12 univerzálnych kúskov oblečenia, ktoré pristanú úplne každej žene bez výnimky

Lucia Taňkošová Krása

brightside.me

Poznáte ten pocit, keď stojíte ráno pred šatníkom  a nariekate, že nemáte čo na seba? Pritom vaša skriňa od toľkého množstva oblečenia praská vo švíkoch. Toto je každodenný problém väčšiny žien na svete. Postačí sa však len naučiť, ktorý strih a aké oblečenie vám pristane a ako tieto univerzálne kúsky kombinovať. Tak dokážete vytvoriť každý deň iný outfit v rôznych štýloch, a to aj z mála kúskov oblečenia. A nezúfajte, nemusíte mať dokonalú postavu. Existujú totiž kúsky, ktoré pristanú všetkým typom postavy. Neviete, ktoré to sú? V nasledujúcom článku sa o nich dozviete.

Puzdrové šaty

brightside.me
brightside.me

Tento typ šiat naozaj pristane každej žene. Mali by ste však mať na pamäti nasledujúce pravidlo, a to, že ženy s chudšou postavou by mali zvoliť priliehavý materiál šiat, ktorý obopne ich postavu. Moletnejšie dámy by mali siahnuť skôr po šatách z hrubšieho materiálu.

brightside.me
brightside.me

Ak chcete svoju postavu zdôrazniť ešte viac, vyberte si puzdrové šaty s kontrastnou farbou bočných strán.

Šaty rovného strihu

brightside.me
brightside.me

Šaty s rovným strihom sú taktiež veľkým pomocníkom, ak chceme zdôrazniť jemnosť našej postavy a zároveň skryť nedostatky. Vyhnite sa tým, ktoré sú príliš voľné a obsahujú nadbytočné množstvo rôznych materiálov. Ak chceme zdôrazniť postavu, nesmieme zabudnúť ani na výber našej správnej veľkosti oblečenia.

Skrátený top

brightside.me
brightside.me

Možno sa teraz budú mnohé z vás diviť, no skrátený top naozaj pristane každej žene. Zapamätajte si však, že skrátený neznamená krátky. Cieľom nie je vystaviť vaše bruško pred celý svet, ale dať do pozornosti oblasť pásu a vizuálne predĺžiť vaše nohy.

brightside.me
brightside.me

Vyberte si top, ktorý bude siahať tesne pod pás a kombinujte ho s džínsami, nohavicami alebo sukňou s vysokým pásom.

Ceruzková sukňa

brightside.me
brightside.me

Ceruzková sukňa je univerzálnym kúskom, ktorý by nemal chýbať v žiadnom ženskom šatníku. Kombinovať ju môžete prakticky s hocijakým topom či topánkami. Ak chcete upozorniť na zadnú časť tela, siahnite po úzkej sukni hrubšieho materiálu. Ak potrebujeme zakryť nedostatky, zvoľte rovný a voľnejší typ sukne. Aj pre ženy s nižšou postavou bude ceruzková sukňa správnou voľbou. Stačí si vybrať strih, ktorý bude siahať tesne pod kolená, ten pomôže k optickému predĺženiu nôh.

Džínsy v chlapčenskom štýle (tzv. boyfriend jeans)

brightside.me
brightside.me

Jemne voľné džínsy sú naozaj všestranným kúskom oblečenia, ktorý sadne na každú ženskú postavu. A čo je najlepšie? Zakaždým totiž budú pôsobiť fantasticky. Neveríte? Fotografie sú toho dôkazom.

Klasické dámske nohavice

brightside.me
brightside.me

Klasické nohavice sú základnou časťou každého šatníka. Zapamätajte si, že typ nohavíc s jemne vyšším pásom vám opticky predĺži nohy a zakryje bruško.

Lodičky

brightside.me
brightside.me

S klasickými lodičkami dokáže každá žena vytvoriť módne divy. Práve lodičky sú tým druhom topánok, ktoré každú nohu zoštíhlia a predĺžia. Buďte však opatrné pri lodičkách s príliš dlhou špičkou, ktoré majú skôr opačný efekt než ten, ktorý chceme dosiahnuť.

Kožená bunda

brightside.me
brightside.me

Každý outfit dokážeme zlepšiť, ak k nemu pridáme koženú bundu v motorkárskom štýle, ktorá siaha tesne pod pás. Ak sa ju rozhodneme kombinovať so šatami, váš výzor bude neprekonateľný.

Tenisky

brightside.me
brightside.me

Na prvý pohľad sa vám možno  výber tenisiek bude zdať zvláštny, no tenisky naozaj pristanú každému. Vďaka súčasným moderným trendom ich môžeme kombinovať s rôznymi druhmi oblečenia v každom ročnom období.

Šaty previazané v páse

brightside.me
brightside.me

Tento druh šiat je perfektný na zakrytie problematických partií a zároveň pomáha vytvoriť dojem takzvanej postavy presýpacích hodín. Ženy s chudšou postavou majú voľný výber farieb, moletnejšie dámy by mali siahať po tmavších odtieňoch.

Biela košeľa

brightside.me
brightside.me

Tento kúsok oblečenia je tak univerzálny a neutrálny, že s ním dokážete vytvoriť hneď niekoľko outfitov v rôznych štýloch. Doteraz sme ešte nenašli ženu, ktorej by biela košeľa nepristala!

Rovná bunda, sako

brightside.me
brightside.me

Rovná strih bundy alebo saka neuškodí žiadnemu typu postavy. Môžete ju kombinovať s nohavicami do dĺžky členkov, ako aj s ľahkými šatami. Záleží to už len od štýlu a výzoru, ktorý sa snažíte vytvoriť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), brightside.me 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: