10 stereotypných mýtov o ženách a ich očakávaniach od mužov. Pravda alebo nezmysly?

Monizz Ja žena

O ženách sa toho už popísalo veľa a obzvlášť o tých, ktoré na pravú lásku neprestávajú veriť a mužov milujú aj s ich nedostatkami. A vlastne, aj keby, tak prečo by sme to nerobili? Nie sme azda aj my samé tak trochu nedokonalé?

pixabay.com

Vraj čakáme na princa

Hovorí sa, že ženy čakajú na svojich princov na tátošoch. Veria, že raz k nim príde statný a krásny muž s hustými vlasmi, nádherným chrupom a otvorenou náručou, do ktorej sa celé ukryjú. Ak bude navyše milovať kopu detí a kopu zvierat na dvore, bude pán najdokonalejší. Už aj ten najväčší hlupák musí vedieť, že to je ilúzia z rozprávky. Chvalabohu, že život je oveľa jednoduchší, že ženy milujú aj mužov s nedostatkami, vzdorovitých, tvrdohlavých a niekedy rozmaznaných ako deti. Prečo by sme im neodpustili, že milujú mamičkinu polievku či sa pri pozeraní televízie škrabú v rozkroku?

pixabay.com

Vraj potrebujeme len peniaze

Skutočnosť je taká, že na bohatých mužov sa lepia len tie najväčšie hlupane. Veľa mužov tento mýtus cielene rozširuje, len aby prekryli svoju vlastnú finančnú neschopnosť. Zlatokopky tu vždy boli aj budú a povedzme si otvorene, niet na svete väčšieho hlupáka, než toho bohatého muža, ktorý si (spravidla) mladšiu dievčinu vezme a financuje s vierou, že ho naozaj miluje. Výnimka potvrdzuje pravidlo. Keby bola väčšina normálnych žien na peniaze, neboli by práve ženy tie, ktoré v značnej časti domácností držia kasu a šetria ostošesť.

Vraj snívame o luxusnej svadbe

A čo potom všetky tie nevesty, ktoré túžia len po obyčajnej malej svadbe v kruhu najbližších, v extrémnych prípadoch len v kruhu rodičov? Čo potom tie, ktoré veľkú svadbu vôbec nechcú, no rodičia rozhodli inak? Áno, páni, predstavte si, že aj v dnešnej dobe fungujú stereotypy a o veľkú svadbu sa nemusí postarať ani nevesta, ani jej vlastná mama, ale rovno jej svokra!

pixabay.com

Vraj v spálni očakávame zázraky

Neočakávame. Ak by sme očakávali, nikdy by sme si mužov nebrali. A ruku na srdce, kto očakáva v spálni viac? Nie sú to náhodou muži, ktorí túžia po prsnatých dievčatách s úzkym driekom a vytrčeným zadkom? Nie sú to náhodou oni (česť výnimkám), ktorí namiesto toho, aby išli decku nachystať desiatu, sedia pred počítačom a pozerajú si neslušné stránky? Možno by bolo fajn, keby muži pochopili, že ženy po určitej dobe túžia akurát tak po kvalitnom spánku a o posteľných radovánkach snívajú len vtedy, keď im dá manžel náklonnosť aj najavo.

Vraj nechápeme mužské záľuby

A muži chápu ženské záľuby? Pokorne uznávame, že najlepšia obrana je protiútok. Nechápeme mužské záľuby presne tak isto, ako muži nechápu ženské záľuby. A v tom je tá rozmanitosť. Rozdiel je len v tom, že ak ide o záľuby zdieľané s rovnakým pohlavím, ženy sa správajú podstatne slušnejšie ako muži. Pre porovnanie si predstavme neškodné nákupy či posedenie pri káve s ústami plnými klebiet a krčmovo-barové večery v spoločnosti podnapitých kamarátov okukujúcich cudzie ženy alebo futbalový zápas plný oplzlých slov, pľuvania a zvieracieho kriku. No tak, trochu sebakritiky!

pixabay.com

Vraj stále flirtujeme

Zase sme pritom, že trafená hus zagágala. Muži radi považujú za príjemný druh komunikácie flirt. My však poväčšine nie sme tie, ktoré mužských kolegov oslovujú „zlatko“.

Vraj potrebujeme veľa romantiky

Potrebujeme, a čo? Len preto, že romantika je pre mužov trochu nepohodlná, sa tým máme tajiť? Ženy boli odjakživa považované za krehkejšie bytosti a nie nadarmo sa o nich hovorí ako o krajších polovičkách svojich mužov. Áno presne preto, lebo žena je kvet. O kvet sa treba starať. A vo vzťahu je niekedy celkom fajn, keď sa premôže aj muž. Jedna kytica len tak pre radosť ešte nikoho nezabila.

pixabay.com

Vraj sa bláznime za zlými chlapcami

Žiadna dospelá a vyzretá žena sa za zlými chlapcami neblázni, pretože už vie, že život je o inom ako o radostných rozkošiach, rozklepaných kolenách a zrýchlenom dychu. To, že sa nám páčia speváci s výzorom à la Robbie Williams ešte neznamená, že by sme takého muža chceli doma za stolom. A to je teda veľký rozdiel!

Vraj chceme veľa detí

Väčšina žien túži po rodine. Pod pojmom rodina sa však v spoločnosti rozumie – manžel, manželka a deti. Nie sto detí. Niektorá žena má materinský inštinkt vyvinutý silnejšie a túži po veľkej rodine. Iné ženy zasa túžia po jednom dieťati a netreba ich za to odsudzovať. Každý človek má iné možnosti, iné prednosti a je inak stvorený. Keď jedna dokáže porodiť, vychovať a zvládnuť 6 detí, prečo by mala také isté parametre spĺňať aj jej suseda?

pixabay.com

Vraj sme bez mužov neschopné

Pravda je taká, že skôr muži sú neschopní bez nás. Len si predstavte dámy, ako vaši manželia ostanú doma sami s deťmi dva mesiace. Kto poplatí účty? Kto navarí? Kto operie? Kto sa postará o to, aby si deti neroztrieskali nos? To, že nie sme expertky na hypotéky alebo nevieme zmontovať komodu ešte neznamená, že sme neschopné, a že si bez mužov neporadíme. Okrem toho, na svete je mnoho žien, ktoré dokážu oveľa ťažšie veci ako je zmontovanie komody, výmena žiarovky či naliatie vody do ostrekovačov.

No čo na toto ešte poviete, dámy?

pixabay.com

Pozri aj: Od Antarktídy sa odtrhol obrovský kus ľadu. Odborníci varujú pred ničivou katastrofou!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)