12 bohatých známych osobností, ktoré vedú prekvapivo skromný život. Toto je dôvod, prečo to robia!


Sú slávni, spoznávajú ich na ulici, môžu si kúpiť na čo si len pomyslia a vravia o nich, že sa „topia v peniazoch“. Aj napriek vysokým zárobkom a miliónom na účte však ostávajú oboma nohami na zemi a vedú skromný život. Kto patrí medzi tieto známe osobnosti a prečo to vlastne robia?

Nezmyselné utrácanie, luxusné jachty, domy a autá či odevy v cene, ktorá sa šplhá do závratných výšin. Takto predsa nemusí vyzerať život všetkých známych osobností, ktorých mesačný príjem je často vyšší ako celoživotné úspory „bežných smrteľníkov“. Tieto celebrity dobre vedia, že šťastie si za peniaze nekúpia, a aj napriek bohatstvu vedú pomerne skromný život.

Halle Berry

#halleberry

A post shared by NormajeaN (@mixedunivers3_) on

„Snažím sa myslieť ekonomicky, pretože aj moja kariéra môže jedného dňa skončiť.“ Táto krásna americká herečka, ktorá má bohaté skúsenosti aj ako modelka, sa drží nohami na zemi.

Často ju vídavať v supermarketoch, kde nakupuje ako všetci ostatní. S deťmi trávi veľa času, novinári ju bežne spozorujú v parku pri hre. Chodieva mestskou hromadnou dopravou a je tak vzorným príkladom pre deti, ktoré nechce bohatstvom rozmaznávať. Jedna z najlepšie platených herečiek Holywoodu si skrátka na večný luxus nepotrpí.

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridge nemá zábrany pred nosením klasických masových značiek doma ani na verejnosti, čím pravdepodobne ovplyvnila aj ďalšie bohaté osobnosti.

Často býva kritizovaná za svoje módne prešľapy, ktoré jej kráľovský dvor neveľmi toleruje. Pravdou je, že prehrešku, ktorého sa mala dopustiť, je fakt, že si niektoré veci oblieka viackrát. Porušovanie etikety nosením rovnakej veci na viacerých spoločenských akciách je však bežným ľuďom skôr sympatické ako pohoršujúce. Preto je Kate v očiach verejnosti nesmierne populárna.

Matthew McConaughey

🎶look at us baby, we're up all night, tearin' our love apart!🎶 #matthewmcconaughey #alrightalrightalright #jklivin #texas #actor #icanttellyouwhy

A post shared by ⚡️Matthew David McConaughey ⚡️ (@matthew__mcconaugheyy) on

Známy a sympatický herec si svojou úprimnosťou získal srdcia množstva fanúšikov. V časoch, keď bol na začiatku svojej hereckej kariéry a jeho bankové konto ukrývalo sedemciferné sumy, žil herec v obyčajnom karavane. Obytný príves bol jeho domovom z vlastnej vôle a podľa jeho slov to bolo veľmi praktické.

Loves

A post shared by Matthew McConaughey (@matthewmacconaughey) on

Podľa herca si veľký dom vyžaduje veľa pozornosti, starostlivosti a upratovania, a to všetko je len zbytočne rozptyľujúce. V duchu minimalizmu bol pre neho príves ideálnym domovom, ktorý mu neuberá na energii.

Sarah Jessica Parker

Aj keď táto herečka považovaná za módnu ikonu a vo svete módy je jej meno veľmi známe, veľmi často nakupuje v second-handoch. Oblečenie pre seba aj deti zvykne sama šiť a podľa jej slov je to forma relaxu a vyjadrenia seba samej. Priznáva, že napríklad aj jej syn nosí oblečenie po bratrancovi. Sarah jednoducho nechce míňať peniaze na zbytočnosti.

Keanu Reeves

Working man 😍😍😍 #keanureeves #keanucharlesreeves #most #beautiful #hybrid ❤❤❤

A post shared by keanureevestr.turkey official (@keanureevestr.turkey_official) on

Herec je jedným z najznámejších osobností Holywoodu, a aj napriek tomu ho stretnete skôr na lavičke v parku, pri rozhovore s bezdomovcami alebo v supermarkete ako v drahej reštaurácii. Venuje sa charite a peniaze neváha rozdávať na dobré veci. Takmer celý honorár za film Matrix venoval ľuďom zodpovedným za make-up, kostýmy a špeciálne efekty, pretože sa mu zdalo, že sú málo ohodnotení.

Great to meet #keanureeves this evening! #thematrix #johnwick #billandted

A post shared by David Stone (@davidstone517) on

„Z peňazí, ktoré som zarobil, môžem pohodlne žiť aj niekoľko storočí.“ Práve vďaka tomuto postoju sa o ne neváha deliť s tými, ktorí to potrebujú. Navyše, herec takmer neustále cestuje mestskou hromadnou dopravou.

Julia Roberts

SHE IS SO CUTE 😍💞💞 #repost @leonardotote_35 #juliaroberts

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberrts) on

Obľúbená herečka niekoľkých generácií je sympatická nielen vďaka krásnemu úsmevu, ale aj svojmu správaniu. Nemá žiadne herecké maniere a v prestávkach počas natáčania filmov dokonca pletie veci pre svoje deti.

The smile!!! So radiant ♥😍 #news #juliaroberts #today #prettywoman #lovely

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberrts) on

Šatník podľa jej slov neobsahuje veľa šiat a herečka sa rada venuje pestovaniu zeleniny na svojej vlastnej záhrade. Julia sa v jednom z rozhovorov dokonca priznala, aká je jej najobľúbenejšia vlasová kozmetika. Sú to obyčajné šampóny z hotelových izieb.

Jennifer Lopez

Krásna speváčka, ktorá sa nevyhýba ani hereckým úlohám, je verejnosti sympatickejšia aj vďaka svojmu šatníku. Nepotrpí si na vychýrené značky módnych návrhárov a v americkej show American Idol sa objavila v šatách za 26 dolárov. Speváčka nakupuje aj bežné oblečenie z obchodných domov, pričom sa jej majetok pohybuje v číslach blízkych 35 miliónom dolárov.

José Mujica

José Mujica bol azda najsympatickejším prezidentom, aký kedy túto funkciu mal. Ako prezident Uruguaja rozdával svoj prezidentský plat a dodnes je jeho jediným zapísaným majetkom 23-ročný automobil Volkswagen. Po jeho zvolení do funkcie sa vzdal prezidentského sídla a býval na farme, kde so svojou ženou pestovali plodiny a kvety, ktoré následne predávali. Až 90% svojho platu rozdal chudobným, pričom mu od novinárov prischla prezývka najchudobnejší prezident. Mujica sa však za chudobného nepovažuje. „Chudobní sú tí, ktorí žijú v prepychu. Chcú stále viac a viac.“

Tori Spelling

Americká herečka, matka piatich detí už síce nie je na výslní, no časy jej najväčšej hereckej slávy jej vyniesli obrovský majetok. Ona sa však rozhodla vymeniť luxusnú vilu za bungalov. Na veľkej záhrade pestuje ovocie a zeleninu pre svoju rodinu a toto prostredie skutočne miluje. Podľa nej nie je krajšie miesto na vychovávanie detí a rodičovstvo si ozaj užíva.

Just a typical morning feeding my chickens… #ChickenChic #GreenAcres #DesignerBarnyard 🐔

A post shared by Tori Spelling (@torispelling) on

Ingvar Kamprad

Tohto švédskeho podnikateľa možno nepoznáte po mene, keď vám však povieme, že je zakladateľom obchodného reťazca IKEA, je hneď jasné, že na konte má milióny. V skutočnosti je to asi 31 miliárd dolárov. Od novinárov si vyslúžil aj prezývku „Strýko Držgroš“, on sa však ako lakomec necíti. Jednoducho nepovažuje za dôležité žiť v prepychu a je presvedčený, že závislosť na drahých veciach a luxuse je zlozvykom. Tento miliardár je najbohatším Európanom a patrí do prvej desiatky najbohatších ľudí sveta. Aj tak si bežne kupuje nosené oblečenie, donedávna jazdil na Volve z roku 1993 a lieta len ekonomickou triedou.

Joanne Rowling

I wish you all a Happy new year may your years be filled with joy and happines

A post shared by J.K Rowling (@j.krowlingoffical) on

Jedna z najznámejších svetových spisovateliek je autorkou Harryho Pottera, čo ju dostalo na rebríček najbohatších ľudí sveta. Milionárka je medzi spisovateľmi najbohatšou osobou, no aj tak väčšinu svojho zárobku venuje na charitatívne účely.

#harrypotter #jkrowling #rowling #cursedchild #해리포터 #hogwarts

A post shared by J.k Rowling News (@rowlingnews) on

Podľa nej si žije ticho a nenápadne, kvôli čomu sa mnohým zdá jej život skutočne nudný. Nehanbí sa nosiť skromné oblečenie a výslniu sa skôr vyhýba. Miluje pokoj a pohodlie domova.

Lady Gaga

Where every Italian girl goes to gather herself. Meat counter. 🔪

A post shared by xoxo, Gaga (@ladygaga) on

Extravagantná speváčka, ktorá šokovala ľudí najmä svojím oblečením a módnymi výstrelkami, sa tiež môže pýšiť ohromným majetkom. V súkromnom živote vedie normálny život, varí radšej doma ako by sa mala stravovať v drahých reštauráciách a pri nákupoch oblečenia komerčných značiek rada využíva zľavy. „Prečo na mňa pozerajú ako na blázna, keď chcem pri nákupe využiť zľavové kupóny?“ Aj takéto rozhorčenie zdieľala na svojom Twiteri.

Nuž, aj celebrity a známe osobnosti sú ľudia z mäsa a kostí ako my. Je dôležité si uvedomovať, že šťastie sa za peniaze kúpiť nedá.

Pozri aj: Otestujte svoju intuíciu! Pozrite sa pozorne na obrázok a odpovedzte na jednoduchú otázku: Ktorá žena je matkou dieťaťa?

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), adme.ru


Komentáre

komentárov