15 geniálnych trikov pre ženy každého veku, ktoré by ste mali využívať každý jeden deň


Chcete mať krajšie a lesklejšie vlasy alebo vás skôr trápi vaše akné? Neviete si dať rady s celulitídou a líčenie vám nejde od ruky? Riešenie nielen na tieto problémy je až smiešne jednoduché. Skvelé tipy pre každú ženu sú veľkou pomocou pri rôznych činnostiach. Nechajte sa inšpirovať a osvojte si nasledujúce rady, ktoré si iste zamilujete.

Hustejšie a dlhšie riasy


Nie vždy sa nám podarí kúpiť maskaru, ktorá naše mihalnice perfektne vytočí a dodá im objem. Preto si môžete dopomôcť jednoduchým trikom. Naneste maskaru v tenkej vrstve, potom poprášte si mihalnice detským púdrom naneseným na vatovú tyčinku a následne znova naneste maskaru. Zvodný pohľad s neprehliadnuteľnými riasami je na svete. Efekt znásobíte, ak riasy predtým natočíte.

Lesklé a zdravé vlasy


Ku krajším, lesklým vlasom bez lupín sa môžete dopracovať aj za pomoci aspirínu. Rodrvte 2 tablety a pridajte k vášmu šampónu. Následne si umyte vlasy ako obyčajne. Po pravidelnom používaní budú vaše vlasy doslova žiariť.

Nechty uschnuté za pár sekúnd


Častá dilema, pokiaľ sa niekam ponáhľame a nie je času nazvyš. Nalakovať alebo nenalakovať si nechty? Na ich dôkladné uschnutie nemáme čas a pokaziť ich vzhľad zničením vlhkého laku nie je najlepší nápad. Pomocou triku s miskou ľadu môžete mať lak uschnutý už za minútu! Po nanesení laku počkajte minútu až dve a potom vložte prsty do misy s vodou a ľadom. Vďaka ľadovému kúpeľu lak perfektne stvrdne.

Očné kvapky a maskara


Očné kvapky vám pomôžu ako prevencia pred vysychaním maskary, no zachránia aj vašu suchú a zhrudkovatelú maskaru. Stačí pridať zopár kvapiek do starej maskary a je ako nová.

Levanduľový olej

Pri okúzľujúcom pohľade a krásnych riasach ešte ostaneme. Pridajte trošku levanduľového oleja k maskare a premiešajte. Vďaka oleju budú riasy krásne oddelené a viac lesklé.

Matný efekt a dlhotrvajúci rúž

Po nanesení rúžu pery otlačte do obrúska, aby ste sa zbavili prebytočnej vrstvy. Potom pery poprášte púdrom. Jemná vrstva púdru rúž zafixuje, takže vydrží omnoho dlhšie a nerozotiera sa. Navyše získate obľúbený matný efekt. Na záver prejdite pery rúžom ešte raz.

Lepiaca páska


Skvelý pomocník pre dosiahnutie perfektného make-upu. Pomôžte si ňou, pokiaľ chcete naniesť peknú neroztrasenú linku alebo nechcete tiene rozprášiť aj pod oči.

Káva pre krajšiu pokožku


Ak si budete najbližšie pripravovať zalievanú kávu, uvarte si o jednu šálku navyše. Nielen mleté zrnká, ktoré ostanú na dne šálky po dopití, ale i samotná káva má skvelé účinky na našu pokožku. Využite ju ako telový peeling, ktorým odstránite odumreté časti pokožky a zároveň ju i prekrvíte. Vaša pleť bude skutočne žiariť. Ak ku šálke plnej zrniek zo zaliatej kávy pridáte šálku hnedého cukru a šálku olivového oleja, vytvoríte si perfektný zabijak celulitídy! Pár minútová masáž problematických partií trikrát do týždňa robí zázraky.

Zubná kefka na vlasy


Ak si vlasy tupírujete pomocou hrebeňa, robíte chybu! Obyčajná zubná kefka je k vlasom šetrnejšia a výsledný efekt je oveľa prirodzenejší. Pomocou kefky zväčšíte objem, ktorý následne zafixujte sprejom.

Maskarou proti šedinám a odrastom

So šedinami a odrastajúcou farbou pri korienkoch vlasov môžete zabojovať aj pomocou maskary. Jednoducho ju naneste na problematické miesta a zakryte neželané farebné rozdiely.

Natočte si vlasy ceruzou

FULL VIDEO IS UP ON MY YOUTUBE CHANNEL 💖😀. The link is in the bio ⬆️. Please check it out 🙌🏻. Thank you all so so so so much ❤️. —————————————————- I love creating tight wavy curls with a wooden pencil! If any of you get bored from doing your homework, take your pencil & a hair straightener & try this out lol. *make sure to use a wooden pencil, no mechinal or plastic ones (it'll melt & that won't be good lol 😅💖). #beautyhacks 🤓😀✏️ Thank you guys so much for the positive feedback! You guys are the best 💖🤗😀. —————————————————– Glasses- @sunglassspot —————————————————– 🎼- "this is what you came for" @badgalriri #badgalriri @calvinharris

A post shared by T A N I ✨ G A R C H A (@tani_garcha) on

Ku krásnym kučerám vám postačí obyčajná ceruza a žehlička. Vlasy si obtočte okolo ceruzy a potom zažehlite, čím vytvoríte nádherný efekt a objem.

Suchý šampón zo škrobu

Nemusíte kupovať suchý šampón, postačí vám obyčajný kukuričný škrob. Ak sa vám vlasy pri korienkoch rýchlo mastia, naneste na ne trochu škrobu pomocou štetca a poriadne vmasírujte. Potom škrob vyčešte a rozdiel ihneď uvidíte.

Vlasy bez elektrizovania


Ak sa chcete vyhnúť statickej elektrine a vlasom ako po potrasení elektrickým prúdom, pomôžte si obyčajným obrúskom. Na kefu dajte vreckovku a upevnite ju gumičkou. Vyhnete sa „elektrizujúcim“ vlasom a navyše jednoducho ostránite vlasy z kefy.

Lak na vlasy

Lak na vlasy môžete využiť prekvapivo aj na vaše chodidlá. Zabránite tak kĺzaniu a vaše nohy v lodičkách nebudú „lietať“.

Aspirínom proti akné


Proti nepríjemným červeným bodkám sa dá bojovať aj aspirínom. Niekoľko tabliet rozpustite v troške vody a následne naneste napríklad na tvár. Počkajte tri až päť minút a potom opláchnite.

Pozri aj: Odborníci zmenili ženy na nepoznanie! Dokázali, že všetky ženy môžu byť kráľovné a omladnúť minimálne o 10 rokov

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov