11-mesačné dieťatko nechcelo jesť tuhú stravu. Nad tým, čo mu našli v brušku, lekári len krútia hlavou

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

11-mesačné dievčatko odmietalo jesť tuhú stravu. Lekári si najprv mysleli, že ide o angínu alebo vírusovú infekciu. Nakoniec jej však v pažeráku našli niečo šokujúce.

Ako uvádza portál BBC, dievčatko malo v pažeráku batériu v tvare gombíka. Sofia-Grace Hill podstúpila dvojhodinovú operáciu a teraz je na tekutej strave. Otec sa o svoju dcéru veľmi bál, keď zrazu prestala chcieť tuhú stravu. Keď sa dozvedel, čo sa stalo, bol šokovaný. “Bol som hotový, keď som to videl a nahnevaný na seba. Obviňoval som sa z toho, no teraz si uvedomujem, že sme nemohli urobiť nič, aby sme to vedeli.”

Je na tom stále lepšie

Sofia je na tom z týždňa na týždeň lepšie, hoci jej pažerák zostal kvôli batérii poškodený. Veľmi sa báli o to, aby to sofia vôbec prežila. Otec si nie je istý, ako mohla Sofia-Grace prehltnúť batériu a ako sa jej vôbec podarilo ju nájsť. Otec teraz všetkých rodičov varuje, aby zamkli veci, ktoré môžu byť pre deti nebezpečné a dôverovali svojim inštinktom. Tie sú väčšinou správne.

Foto: needpix.com

Janet McNally, konzultantka detského chirurga, ktorá Sofiu-Grace lieči povedala, že dievčatko prežilo hlavne vďaka tomu, že batéria bola stará. Keďže dievčatko nikto nevidel, ako ju prehltlo a neprejavovali sa u nej žiadne ďalšie príznaky, nie je podľa nej neovyklé, že rodič niečo takéto prehliadol. Upozorňuje na to, aby si rodičia uvedomili, aké to môže byť nebezpečné.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: