10 znakov toho, že máte perfektný vzťah, hoci vás ľudia presviedčajú o opaku

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Je úplne prirodzené, že ľudia občas pochybujú o tom či je ich vzťah taký, aký by mal byť. Váš vzťah sa môže líšiť od rodiny, v ktorej ste vyrastali a ktoré poznáte a je to úplne v poriadku.

Portál Brightside analyzoval príznaky neštandardných vzťahov a rôznych stereotypov, ktoré nedodržiavajú a napriek tomu sú ľudia v takýchto vzťahoch dokonale šťastní.

Viete byť spolu ticho

Nemáte potrebu sa neustále o niečom rozprávať a cítite sa dobre v prítomnosti toho druhého aj vtedy, keď je úplné ticho. Lekárka Roni Beth si myslí, že páry, ktoré spolu dokážu byť v tichosti, majú naozaj veľmi zvláštne spojenie.

Foto: piqsels

Idete na dovolenky osobitne

Počet ľudí, ktorí idú na dovolenku bez svojich partnerov, rastie a zhruba jedna tretina dospelých Američanov priznáva, že chodí na samostatné výlety. Vzťah to dokonca môže aj posilniť, pretože si budete navzájom chýbať. Zároveň si môžete robiť, čo chcete, môžete ísť do múzea, zatiaľ čo váš partner je niekde v horách.

Netrávite čas so svojimi rodinami

Pokiaľ váš partner vychádza s vašimi rodičmi dobre a rád s nimi trávi čas, je to úžasné. Oveľa menej príjemné je, pokiaľ sa z nejakého dôvodu nemajú radi. Práve to často predstavuje veľký zdroj konflitkov. Pokiaľ nenútite vášho partnera, aby trávil čas s vašimi rodičmi a napriek tomu s ním chcete byť a ľúbite ho, je to úplne v poriadku.

Foto: pixabay

Máte rôzne názory a záujmy

Doktor Mark White si myslí, že ľudia príliš zdôrazňujú hodnotu podobných záľub. Podľa jeho názoru spoločné záujmy môžu len pomôcť ľuďom ignorovať ich problémy a predĺžiť vzťah, ktorý už nie je životaschopný. Psychologička Diane Barth tvrdí, že väčšina z nás potrebuje niekoho, kto je od nás trochu iný, aby náš život obohatil.

Viete sa pohádať

Keď sa na teba veľmi hneváte, hádate sa. Doktorka Elizabeth Dorrance hovorí, že ľudia, ktorých milujeme najviac, dostávajú maximum z našich negatívnych emócií. Na druhej strane, konflikty sú pre vzťahy dobré, pretože naznačujú, že obaja musia niečo zmeniť. Je dôležité ich vedieť ukončiť a priznať si chyby.

Foto: pixabay

Nenútite sa robiť do vecí, ktoré nechcete

Nenútite vášho partnera, aby robil niečo, čo nechce a zároveň to nerobíte ani vy. Nebudete sa snažiť ho upokojiť na úkor svojich vlastných pocitov.

Spávate osobitne

Spánok je nevyhnutná vec a veľmi veľa párov v súčasnosti skutočne oddelene spí. Obaja sa pohodlne vyspia a to vedie k menším hádkam ohľadom toho, kto napríklad v noci chrápal. Vedci z Ohio State University dokázali, že zdravý spánok je pre vzťah oveľa užitočnejší ako spoločné spanie.

Nemáte deti

Obaja ste sa zhodli, že nechcete mať deti. Je to v poriadku, hoci sa od vás asi očakáva niečo iné. Psychológovia tvrdia, že bezdetné páry sú často šťastnejšie ako tie, ktoré majú deti.

Foto: pixabay

Netrávite spolu až tak veľa času

Nemôžete spolu stráviť až tak veľa času, koľko by ste chceli, ale keď ste už raz spolu, venujete sa sebe navzájom naplno. Nie je totižto dôležité, koľko času spolu trávite, ale ako čas trávite. Obaja musíte byť šťastní.

Vyjadrujete svoje pocity rôznymi spôsobmi

Každý prejavuje a vyjadruje lásku inak. Pre niekoho sú dôležité slová, pre druhého sú zase dôležité činy a objatia. Štúdia ukazuje, že ľudia, ktorí sú spolu v manželstve už dlhý čas, vidia ako prejav lásky napríklad aj upratovanie či pomoc s nákupom.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: