11-ročné dievčatko prejavilo múdrosť, ktorú jej môže závidieť nejeden dospelý. Jej hodnotenie učiteľov valcuje internet

Lucia Mužlová Ešte viac

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste mohli dať hodnotenie svojim učiteľom. Celkom fajn, nie? Ale pozor, nešlo by o anonymnú záležitosť, v ktorej by ste im mohli vynadať do hovädzieho dobytka. Bavíme sa vážne. Učiteľov na jednej škole vo Veľkej Británii zaujímalo, čo by mohli zlepšiť. Odpoveď 11-ročnej Avy vám vyrazí dych!

Ava Morrison-Bell sa vážne zamyslela nad domácou úlohou. A tak zadanie splnila dokonale. „Spozorovala som, že použitie kolektívneho trestu nie je fér pre väčšinu ľudí, ktorí nič neurobili,“ píše malé dievča. „Podľa Ženevskej dohody z roku 1949 je považovaný za vojnový zločin,“ dodáva, aby dodala dôkaz svojmu tvrdeniu.

A má určite pravdu. Pamätáte sa ešte na ten pocit zo školských lavíc, kedy bol všetkým zatrhnutý koncoročný výlet len preto, že sa v triede nachádzalo zopár nespratníkov? Určite ste vtedy nekrochkali od šťastia. Bolo to nefér. A presne podobný pocit mala aj 11-ročná Ava. Keď je niečo nespravodlivé, treba s tým niečo robiť, však?

Otca tak „dostala“ múdra odpoveď malej Avy, že sa ju rozhodol zdieľať na Twitteri

Mason Cross

„Spozorovala som, že použitie kolektívneho trestu nie je fér pre väčšinu ľudí, ktorí nič neurobili. Podľa Ženevskej dohody z roku 1949 je považovaný za vojnový zločin,“ znie vyjadrenie 11-ročnej Avy, ktorej nechýba logické myslenie. Otec však nevedel, čo si má o tom myslieť:

„Moja dcéra dala škole takúto spätnú väzbu. Neviem, či ju mám zvoziť pod čiernu zem, alebo jej kúpiť zmrzlinu…,“ napísal na svoj Twitter otec dievčaťa. „Musím ujasniť, že dcéra má dobrú učiteľku. Upozorňuje však na to, aký nespravodlivý je školský systém,“ dodáva otec, ktorý sa chce vyhnúť nedorozumeniu. Užívatelia Twitteru však oceňujú genialitu jej dcéry.

„Určite ju nemáš prečo zvoziť či kritizovať. Učitelia chceli spätnú väzbu, tak ju majú,“ píše Karin Robinson. Ostatní sa pridávajú k jej názoru. „Kúp jej zmrzlinu, veľa zmrzliny,“ píše Brian Sidhu a ďalší sa pridávajú. „Zaslúži si ju po celý rok,“ dodáva ďalšia Kiran Manral. Ľudia sú jednoducho nadšení.

„Čoskoro príde čas, keď ti vyletí z hniezda. No ty budeš šťastný, pretože budeš vedieť, že je silná a nestratí sa. Preto ti to nebude ľúto,“ píše Patricia Arquette. 

A tu je Ava so sladkou odmenou. Naozaj si ju zaslúži

Mason Cross

Niekedy nám deti nedajú na naše otázky či na otázky učiteľov konvenčnú odpoveď. To však neznamená, že by bola nesprávna. Stačí hneď ich nezasypať lavínou výčitiek, nadýchnuť sa a zamyslieť sa nad tým, či predsa len nemajú pravdu. Pretože v mnohých prípadoch ešte nezabudli, že sa nemusí myslieť len v šablónach…

zdroj: babskeveci.sk boredpanda.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: