Žiadne štíhle blondíny ani modrookí svalnáči. Toto je 10 vecí, ktoré priťahujú opačné pohlavie ako magnet

Lucia Horáková Ešte viac

Urobiť dobrý dojem sa dá jednoduchšie, akoby sa mohlo zdať. Stačí len vedieť niekoľko základných pravidiel, ktoré vám môžu zázračne pomôcť nielen zdvihnúť sebavedomie, ale aj zaujať objekt vášho záujmu.

Akí ľudia sú považovaní za tých najatraktívnejších? Štíhle blondínky, modrookí svalnáči či vysokí a urastení fešáci? Možno to tak je, ale existujú aj mnohé iné črty oboch pohlaví, ktoré môžu na príťažlivosti ešte viac pridať.

Výraz tváre

Foto: pixabay

Vedci sa už pred niekoľkými rokmi pokúšali zistiť, aké výrazy tváre priťahujú viac opačné pohlavie. Podľa štúdie, ktorú robili na vzorke tisícky ľudí dospeli k záveru, že mužov priťahujú viac usmievavé ženy, naopak, dámy sa radšej obzrú za mužmi s hrdosťou.

Aktívna gestikulácia

Podľa výskumu z roku 2016 sa zistilo, že muži aj ženy uprednostňujú partnerov, ktorí viac aktívne gestigulujú. Práve s takýmito ľuďmi sa údajne chcú respondenti opäť stretnúť.

Vôňa

Je všeobecne známe, že správne zvolená vôňa parfumu môže zvýšiť vaše šance u opačného pohlavia, no treba si dávať pozor, aby ste to neprehnali. No povedali by ste, že aj vôňa jedla môže byť pre váš objekt príťažlivá?

Podľa istej štúdie, ženy priťahujú prekvapivo muži s vôňou tela, ktorí jedli cesnak. U chlapov však toto nefunguje. Tí sú skôr na sladké lahodné vône po šiškách, či praženej kukurici.

Podobnosť s rodičmi opačného pohlavia

Vedci prišli na to, že ženy sú priťahované mužmi, ktorí sa podobajú istými črtami či farbou vlasov na svojho otca. Chlapov zase zaujmú ženy, ktoré sa podobajú na ich mamy. Samozrejme, toto pravidlo vždy platiť nemusí, no aj tak je vysoká pravdepodobnosť, že svoju polovičku budete ľúbiť rovnako, ako svojich rodičov.

Vlasy

Čím má žena dlhšie vlasy, tým je pre muža atraktívnejšia. Áno, presne toto má byť kľúč k úspechu, ako opačné pohlavie zaujať a zabezpečiť si tak ich vysoký záujem. Naopak, ženám až tak na vlasoch mužov veľmi nezáleží, dôležité je, aby boli vždy upravené.

Domáce zvieratá

Izraelskí vedci sa zamerali na spojenie človeka s domácim miláčikom, ktorý zohráva naozaj veľmi dôležitú úlohu v postavení jeho príťažlivosti. No iba u jedného pohlavia. Kým sa ženám mimoriadne páčia chlapi, ktorí venčia svojho psa, pre mužov toto podstatné nie je a ženy so štvornohým chlpáčom si poriadne ani nevšimnú.

Rovnaká atraktívnosť

Foto: pixabay

Málokedy sa stane, že by bol vo dvojici len jeden z partnerov atraktívny. Zväčša ide o výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Vedci preto zistili, že muži i ženy si vyberajú partnera na základe približne rovnakej atraktívnosti, ako majú oni sami.

Altruizmus

Altruistické správanie je ďalším pozitívnym znakom, ktorý zázračne priťahuje ženy i mužov. Vedci sa domnievajú, že práve takéto správanie signalizuje to, že daná osoba bude ukážkovým rodičom a následne sa presunú dobré gény na budúce generácie. Alturizmus je opak egoizmu a to znamená, že taký správny alturista je nezištný človek, ktorý je vždy ochotný pomôcť druhým a to bez toho, aby očakával nejakú protislužbu.

Hudba

V roku 2014 požiadali vedci vzorku 1500 žien, aby počúvali niekoľko hudobných skladieb, ktoré boli menej či viac zložitejšie. Následne museli zúčastnení odpovedať, ktoré z nich sa im zdali atraktívnejšie. Ženy sa vo väčšine prípadov zhodli, že ich zaujali viac tie zložitejšie a dali by tak šancu mužovi, ktorý zložil práve takúto skladbu. U mužov sa podobný experiment nevykonal a tak nie je jasné, či by to malo vplyv na atraktívnosť žien v ich očiach.

Veľkosť nohy

Znie to zvláštne, no i veľkosť vašej nohy môže ovplyvniť to, či budete pre opačné pohlavie pôsobiť príťažlivejšie. Mužom sa majú páčiť ženy s menšími chodidlami, kým ženy majú radšej mužov s veľkými nohami.

Pozri aj: Ďalšie bábätko v rodine sympatických hercov. Opäť nevybrali slovenské meno a siahli po netradičnosti

Lucy, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: