11 vecí, ktoré si bohatí ľudia nikdy nekúpia. Ak chcete ušetriť viac, mali by ste poznať tieto rady

Foto: HBO Original Productions

Samozrejme, našetriť peniaze je v dnešnej rýchlej a drahej dobe veľmi dôležité ale aj veľmi komplikované. Preto je potrebné mať prehľad o svojich výdavkoch a prehodnotiť, tovar, ktorý si kupujete. Všetci úspešní ľudia a milionári sú k svojim výdavkom veľmi pragmatickí. Máme pre vás tipy ako ušetriť peniaze na miestach, kde by ste to možno nečakali.

Impulzívny nákup

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Pavillion Pune (@pavillionpune) on

Určite sa vám už veľakrát stalo, že ste si kúpili vo výpredaji vec, ktorú ste oľutovali už po príchode domov. Ako raz povedal jeden známy miliardár Warren Buffet: „Ak budete kupovať to, čo nepotrebujete, za chvíľu budete nútení predať to, čo potrebujete.“ Veľmi efektívny spôsob ako neminúť peniaze na nepotrebné veci je dopredu si pripraviť zoznam, čo idete nakupovať.

Drahé nehnuteľnosti

Nákup predražených nehnuteľností nie je veľmi dobrá investícia. Práve preto mnohí bohatí ľudia kupujú veľmi lacné nehnuteľnosti, ktorých cena neskôr stúpne.

Značkové oblečenie

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blanco Store (@blancostore_trapani) on

Milionári si môžu dovoliť drahé priam až predražené módne značky. Pamätajte nato, že drahé oblečenie nevytvorí váš imidž a dokonca ani nepozdvihne váš sociálny status. Vždy si spomeňte na Stevea Jobsa, ktorý celý život nosil hodinky za 10 dolárov a veci v podobnej cene.

Najnovšie telefóny

Mnohí ľudia sa v dnešnej dobe porovnávajú a predbiehajú, kto má lepší smartfón alebo hodinky. Dôležité je však uvedomiť si, že na týchto veciach vôbec nezáleží. Milionári fungujú v týchto smeroch úplne inak. Vypočítajú si, aké sú výdavky na tieto položky v súčastnosti a podľa toho nakupujú.

Kreditná karta

Bohatí ľudia majú len málokedy výdavky spojené s oneskorenými platbami alebo pokutami. Vždy platia všetko načas.

Drahé hračky pre deti

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Garcia Coop 🧡 (@thegarciacoop) on

Ľudia, ktorí nezarábajú veľké množstvo peňazí aj tak nakupujú pre svoje deti veľa nepotrebných hračiek. Deti milionárov by sa takýmto štýlom v tých hračkách asi utopili. Bohatí ľudia častokrát veľmi dobre zvážia svoju investíciu a nekupujú svojim deťom všetko, čo im vidia na očiach.

Fastfood

Ako ste si mohli všimnúť, bohatší ľudia sú často až posadnutí zdravou stravou a zdravým životným štýlom. Veľmi málo bohatých ľudí navštevuje svetoznáme fastfoody, ktoré sú zbytočne predražené.

Náklady na vlastnú reprezentáciu

Na svete je naozaj veľa ľudí, ktorí si zakladajú na tom, aby ich okolitý svet videl a vnímal. Práve preto si kupujú tie najnovšie autá, letia v prvej triede či dokonca vyhadzujú obrovské sumy za nepotrebné veci, aj keď nemajú dostatok peňazí.

Učitelia pre deti

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Peaceful Press (@thepeacefulpress) on

Ľudia dnes častokrát platia navyše učiteľov pre svoje deti, len aby v nich nasilu objavili nejaký talent. Popritom výučba alebo krúžok dieťa vôbec nebavia a sú z nich znechutení. Bohatí ľudia sa mnohokrát spoliehajú na osobné skúsenosti a vedia, že úspech nezáleží len na počte škôl, ktoré absolvovali.

Motivačné sedenia

Mnoho ľudí, ktorí si nevedia sami pomôcť a vybudovať kariéru navštevujú všelijaké motivačné sedenia a stretnutia, na ktorých ich iní ľudia učia ako na to. Ak si stále nie ste istý, či ísť na takéto stretnutie, pozrite si životopisné filmy všetkých slávnych ľudí a uvidíte, že ani jeden z nich nezbohatol kvôli motivačnému stretnutiu.

Najnovšie módne trendy v bývaní

Nové nábytkové módne trendy sa objavujú každý mesiac. Jeden mesiac je to tmavé drevo, no ďalší mesiac už svetlé. Zástupcovia stredne zarábajúcej triedy sa veľmi často riadia práve trendami, na ktoré míňajú zbytočne veľa peňazí. Keby ste navštívili príbytky mnohých slávnych hviezd, zistili by ste, že vo veľa prípadoch sú to len obyčajne prerobené byty bez najnovších nábytkových trendov.

adme.ru
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: