Už sa viac nenechajte oklamať! Toto je 11 vecí, ktoré vám vaša kaderníčka nikdy nepovie

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Dobrý účes vie zdvihnúť sebavedomie každej žene. Dokáže zmeniť tvar vašej tváre a aj celkový výzor. Niekedy však z kaderníctva odchádzame sklamané a máme pocit, že na hlave máme katastrofu. Z kaderníctva tak odchádzame demotivované a sklamané. Máme pre vás 11 rád priamo od kaderníkov, ktoré vám ale takmer žiadny salón nepovie. Je lepšie o nich vedieť ešte skôr, ako sa dáte na veľkú zmenu účesu.

#1 Ukážte kaderníčke aj účes, ktorý sa vám nepáči

Foto: unsplash

Je veľmi dôležité ukázať kaderníčke aj účes, ktorý pre vás nepripadá do úvahy. Preto pred tým, než pôjdete ku kaderníčke, dajte si do mobilu fotky účesu, aký nechcete a aký si neželáte. Pomôže jej to lepšie si predstaviť, po čom naopak túžite. A je menšia pravdepodobnosť, že budete sklamaná po odchode z kaderníctva.

#2 Nie je možné ísť z čiernej na blond okamžite

Foto: unsplash

Ak ste dlhé roky obľubovali čiernu farbu a chcete sa stať blondínkou, je veľmi náročné zmeniť odtieň hneď. V niektorých prípadoch môžete v kaderníckom kresle stráviť aj niekoľko sedení. A navyše, je to veľmi finančne náročné. Ak vám kaderník povie, že to možné je, radšej odmietnite. Môže sa stať, že vám to veľmi poškodí vlasy.

#3 Kaderník by mal poznať históriu vašich vlasov

Foto: unsplash

Pred farbením by mal váš kaderník vedieť o tom, čo všetko už s vašimi vlasmi bolo robené a hlavne koľkokrát ste si ich už farbili. Je to dôležité hlavne pri tom, ak si chcete zmeniť farbu vlasov napríklad na inú farbu.

#4 Ak používa peroxid zistite si, aké množstvo oxidu obsahuje

Foto: unsplash

Tento bod je veľmi dôležitý hlavne preto, aby vaše vlasy nestratili na kvalite. Môže sa stať, že peroxid s vysokým obsahom oxidu nadobro spáli vaše vlasy a vy budete vyzerať naozaj zle. Ak je percento vyššie ako 9, je veľká pravdepodobnosť, že vaše vlasy stratia lesk a už nikdy nebudú ako predtým.

#5 Kaderník môže skryť zlé farbenie pomocou kučier

Foto: unsplash

Môže sa stať, že vášmu kaderníkov veľmi nevyšlo farbenie, ale nepovie vám to. V tom prípade použije veľmi osvedčenú techniku a natočí vám vlasy. Práve preto požiadajte svojho kaderníka, aby vám ukázal vlasy ešte predtým ako bude s nimi čokoľvek robiť. Napríklad práve vtedy, keď vlasy vysuší fénom. Vtedy sú vlasy prirodzené a najlepšie uvidíte výsledok.

#6 Kaderník môže nahradiť prostriedky na starostlivosť o vlasy nekvalitnými produktami

Foto: unsplash

Áno, aj toto sa bohužiaľ stáva. V malých kaderníctvach, kde sa snažia na všetkom ušetriť. Vám však neušetria ani cent pretože to, čo sa môže stať s vašimi vlasmi, môže ísť aj hlboko so vašej peňaženky. Drahé šampóny môžu riediť s lacnými výrobkami alebo jednoducho vodou. Práve vtedy sa začne meniť pH, čo môže byť nebezpečné. Hodnota pH v šampónoch pre odfarbené vlasy by mala byť 4,5-5,5 a pre prírodné a mastné vlasy 7 a 8.

#7 Perming je len pre zdravé vlasy

Foto: unsplash

Mnoho žien s rovnými vlasmi už niekoľkokrát rozmýšľalo nad permingom. Avšak asi vás sklameme, perming sa neodporúča pre všetky typy vlasov. Tenké, odfarbené alebo oslabené vlasy sa môžu vplyvom permingu ešte viac zničiť.

#8 Pri výbere účesu zvážte štruktúru vlasov

Foto: unsplash

Pri výbere svojho vysnívaného účesu nie je dôležité sa pozerať len na to, či sa vám účes bude hodiť, ale hlavne nato, či máte na účes vhodnú štruktúru vlasov. Napríklad mäkké vlasy majú problém udržať tvar. Dajte si na to veľký pozor, aby ste po pár dňoch po odchode z kaderníctva neboli sklamané.

#9 Nie všetky typy vlasov môžu byť frézované

Foto: unsplash

Tenké, nadýchané a kučeravé vlasy sa ťažko strihajú riediacimi nožnicami. Kučeravé vlasy sú porézne a ich konce sa rýchlejšie štiepia.

#10 Keratínové narovnávanie ničí vlasy

Foto: unsplash

Keratín je bielkovina, ktorá sa nachádza vo vnútri vlasov. Pri keratínovom narovnávaní sa vypĺňajú dutiny a praskliny. Väčšina zariadení, ktoré majú vyrovnať vlasy obsahujú umelé keratíny. Vôbec vlasy neuzdravujú, naopak sa vlasy stávajú tuhými a krehkými. Okrem toho všetkého, tieto výrobky obsahujú formaldehyd, ktorý poškodzuje dýchacie cesty.

#11 Veľa salónových procedúr je zbytočných

Foto: unsplash

Väčšina salónových procedúr je pre zdravie vašich vlasov úplne zbytočná a robia sa len preto, aby vašu peňaženku obrali o väčšie množstvo peňazí. Medzi také zbytočné úkony patrí napríklad strihanie horúcimi nožnicami.

To čo robí vaše vlasy slabými je veľakrát ukryté práve vo vás. Môže to byť nedostatok vitamínov či minerálov. V tomto príde je veľmi prospešné konzumovať napríklad zinok, ktorý keď v tele chýba, môžu vaše vlasy padať viac, prípadne sa zhoršuje ich kvalita.

Pozri aj: Vyberte si taký, čo vám sadne ako uliaty. Toto je ideálny čas na kúpu kabáta, ktorý z vás spraví ozajstnú dámu

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: