16 bohatých celebrít, ktoré vedú prekvapivo skromný život. Toto je dôvod, prečo to robia!


Celebrity sú pre „bežných“ ľudí často len hviezdami s majetkom, o ktorom môže väčšina len snívať. Oblečení do drahých odevov od najslávnejších návrhárov, žijúci v prepychových domoch, videní na luxusných dovolenkách. Takéto škatuľkovanie ale nie je na mieste, keďže mnoho známych ľudí vedie v skutočnosti až prekvapivo skromný život. Kto patrí k tejto skupine, ktorá má s márnotratnosťou pramálo spoločného?

Nie vždy sa nechá človek pohltiť svojím bohatstvom a slávou. Medzi nami sa ešte stále nájdu ľudia, ktorí si vedia peniaze vážiť a namiesto okázalých večierkov, rób a luxusného predvádzania sa ich radšej venujú napríklad charite. Ktoré celebrity svoj majetok nemíňajú spôsobom, ktorý je pre „boháčov“ typický?

Keira Knightley

This will always be one of my favorite pictures of Keira.

A post shared by Keira Knightley (@keira_knightley_) on

Má len 32, anjelskú tvár, skvelý herecký talent a obrovský majetok. Známa anglická herečka sa nenechala pohltiť luxusom a vedie život, v ktorom si určuje jasné pravidlá. Podľa slov tejto sympatickej mamičky nie je okázalý spôsob života nič, čo by jej imponovalo.

#unicef #keiraknightley #africa

A post shared by Keira Knightley (@keiraknightley) on

Prezradila, že každý mesiac má presný limit, ktorý pri nákupoch nehodlá prekračovať. V prípade kúpy každej veci starostlivo zvažuje, či ju vôbec k životu potrebuje.

Angelina Jolie

Túto matku šiestich detí už ani nemusíme predstavovať. Herečka s miliónmi na účte je známou humanitárkou už dlhé roky. Aktívne sa podieľa na pomoci dospelým i deťom a jej fotografie z najchudobnejších oblastí zeme už niekoľkokrát obleteli svet.

Za svoju činnosť si už viackrát vyslúžila uznanie. V roku 2014 jej ho prejavila aj kráľovná Alžbeta II., ktorá Angeline udelila čestný rad Dame za prácu v boji proti sexuálnemu násiliu v zónach postihnutých vojnou.

Reese Witherspoon

Známa herečka a tiež filmová producentka, ktorej blond vlasy a šibalské oči pobláznili už množstvo mužov nielen vo filmoch, je ďalšou z radu majetných, ktorí svoje bohatstvo míňajú nesmierne uvážlivo.

Call me on my shell phone… 🐚 #VacationVibes #SummerFun

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) on

Reese svojim trom deťom kupuje len to najnutnejšie a aktívne sa zapája do charitatívnych projektov v Spojených štátoch i Kanade. Známe sú jej zbierky predmetov a hračiek pre chudobné deti. Taktiež vystupuje ako predsedníčka charitatívnej nadácie firmy Avon, ktorá sa venuje osvete a prevencii rakoviny prsníka.

Konstantin Khabensky

Ruský herec, ktorý svojím majetkom pravidelne prispieva na dobrú vec. Po tom, čo jeho manželka nedokázala ďalej bojovať so zákernou rakovinou, sa mu zmenil život.

Muž, ktorý nemá vlastné deti, však nezabudol na týchto malých anjelikov trpiacich rovnakou chorobou, ktorá mu v roku 2008 vzala manželku. Založil charitatívnu nadáciu pre deti s rakovinou mozgu a jeho činnosť tak zachránila život viac než sto chorým drobcom.

Keanu Reeves

#keanureeves

A post shared by fannyowski (@fannyowski) on

Šarmantný kanadský herec, hudobník a režisér nie je len pohľadný zbohatlík známy z médií. Nepotrpí si na kúpu prepychových domov ako jeho kolegovia z brandže. Vídať ho aj pri využívaní mestskej hromadnej dopravy a svoj majetok neváha využívať na dobrú vec. 50 miliónov zo 70 miliónového honoráru z jeho roly v známom filme Matrix rozdal tímu maskérov, tvorcov špeciálnych efektov a kostýmov, pretože podľa jeho názoru boli príliš málo ohodnotení.

verejnosť ho často zachytila pri obyčajnom „pokeci“ s bezdomovcami a venuje sa tiež charite. Po tom, čo sa staral o sestru, ktorej bola diagnostikovaná leukémia, sa rozhodol darovať milióny na výskum tejto zákernej choroby.

Sarah Jessica Parker

Sympatická mama troch detí je ambasádorkou pre UNICEF už od roku 1997 a je tiež známou bojovníčkou za práva žien.

Jej záujem o módu a vždy perfektný outfit ste určite postrehli. Málokto však vie, že herečka si väčšinu šiat šije sama a svoju šikovnosť využíva aj pri tvorbe oblečenia pre svoje deti. Na prvý pohľad drahé kúsky si prekvapivo zvykne kupovať aj v „sekáčoch“.

Russell Crowe

Sympatický otecko by si mohol dovoliť žiť luxusný život, no vybral si cestu o ktorej podľa jeho slov vždy sníval. Aj keď je občanom Nového Zélandu, väčšinu času trávi v svojej milovanej Austrálii. Tam si kúpil farmu a staré auto a jeho život nie je ani náhodou okázalý.

#russellcrowe

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe7) on

Pravidelne prispieva na charitu, nemalé čiastky venuje školám a dokonca zvykne finančne pomáhať aj jeho fanúšikom, ktorí sú v núdzi.

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridge by mohla mať všetko, na čo si len spomenie. Napriek rozprávkovému bohatstvu sa neuchyľuje k márnotratnosti. Je známa svojou láskou k móde a jej outfity sú inšpiráciou pre množstvo žien. V skutočnosti však vo väčšine prípadov nejde o žiadne veľké mená návrhárov.

Kate zvykne nakupovať v bežných reťazcovh, akými sú Zara, H&M alebo Hobbs a ušetrené peniaze radšej venuje charite. Práve preto je jednou z najobľúbenejších osôb Veľkej Británie.

Christian Bale

Yup… #christianbale #pantydropper

A post shared by PANT¥DROPPERS (@_panty_droppers_) on

Filmový Batman je nielen skvelým hercom, ochotným kvôli filmu urobiť takmer čokoľvek. Je tiež dobrákom od kosti, ktorý je pravidelným prispievateľom na charitu. Skutočným super hrdinom sa stal aj pre len 4-ročného chlapčeka, ktorý trpí leukémiou. Christian ho neváhal vziať do jeho vytúženého Disneylandu hneď po tom, čo sa znenazdajky objavil v chlapčekovom dome na obyčajný obed.

#christianbale #mybatman

A post shared by Cindy Lee Lindeman (@cindyleelindeman) on

Nepotrpí si ani na luxusné bývanie, čo potvrdzuje jeho výrok. „Bohatstvo pre mňa nič neznamená. Ak by sa ku mne vlámal zlodej, určite by sa rozplakal.“

Leonardo DiCaprio

Jeden z najznámejších hercov si uvedomil zbytočnosť prepychu už dávno. V roku 2008 dokonca založil nadáciu, ktorá nesie jeho meno: Leonardo DiCaprio Foundation. V jeho záujme je najmä stav našej planéty a klimatické zmeny. Životné prostredie mu nie je ľahostajné a nedávno dokonca sám režíroval vlastný film o zmene klímy.

Grateful for all who came out to the @LeonardoDiCaprioFdn Gala & contributed to our efforts to protect the planet. This past year LDF and its partners made a measurable difference. We helped protect more than 1.6 million square kilometers of ocean – an area more than twice the size of Texas – including the creation of the largest marine reserve in the world in Antarctica's Ross Sea. We are also supporting efforts to bring back the jaguar and the Mexican Gray Wolf – now 32 wolf packs have returned to the Pacific Northwest! In Tanzania our partner has restored the wildlife of Mkomazi national park, and in the grasslands of Kenya, where we are helping jump start an important carbon sequestration project. These are just a few of the stories about the impact the generosity of our donors has helped make possible. Click the link in bio to get involved.

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Herec, ktorý je tiež vyslancom OSN, daroval milión dolárov na pomoc obetiam po zemetrasení v Haiti a charitu podporoval aj po stretnutí s pápežom Františkom s ktorým tiež debatovali o klimatických zmenách. Pápeža stretnutie s Leonardom natoľko ovplyvnilo, že sa rozhodol hrať v nábožensky založenom charitatívnom filme, z ktorého zisk poputuje charitatívnym organizáciám v Argentíne.

Jessica Alba

🔥 @jessicaalba #jessicaalba #alba #pretty #movie #actress #star #thebest #fire

A post shared by Jessica Alba (@jessica_alba_fanpage_) on

Herečka a modelka je aj úspešnou podnikateľkou, ktorá sa venuje výrobe prírodných produktov do domácnosti. Preslávené sú najmä detské utierky a plienky.

#cozywifehappylife @pairofthieves #luxe #cashmere -coming soon

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

Stále sexy mamička sa bez váhania vozí mestskou hromadnou dopravou a okrem charity prispieva aj na pomoc deťom v Afrike, ľuďom s AIDS alebo pátranie po nezvestných deťoch.

Hayden Christensen

Mladý hollywoodsky fešák je jedným z mála bohatých ľudí, ktorým prepych nevonia. Sympatický herec známy zo Star Wars sa jednoducho presťahoval na farmu, kde sa venuje práci, pestovaniu plodín a vytúženému riadeniu traktora.

Sandra Bullock

#SandraBullock

A post shared by Sandra Bullock. (@sandrabullock_official) on

Obľúbenej herečke nie je charitatívna činnosť cudzia a ocenenie v tejto oblasti si rozhodne zaslúžila. Angažuje sa najmä v Červenom kríži, ktorému darovala už niekoľko miliónov dolárov.

Jennifer Garner

Manželka Bena Afflecka si bežne odskočí nakúpiť do supermarketu a vyhýba sa prepychovému životu. Jej charitatívna činnosť smeruje prevažne k deťom a Jennifer sa angažuje v pomoci deťom v rozvojových krajinách.

Jennifer Lawrence

#jenniferlawrence

A post shared by Jennifer Lawrence (@jenniferlawrencepx) on

Táto kráska má len 26, no jej kariéra je už v závratných výšinách, rovnako ako jej majetok. Napriek tomu jazdí na obyčajnom aute, okázalé večierky radšej vymení za domov, gauč a televíziu a peniaze, ktorých má požehnane, pravidelne venuje charite.

Quentin Tarantino

Scenárista a režisér najväčších kultových filmov Ameriky je už dávno za vodou. Luxusné autá a šperky nie sú jeho šálkou kávy a peniaze radšej presmeruje tým, ktorí to potrebujú. Známa je jeho neustála finančná podpora obetí prírodných katastrof.

#quentintarantino

A post shared by Giorgio (@giorgiocapcom) on

Je naozaj obdivuhodné, ak ľudia, ktorým život doprial blahobyt, nezabúdajú na tých, ktorí takéto šťastie nemajú.

Pozri aj: Elegancia v kráľovskom štýle! Toto je dôvod, prečo má vojvodkyňa Kate len 15 druhov šiat vo svojom šatníku!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), ofigenno.com


Komentáre

komentárov