózny, lebo som dlhé vlasy nosil veľmi dlho, ale môžem si ich nechať narásť a znova ich darovať ľuďom, ktorí ich potrebujú,” povedal Gabriel. Rozi dodala, že to má v sebe aj kvôli rodine.

Gabrielov otec Mark prišiel o vlasy ešte ako dieťa počas chemoterapie. “Nie je to niečo, čo by Gabriel videl alebo sám zažil, ale jeho otec mu o tom rozprával, takže je to pre nás osobné.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: