10 srdcervúcich príbehov obetí, ktorých životy bohužiaľ vyhasli po streľbe v Las Vegas. Státisíce ľudí už dohnali k slzám


Masaker v Las Vegas, ktorý je najhorším útokom svojho druhu v americkej histórii, si vyžiadal 59 obetí a ďalším vyše 500 osobám spôsobil zranenia. Vrah, ktorým je 64-ročný dôchodca, sa po streľbe pri konfrontácii s políciou sám zabil. Obzvlášť krutý čin, ktorý sa zapísal do dejín, je tragickou udalosťou, ktorá otriasla celým svetom. Množstvo fanúšikov festivalu, ktorí sa prišli zabaviť a stráviť príjemný večer so svojimi blízkymi a priateľmi, sa už k svojej rodine nikdy nevráti. 

Otrasný a obzvlášť brutálny čin 64-ročného Stephena Paddocka je smutným príkladom konania, ktorého je človek schopný. Blízki obetí zdieľajú smutné správy na sociálnych sieťach, z ktorých doslova behá mráz po chrbte. Vyhasli životy matiek, otcov, manželiek i manželov, synov a dcér. Rodinám chceme vyjadriť úprimnú sústrasť.

Jack Beaton

Jack Beaton, rodák z Kalifornie, je jednou z obetí tragického masakru. Manžel a otec, s ktorým sa jeho rodina musela rozlúčiť. Koncert, ktorého sa zúčastnil, si užíval so svojou manželkou a priateľmi. Jeho syn neskôr na Twitteri zverejnil podrobnosti a s otcom sa dojímavo lúčil. Jack Beaton zomrel po zasiahnutí guľkou po tom, čo skočil pred svoju ženu v snahe ochrániť ju pred streľbou vlastným telom.

Christopher Roybal

Len 28-ročný sympatický mladík, ktorý pracoval vo fitnes centre bol tiež americký veterán, ktorý slúžil v Afganistane. Všetci ho poznali ako večne dobre naladeného muža so širokým úsmevom a  nákazlivým smiechom. S mladým mužom sa na sociálnej sieti lúčila aj jeho mama. „Dnes je najsmutnejší deň môjho života. Môj syn Chrostopher Roybal bol včera zabitý v Las Vegas. Moje srdce sa rozpadlo na miliardu úlomkov.“

Susan Smith

Our hearts are full of sorrow for the passing of Susan Smith. She was a wonderful woman, an advocate for our children, and a friend. Our thoughts and prayers are with her family.

Posted by Vista PTA on Montag, 2. Oktober 2017

53-ročná matka, ktorá pracovala ako manažérka na základnej škole v Kalifornii, milovala contry hudbu a na koncert sa vybrala so svojimi priateľmi. Jej kolegyňa o Susan hovorí ako o vždy milej a vľúdnej osobe, ktorú v škole všetci poznali a mali radi.

Angela Gomez

Študentka vysokej školy, o ktorej všetci hovoria ako o milej, vždy usmievavej a radostnej dievčine so skvelým zmyslom pre humor. V škole a na internáte ju poznali aj vďaka mnohým aktivitám, do ktorých sa zapájala. Bola členkou zboru, divadla i roztlieskavačkou.

Neysa Tonks

Kaden, Braxton a Greysen sú traja bratia, synovia, ktorí stratili pri streľbe v Las Vegas svoju mamu. Neysa bola aj podľa kolegov a ich vyjadrení na sociálnych sieťach veľmi vrúcna a zábavná. Skvelá matka, kolegyňa a priateľka, ktorá bude všetkým nesmierne chýbať.

Sandy Casey

Učiteľka špeciálnej pedagogiky, ktorá bola zamestnaná na strednej škole v Kalifornii posledných deväť rokov bola známa najmä pre svoje odhodlanie a vášeň, s ktorou svoju profesiu vykonávala. Vyjadrenie jej kolegu na sociálnej sieti je dojímavé. „Naši študenti, zamestnanci i rodičia detí sú zdrvení Sandynou smrťou. Prišli sme o fantastickú osobu a učiteľku, ktorá bola skutočne oddaná práci a študentom.“

Sandy na zábere so svojím snúbencom pár hodín pred tým, ako prišla o život.

Posted by Christopher Willemse on Montag, 2. Oktober 2017

Denise Salmon Burditus

Denis a jej manžel Tony vycestovali na festival v Las Vegas zo svojho domova vo Virgínii. Hodinu a pol pred streľbou si manželia, ktorí boli spolu 32 rokov urobili poslednú spoločnú fotografiu pred pódiom. „Som smutný, že som prišiel o svoju manželku, s ktorou som 32 rokov, o matku dvoch detí, ktorá sa onedlho mala stať babičkou piateho vnúčaťa pri streľbe v Las Vegas. Denise naposledy vydýchla v mojom náručí. Milujem ťa miláčik.“

Lisa Romero-Muniz

Lisa pracovala ako sekretárka na škole v Novom Mexiku už 14 rokov. Kolegovia o nej hovoria ako o úprimnej priateľke a milujúcej osobe, ktorá sa zastávala študentov. Jej syn Anthony, jeden z troch detí sa o zosnulej mame vyjadril nesmierne dojímavo. „Dala by vám bez rečí aj to posledné a ku každému sa chovala, akoby bol členom rodiny. Jej úsmev by rozžiaril aj najtemnejšiu noc.“

Quinton Robbins

With an incredibly heavy heart. My sweetest nephew has passed away. He was the most kind and loving soul. Everyone who…

Posted by Kilee Wells Sanders on Montag, 2. Oktober 2017

Tento mladý, len 20-ročný mladík študoval na univerzite v Nevade a festival v Las Vegas sa mu stal tiež osudným. jeho priatelia a spolužiaci hovoria o Quintonovi ako o sladkej a dobráckej duši a každý, kto ho stretol si ho vraj ihneď zamiloval.

Jordan McIldoon

Posted by Jordan Seymour McIldoon on Dienstag, 14. Februar 2017

25-ročný Jordan zomrel držiac ruku preňho neznámej osoby ihneď po prestrelke. Heather, ktorá sa v panike dostala blízko Jordana ho držala počas jeho posledných minút a cítila, ako sa pevný stisk ruky zmenil dotyk bez sily, keď Jordan umieral. Ostala pri ňom ďalšie hodiny, pretože nechcela, aby bol len telom bez mena. Smutnú správu o jeho smrti dokonca telefonicky oznámila Jordanovej mame a dlhoročnej priateľke, ktorých vyhľadala na sociálnych sieťach pomocou Jordanovho mobilu.

Spomenutí ľudia, ktorých životy zbytočne vyhasli sú jednými z tých, na ktorých príbehy by sa nemalo zabúdať. Chceme vyjadriť svoju úprimnú a hlbokú sústrasť.

Pozri aj: Príspevok tejto mamičky má už viac ako 400 000 likeov a nesie v sebe posolstvo. Sú to slová, ktoré môžu zachrániť viac ako jeden ľudský život!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)


Komentáre

komentárov