10 vecí, za ktoré by sa ženy nikdy nemali nikomu ospravedlňovať

Lucia Mužlová Ešte viac

Aká by mala byť ideálna žena? Zrejme záleží aj na tom, či sa pýtate muža alebo ženy. Ak by ste sa opýtali mňa ako ženy, odpoviem vám, že žena by mala byť ženská, inteligentná, sebavedomá, silná a zároveň so zmyslom pre humor, citom a mala by mať v sebe zakorenenú starostlivosť. Ženy často nevedia oceniť samé seba a keď sa majú za niečo pochváliť, cítia sa zahanbene.

Toto sú veci, za ktoré by ste sa nemali nikdy nikomu ospravedlňovať a už vôbec by ste sa za ne nemali cítiť previnilo.

Za to, že poviete niekomu „nie“

Aj keď sú ženy citlivé, môžu byť nezávislé. Samé v sebe často pociťujeme akúsi potrebu obetovať sa pre dobro ostatných. Nikdy však nezabúdajte na seba. Povedzte deťom nie, vaše koníčky predsa existujú tiež.  Vždy je pre nás jednoduchšie povedať „áno“. Pomáhame rodine, priateľom, známym. Nepomáhajte však ľuďom, ktorým vlastne pomáhať ani nechcete. Naučte sa povedať jednoduché „nie“.

Za to, že máte radi mužské veci

View this post on Instagram

Тащусь от Аниного профиля и ее нежной улыбки. От того, как сидит на ней это платье, от которого я тоже в восторге, как этот мягкий и лёгкий шелк струится по ее хрупким "утонченностям". Как бы я не восторгалась фотографиями, несущими в себе интересные символы и важные идеи, я не прекращу восхищаться красотой картинки, ну и вообще красотой людей и природы. Не могу без визуального эстетического удовольствия) Эти обручальные кольца – отдельная тема. Себе теперь такие хочу. Именно то, что мне нравится! Наконец-то, я покажу это вам 😊 MUA: @juicycandyland Платье: @tkst.life Кольца: @darijewelry Организация: @original_date Всем бы невестам такую красоту 😊 #свадебныйфотографкиев #свадебноеплатьекиев #обручальныекольцакиев #обручки #весільнийфотограф #фотографкиіїв #фотографкиев #портретневесты #невеста #свадьба #красота #женскаякрасота #визуальныйоргазм #wedding #widdingphotography #fiance #beauty #woman #womanbeauty #photoinstapromo #nawephoto #portrait #флористика #свадебныйбукет

A post shared by • Семейный фотограф • Киев • (@anastasiia.yeromina) on

„Si predsa žena, mala by si sa tak aj obliekať“ Ako často ste od svojej mami počuli práve túto vetu? Kto povedal, že žena nemôže byť dobrá v šoférovaní a nemôže vykonávať mužské povolania či šport? Vitajte v 21. storočí a pokojne sa sami rozhodnite, čím chcete byť a čo chcete robiť.

Za to, že nenosíme make-up

Máte niekedy pocit, že make-up musíte mať, aby ste sa viac páčili? Alebo preto, že ste žena a očakáva sa, že budete chodiť upravene?  Ak sa vám nepáči ranné maľovanie sa, nestíhate alebo jednoducho z nejakého dôvodu nechcete, nelíčte sa. Buďte hrdé na svoju tvár a vystavujte ju pokojne bez make-upu.

Za to, že si doprajete občas maškrty

Chodíte cvičiť a manžel sa vám potom smeje, ak si dáte zmrzlinu? Opäť sa cítite previnilo a ospravedlňujete sa okoliu a aj sebe? Doprajte si. Ak vás to má potešiť, prečo nie. Nikto by sa nemal cítiť vinný za to, že si dopraje jedlo, aké chce. To isté platí o vegánoch, vegetariánoch alebo klasických mäsožravcoch. Chýba nám trochu empatie a pokory. Nezdá sa vám?

Za to, že sa zabávate

View this post on Instagram

Тонко. Но не рвётся. Мое сердце не перестанет откликаться при виде женщин. И руки тянуться – тоже. Это …..как…как…как погружение на дно океана – никогда не знаешь, чем закончится. Хватит ли кислорода. Тебя учили всему, чтобы остаться в живых, но правила не работают. Забываешь, зачем пришёл: везде рифы, горы припорошенных скелетов и утерянное после крушений. Океан не всегда принимает тебя так глубоко, но пытаешься ещё. Эгоистичное желание смотреть долго, слушать не всегда понятный шум и раскапывать давно забытое, чтобы унести хотя бы кусочек необъятного. ————(ох уж эти душевные бэки) #авдуше_я_снимаю #заметкиспрованскимитравами #vintage #details #streetstyle #movement #womanbeauty #photography #iphonphotography

A post shared by The soul is the style (@yurkova_stasja) on

Kedy ste sa naposledy trochu odosobnili od vonkajšieho sveta a zabavili sa ako za starých dobrých čias? Chodíme do práce, staráme sa o rodinu, robíme s deťmi úlohy, varíme a ďalších milión vecí. Doprajte si zábavu s priateľkami a naozaj sa za to nemusíte nikomu ospravedlňovať.

Za to, že ste trochu sebecká

Sebeckosť nie vždy len zlá. Je úplne v poriadku, ak chcete mať nejaký čas pre seba. Je v poriadku, že cítite potrebu na oddych, keď máte za sebou náročný deň. Neospravedlňujte sa, ak zjete posledný kúsok koláča. Robíte to, pretože vás to teší.

Za to, že máte emócie

Ľudské bytosti ich jednoducho majú. Niekedy plačeme, inokedy sa smejeme. Niekedy chceme byť v tichu, inokedy túžime po veľkej pozornosti. Môžete byť nahnevaná, sklamaná, šťastná a aj ľahostajná. Neospravedlňujte sa niekomu za to, že nie ste celý deň a každý deň usmiata.

Za to, že ste dosiahli nejaký úspech

https://www.instagram.com/p/BislJFzho1B/?tagged=womanbeauty

Nehanbite sa za to, ak ste v niečom najlepšia. Je to váš osobný krok, prešli ste dlhú cestu, kým ste ho dosiahli a je to vaša vydretá cestička v živote. Buďte na svoje úspechy hrdé a nedovoľte nikomu, aby vám pokazil radosť.

Za to, že milujete svoje telo

https://www.instagram.com/p/BcjHkyNAOA3/?tagged=womanbeauty

Máte nejaké to kilo navyše ale aj tak svoje telo milujete? Stretávate sa s posmeškami? Ak ste so sebou spokojná a máte sa rada taká, aká ste, potom je to problém jedine dotyčného človeka. Ak však spokojná nieste, začnite na sebe pracovať. Milovať sama seba je v živote veľmi dôležité.

Za to, akým spôsobom žijete

Čo pre vás znamená šťastie? Chcete dve deti a manžela? Alebo chcete žiť s partnerom ale bez detí? Nechcete svadbu? Chcete svadbu? Chcete život zasvätiť práci alebo cestovaniu? Nikdy sa neospravedlňujte za to, akým spôsobom života žijete. Vy ste si ho vybrali a pokiaľ vás taká cesta napĺňa, je to absolútne v poriadku.

Pozri aj: Takto vyzerá skutočný „deň matiek“. 15+ úprimných fotografií ktoré vám ukážu, že materstvo je náročná, no úžasná vec

Lucia M.

0
Komentovať (0)