12 obyčajných žien nám prezradilo tie najlepšie kozmetické rady, o ktorých by ste mali určite vedieť aj vy. Najlepšia je rada č. 8!


Máte nejakú svoju rutinu, čo sa kozmetiky týka? Ja si myslím, že každá z nás nejakú má. Či už sa len ráno a večer umyjete čistou vodou a dáte si denný či nočný krém, ráta sa to ako rutina. Aká je moja rada? „Starajte sa o svoju pleť a pokožku na krku, kým nie je neskoro. Nepotrebujete žiadne drahé produkty, pretože pomoc nájdete aj v prírode.“

makeup
pixabay

Často sledujeme trendy celebrít, prípadne čítame články so skvelými babskými radami. Pravdou však je, že pre každého funguje niečo iné. Napríklad Adela nedá dopustiť na očný krém, no Mária Kráľovičová vám povie, že na pleť používa termálnu vodu. Je toho veľa, čo by sme sa od celebrít mohli dozvedieť, no žiaľ naša peňaženka zaplače. Aj preto sme vyspovedali 12 obyčajných žien, ktoré prezradili svoje celkom obyčajné rady. Niektoré vás dokonca nebudú stáť ani cent!

Patrícia, 52 rokov

„Prestaňte sa neustále dotýkať svojej tváre. Rukami si na pleť prenášate veľa nečistôt.“

Lucia, 26 rokov

„Keď po nejakom produkte cítite drobné pálenie, chladenie či pichanie, neznamená to hneď, že produkt konečne funguje a vy cítite, že pracuje. Čo sa make-upu a produktov na pleť týka, je tu mnoho tých, ktoré jednoducho len dráždia našu pokožku.“

Katka, 31 rokov

„Jediná vec, ktorá smrdí rovnako ako spálené vlasy od kulmy a žehličky, sú len spálené vlasy od kulmy a žehličky“

Janka, 25 rokov

makeup3
pixabay

„Keď sa líčite, snažte sa zvýrazniť len jednu vec. Napríklad výrazné oči a nevýrazné pery alebo naopak. V opačnom prípade takéto fotky vyzerajú dobre len na profilových obrázkoch a na titulkách časopisov“.

Saška, 36 rokov

„O pleť sa začnite starať už najneskôr v 25-ke. Aj moja mamina mala svoju rutinu, ktorú som už ako malá sledovala so zatajeným dychom“.

Mária, 45 rokov

„Aj pomocou make-upu môžete vyjadriť samú seba. Ak sa vďaka nemu cítite skvele, tak sa nebojte ho používať.“

Simona, 33 rokov

„Pite veľa vody. Vašej pleti to len prospeje“.

Sára, 29 rokov

makeup2
pixabay

„Nikdy na svoje obočie nepoužívajte vosk. Stačí, keď si ho trochu upravíte pinzetou. Trvá to síce trochu dlhšie, no naozaj to stojí za to“.

Zuzana, 39 rokov

„Krása ide ruka v ruke so starostlivosťou. Niekedy to môže byť zábava. Mali by ste sa cítiť dobre, nerobiť z toho povinnosť a ani nástroj hanby. Ak niekedy pociťujete tieto veci, zrejme niečo robíte zle“.

Rebeka, 32 rokov

„Zamerajte sa na starostlivosť o pleť. Pokojne na ňu míňajte peniaze. Ak máte totiž zdravú pleť, môžete pokojne používať aj lacný make-up“.

Kristína, 58 rokov

„Len preto, že je niečo drahšie, nemusí to hneď znamenať, že je to aj lepšie. Ak však nájdete skvelý produkt, zaslúži si, aby ste naň minuli toľko, koľko naozaj stojí“.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)


Komentáre

komentárov