10 trikov do domácnosti, vďaka ktorým môj byt vyzerá úžasne a nemusela som míňať ani veľa peňazí

Monizz Bývanie

Keď sme si náš byt zariadili, milovala som ho a cítila som sa v ňom bezpečne a príjemne. Až pokým neprišiel stereotyp a po pár rokoch bývania v tom istom zariadení som sa išla zblázniť z tej nudy. No peniaze na nový nábytok sme nemali. Iba hypotéku na krku…

byt2
housebeautiful.com

Po týždňoch špekulácii ako lacno nakúpiť zachovalý nábytok z druhej ruky som sa dostala k niečomu lepšiemu. Keď som si prečítala tieto rady, ako svoj starý domov premeniť na nový len vlastným snažením, pripadala som si hlúpa ako školáčka. Ako to, že ma to nenapadlo samu?

byt
housebeautiful.com

Znamená to, že aby váš domov vyzeral štýlovo, nemusí to byť zákonite drahá rezidencia európskeho magnáta. Niekoľko jednoduchých rekonštrukčných zmien vám nevezme z peňaženky takmer nič, no váš byt bude vyzerať celkom inak. Poďme na to!

totulka
housebeautiful.com

#Oživte posteľ nádychom romantiky

Ak sa vám vidí vaša spálňa fádna a nudná neexistuje jednoduchšie riešenie ako napraviť to posteľou. Posteľ je vďačná vec. Ak vám nestačí kúpiť si prekrásne obliečky (čo, pochopiteľne, nestačí), vyrobte si baldachýn. Predovšetkým švédski dizajnéri radi používajú tento kúsok, preto v každej predajni Ikea nájdete prípravok, ktorý sa navŕta do stropu a z neho sa spustí látka – buď jemná záclonovina, alebo hrubšie látky, pripomínajúce baldachýn. Ak máte chuť experimentovať a dokážete experiment zladiť s posteľou, prirobte si k nej štyri tyče a cez vrch látky jednoducho prehoďte.

1
flickr.com

#Premeňte stolnú lampu na niečo kreatívnejšie

Stolné lampy podobné tej, ktorá je na obrázku, je jednoduché zmeniť .Stačí ak si spodok lampy namaľujete, obšijete nejakou látkou, alebo obložíte prírodným materiálom. Všetko závisí od toho, aké máte tienidlo a čo by sa k nemu mohlo hodiť.

2
flickr.com

#Zrkadlá s pútavým rámom dodajú miestnosti šmrnc

Ak máte na povale, alebo v pivnici starý rám z obrazu, ktorý mala zavesený ešte vaša prababička, neváhajte ho vziať a kúpte doň plát zrkadla! Takýto štýlový kúsok nemá hocikto a verte, že miestnosť, do ktorej zrkadlo zavesíte, bude mať odrazu nového ducha.

3
flickr.com

#Dekoratívne vešiaky

Ak máte v chodbe odkladací priestor na kabáty a vetrovky zbystrite pozornosť. Zázraky sa dajú urobiť aj s obyčajným stojatým vešiakom, no teraz je reč o stojanoch, na ktorých visia ramienka. Zlatá a strieborná ešte nevyšli z módy (a asi ani nikdy nevyjdú),takže hor sa kúpiť sprej a striekajte na vešiaky farbu, aká sa vám najviac hodí. A vo vašej chodbe bude návštevám hneď podozrivá nejaká novinka.

4
publicdomainpictures.net

#Investujte do nových vankúšikov

Investícia nemusí hneď znamenať kúpi drahých návlečiek, i keď aj to je jeden z variantov. Nádherné návlečky si môžete ušiť doma a látok od výmyslu sveta zoženiete v každej dobrom metrovom textile. Ak máte vzorovanú sedačku, voľte jednofarebné vankúše. Ak je jednofarebná naopak sedačka, neváhajte sa vyšantiť pri výbere vzorov.

5
flickr.com

#Orámujte svoju televíziu

Trochu uletený nápad, ale kto sa zmeny nebojí  možno vyskúša aj zarámovaný televízor. Opäť platí, že fantázii sa medze nekladú a rám si môžete zvoliť akýkoľvek. Starý, nový, po babičke, či od susedky.

6
flickr.com

#Zdobte stôl čerstvosťou

Niet nad život! Umelé kvety vymeňte za čerstvé a zvoľte žiarivé vázy, alebo črepníky. Váš stôl môže hýriť farbami, pretože aj život je farebný. Atmosféru domácej pohody zdôraznia kvietkované vázy, alebo črepníky s hyacintmi, luxus získate sklom, alebo lesklými vázami, či misami na ovocie. No a o náplni týchto predmetov hádam netreba hovoriť. Pomaranče, jablká, tulipány, narcisy, ruže, bylinky… všetko čo je živé, je skrátka IN.

7
flickr.com

#Starý koberec do kontajnera

Je to smutné, ale nič nepôsobí horšie, ako starý, nemoderný, alebo nepekný koberec. Ak je opotrebovaný – čo je pri kobercoch pochopiteľné – treba ho jednoducho vyhodiť. Ak práve nemáte peniaze na nový, nič to. Lepšie čisté parkety, ako zodratý koberec.  Pri kúpe nových kobercov platí, že momentálne sú trendy tie s malými vzormi.

Exotic decor featuring Mirage Breza Bali Coco hardwood flooring. For more information, visit Mirage Floors +++ All furniture and accessories (except for sofa, rug and painting) : Villa (418-524-2666) Rug : Tapis du monde (418-780-8147) Painting by Paul Béliveau : Galerie Bellattitude (418-261-8692) Sofa : La Galerie du Meuble (418-681-0171)
flickr.com

#Stará sedačka = nový poťah

9
flickr.com

Presne tak, stará sedačka rovná sa nový poťah. Nemusíte sedačku hneď vyhadzovať pokiaľ nie je funkčne zničená. To znamená, že sa na nej stále pohodlne sedí, neprepadávate sa do jamy a jednoducho na nej nenachádzate žiadnu inú závadu okrem tej, že je zvrchu opotrebovaná. Ak viete šiť, nový poťah si jednoducho ušite. Opäť prichádza na rad metrový textil, kde máte široký výber poťahových látok, ktoré spravidla nebývajú také drahé. Potom stačí krajčírsky meter, šijací stroj a pevné cverny.

Nevravela som, že to je jednoduché? A ako ste na tom u vás doma vy? Chcete niečo zmeniť, prerobiť, alebo vymeniť za novšie? Dajte nám vedieť, čím ste sa inšpirovali.

zdroj: babskeveci.sk ( Monika), littlethings.com

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: