15-ročné dievča sa nakazilo koronavírusom, skončilo na pľúcnej ventilácii. Teraz má pre všetkých tento odkaz

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR – Roman Hanc

Zdravá, 15-ročná tínedžerka strávila 11 dní na pľúcnej ventilácii po tom, ako sa nakazila ochorením covid-19. Teraz má pre svojich rovesníkov a ostatných jednoznačný odkaz.

Koronavírus zasiahol takmer každého z nás. Mnohým dokonca zobral členov rodiny a blízkych priateľov. Ako uvádza portál Edition CNN, v začiatkoch koronavírusu sa všetci domnievali, že mladí a zdraví ľudia nie sú nijako ohrození. Opak je však pravdou. Dôkazom je aj 15-ročná Paulina, ktorá sa koronavírusom nakazila. Už týždeň po tom zdravá a energická študentka strednej škole skončila na pohotovosti a snažila sa normálne dýchať.

Musela ísť na pľúcnu ventiláciu

Keďže mala nízku hladinu kyslíka, lekári ju okamžite umiestnili na pľúcnu ventiláciu. “Bol to ten najstrašnejší moment, pretože som nevedela, čo mám očakávať,” povedala jej matka. Spočiatku svoju dcéru nechcela dať na pľúcnu ventiláciu, no lekári jej povedali, že jej stav sa môže ešte zhoršiť. Doktorom teda povedala, aby urobili všetko preto, aby jej dcéru zachránili. Paulina tiež dostala zápal pľúc.

Našťastie sa zotavila a aj keď má stále slabé ruky aj nohy, dokáže už sama chodiť. “Je to veľmi vážny vírus, ktorý si nevyberá, koho nakazí. Môže vás to zasiahnuť rovnako ako mňa. Nechcem, aby si tým niekto prešiel,” povedala a ďalej dodáva, že prosí ľudí, aby sa nechali zaočkovať. Sama plánuje vakcináciu absolvovať, keď bude dostatočne silná.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: