Už žiadne odstávajúce rifle alebo škvrny na oblečení. 13 skvelých trikov, ktoré uľahčia život každej žene

Banana Návody

Odstávajú vám rifle, neviete poriadne vyčistiť biele podrážky alebo vám už lezie na nervy večne padajúce oblečenie z vešiakov? Vďaka nasledujúcim tipom s tým môžete ihneď skoncovať. Na nasledujúce triky nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti. Osvojte si tieto vychytávky a uľahčite si svoj život.

Každý máme zopár overených trikov, ktoré vo svojom živote využívame. Dnes vám prinášame zopár z nich, ktoré využijete na oblečenie a obuv.

Vyťahujúca sa sukňa, špinavé tenisky či škvrny od atramentu

Ak máte problém s neustále sa dvíhajúcou sukňou alebo šatami, ktorá sa vám kĺže hore stehnami, môžete si pomôcť malým trikom. Stačí na stehná zblízka nastriekať lak na vlasy počkať pár sekúnd a zakryť šatami. Vytvorí sa drsnejší film, ktorý nedovolí šatám dvíhať sa.

Ak máte na šatách škvrnu od atramentu, pokojne môžete zachrániť hoc aj biele tričko. Stačí naliať do misky mlieko a namočiť časť odevu, kde je škvrna. Atrament vypláva na povrch a vy tričko klasicky vyperiete. Nech sa páči, škvrna je preč!

Biele tenisky sú stále rizikové, pretože na nich vidno i najmenšie nečistoty. Ak ich nechcete vyhodiť po zopár použitiach, stačí aj odolnú špinu (najmä na gumenej časti podrážky) vyčistiť pomocou vatového tampónu a acetónu.


https://www.instagram.com/p/BhklcniA7sz/?tagged=fashionhacks

Hustý lak na nechty

Ak vám lak na nechty príliš zhustol, nemusíte ho vyhadzovať. Stačí k nemu pridať pár kvapiek odlakovača na nechty, lak zavrieť, poriadne ním potriasť a po otvorení budete prekvapení. Lak je ako nový!


https://www.instagram.com/p/BlNkExjD8q1/?tagged=fashionhacks

Škvrna od make-upu

Často sa ženám, ktoré nosia make-up stane, že pri obliekaní alebo vyzliekaní im ostane škvrna na oblečení. Ak kvôli tomu nechcete prať celú blúzku, tričko či šaty alebo sa bojíte, že vám to nezíde, skúste jedne z troch produktov. Dobre funguje čiastiaci či odličovací olej alebo voda, tvárové tonikum alebo obyčajný šampón.

Stačí naniesť na škvrnu, rozotrieť a následne miesto opláchnuť v teplej vode, aby sme z odevu produkt vymyli.


https://www.instagram.com/p/BlIUWXGFZUx/?tagged=fashionhacks

Zubná pasta na všetko

Zubná pasta dokonale vyčistí nielen náš chrup ale pomôžeme si ňou aj v iných prípadoch. Napríklad, ak sa vám podarí spraviť škvrnu na koberci, máte špinavé tenisky alebo chcete znovu dodať lesk svojím obľúbeným šperkom.


https://www.instagram.com/p/Bk7x7bHh7T8/?tagged=fashionhacks

Padajúce oblečenie

Gumičky sú skvelým pomocníkom, pokiaľ ide o zabránenie šmykľavosti. Zvyšujú trenie, a preto si nimi môžete pomôcť pri blúzkach bez ramienok. Tie sa niekedy až príliš zosúvajú a neustále padanie nám len spôsobuje nervozitu. Skúste poistiť odev gumičkami pripnutými vďaka spínacím špendlíkom a máte o problém menej.


https://www.instagram.com/p/Bk6BwfWl_Is/?tagged=fashionhacks

Rovnako si gumenými gumičkami môžete poistiť oblečenie na vešiakoch. Niektoré materiály sú ozaj klzké a neustále padajú v šatníku z vešiaka. Obmotajte okolo okraja vešiakov gumičky, ktoré budú oblečenie pekne držať.

View this post on Instagram

No-slip hanger 👍🏼

A post shared by 💡Lifehackerin🇨🇭 (@lifehackerin) on

Okrem toho však majú gumičky aj iné výhody. Presvedčte sa o tom v nasledujúcom krátkom videu.


https://www.instagram.com/p/BbJnTSLF3Tv/?tagged=rubberhacks

Problémy s topánkami

Kúpili ste si lodičky a sú vám tesné až tak, že máte ťažkosti v nich chvíľu vydržať? Nesnažte sa ich rozchodiť na boso, pretože si koledujete o poriadne otlaky. Radšej si obujte ponožky, vezmite do ruky fén a topánku zohrievajte. Nohu v ponožke do topánky pomaly vsúvajte a stále fénujte. Uvidíte, ako sa topánky pekne prispôsobia nohám.

Problém môže pre mnohých znamenať aj zápach. Nadmerné potenie nôh alebo staršie topánky vedia nepríjemne prekvapiť a vôňou to teda nebude. Skúste do topánok na noc vložiť sódu bikarbónu, citrónovú šupu alebo čajové vrecúška. Mali by vás zbaviť nepríjemného zápachu a vy sa už viac nemusíte vyzuť na návšteve.

Prezradíme vám tiež, ako si z obyčajnej textilnej obuvy vyrobiť nepremokavú. Stačí celú plochu tenisiek pošúchať voskom zo sviečky a následne vosk zahriať fénom. Vosk sa roztopí, vsaje sa do textilných vlákien a keďže odpudzuje vodu, ste doslova v suchu. Takto budú vaše topánky odhánať aj špinu z blata a nič sa im nestane, ani keď na ne kvapne omáčka či farebná limonáda. Nezabudnite však použiť jedine biely vosk.


https://www.instagram.com/p/Bi2vjvojo2H/?tagged=shoeshack

Šmykľavá podrážka

Rovnaký účinok ako gumená gumička má i hmota z tavnej pištole. Stačí trochu naniesť na podrážku topánok, ktoré sa vám veľmi kĺžu a zabránite tak prípadnej nehode.


https://www.instagram.com/p/BWU0b5phsPu/?utm_source=ig_embed

Odstávajúce nohavice

Ak ste trochu schudli alebo vám len nesedia nohavice a na páse sú vám voľné, iste poznáte situáciu, keď v dolnej časti chrbta nohavice odstávajú. Stačí pár minút jednoduchej práce a šikovné ručičky, vďaka čomu si vyčaríte elastický pás, ktorý vám presne sadne.


https://www.instagram.com/p/Bkz3J__BnHG/?tagged=fashionhacks

Máte aj vy nejaké overené tipy a triky? Sem s nimi! Neváhajte sa podeliť s ďalšími čitateľkami v komentároch pod článkom.

Pozri aj: Ako dosiahnuť pri domácom farbení výsledok ako zo salóna? 10 tipov, ktoré by mala poznať každá žena, ktorá si vlasy farbí sama

 Jana

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: