15+ dojímavých fotografií žien a matiek celého sveta, ktoré vám ukážu, že krása nepozná žiadne hranice

Lucia Mužlová Ešte viac

Atlas krásy- tak sa volá rozsiahli projekt rumunskej fotografky menom Mihaela Noroc, ktorá už od roku 2013 cestuje po svete a vytvára prenádherné série fotografií matiek a žien, ktoré sú dôkazom toho, že skutočná krása nepozná hranice. Šikovná fotografka akoby zachytila kúzlo každej osobnosti. Pozrite si jej jemnú sériu a zoznámte sa s matkami z celého sveta.

Mihaela sa narodila v Bukurešti a dnes je úspešnou 31- ročnou fotografkou, ktorá svojou tvorbou ovplyvňuje ľudí po celom svete. Posledné roky sa venuje cestovaniu, kde sa snaží o zachytenie krásy žien, rodín a detí z rôznych kútov sveta. Nie je žiadnou náhodou, že skončila pri fotografii. V detstve ju ovplyvňoval jej otec, ktorý bol maliarom. Projekt Atlas krásy sa preslávil na celom svete, no ako hovorí sama autorka, ona ostala rovnakým človekom, ktorý sa v 27 rokoch zbalil do batohu a vycestoval do sveta.

Ak vás zaujala téma zachytávania skutočnej krásy, určite si pozrite našu sériu od Emily Lurenktorá odfotografovala 40 žien v spodnom prádle, aby zbúrala všetky predsudky, ktoré vo svete žien, ale aj mužov stále panujú.

 

Pozri aj: Príbeh lásky ako z filmu. Tento muž predal všetko, čo mal a na bicykli prešiel 9 600 km z Indie do Švédska, aby mohol byť so ženou svojho života

Lucia M., instagram

0
Komentovať (0)