16 jednoduchých tipov, vďaka ktorým budete každý deň vyzerať skvele


Všetky máme svoje obľúbené kúsky oblečenia alebo doplnkov, ktorých sa nechceme vzdať, aj keď už majú svoj vek. Tiež si často vyberieme nesprávnu veľkosť alebo nám odev po čase nesedí tak dobre, ako keď sme ho kúpili. V takýchto prípadoch naše veci nemusia vyzerať perfektne, čo kazí celkový dojem. Obtiahnuté nohavice, ktoré sa nepríjemne posúvajú na nohách, nové topánky, ktoré nám nie celkom sedia, tričko, ktoré sa pri praní zmenšilo a je nám krátke, … Tieto prípady vám už vďaka nasledujúcim skvelým tipom nemusia spôsobovať vrásky a vy budete vyzerať výborne pri každej príležitosti.

Zbavte sa škvŕn na koži

tip 1
whatican.ru

Určite sa vám stalo, že ste sa niekde nevedomky obtreli a škvrna na vašej novej kabelke vám spôsobila poriadnu zlosť. V tomto prípade použite hubku na riad, ktorú namočte do roztoku z vody a octu a jednoducho po škvrne jemne prechádzajte, až pokiaľ nezmizne.

Udržte si čisté šperky

tip 2
4.bp.blogspot.com

Tento trik je vhodný pri bižutérii. Niekedy vám môže zanechať farebné stopy na prstoch alebo na dekolte. Vyhnite sa tejto nepríjemnosti a vnútornú stranu prsteňa alebo zadnú stranu prívesku pretrite priesvitným lakom na nechty.

Zbavte sa olejových stôp na oblečení

tip 3
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Jeden z najjednoduchších trikov. Stačí, ak máte po ruke detský púder, ktorý v tomto prípade použite.

Zachráňte zmenšené tričko

tip 4
lifecheating.com

Keď sa vám pri praní scvrkne vaše obľúbené tričko, nemusí hneď skončiť v koši alebo ako handra na čistenie domácnosti. Vložte ho do nádoby s teplou vodou a pridajte akýkoľvek detský šampón. Dbajte na to, aby ste na každý liter vody použili jednu lyžicu šampónu. Nechajte tričko namáčať aspoň pol hodinu. Potom z trička vyžmýkajte vodu a umiestnite ho medzi 2 uteráky po dobu 10 minút. Následne ho opatrne natiahnite do jeho pôvodnej veľkosti a zaťažte na koncoch niečím ťažkým. Takto tričko nechajte až do jeho uschnutia.

Odstráňte hrčky z textílií

tip 5
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Po istej dobe nosenia sa na povrchu textilov vytvárajú hrčky v tvare guľky. Vezmite žiletku, kus oblečenia poriadne napnite na rovnom podklade a povrch textilu jednoducho „ohoľte“.

Zabráňte vyblednutiu riflí

tip 6
cdn.instructables.com

Pokiaľ periete džínsy, pridajte do práčky pol pohára octu. Ten zastaví vymývanie farby z vačich obľúbených nohavíc.

Stop pokrčeným golierom

tip 7
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Áno, pre mnohých, ktorí nemajú v láske žehlenie, je najotravnejšou časťou košelí práve golier. Ak sa vám pokrčí počas nosenia, nemusíte si ani vyzliekať košeľu. Jednoducho ho vyžehlíte žehličkou na vlasy, ktorá je malá a šikovne sa ňou narába.

Ošúchané semišové topánky

tip 8
kimmyerin.com

Semiš je materiál, ktorý vyzerá ozaj nádherne, no staroslivosť oň už nie je prechádzka ružovou záhradou. Ak sa na vašich topánkach objavia nepekné šmuhy, zbavte sa ich obyčajnou gumou.

Dôkladné čistenie tenisiek

tip 9
p-i-f.livejournal.com

Dôsledné čistenie bielej gumy na spodnej časti tenisiek vie byť niekedy otrava. Tenisky často namoknú od vody či širokej kefky, ktorou topánky čistíme. Pre takéto prípady si odložte starú zubnú kefku. Pripravte si zmes mydla alebo čistiaceho gélu so sódou bikarbónou a pomocou zubnej kefky sa zbavíte aj tej najodolnejšej špiny.

Už žiadne pokrčené džínsy v čižmách

tip 10
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Pokiaľ nosíte úzke čižmy alebo vysoké topánky, do ktorých vkladáte nohavice, vedzte, že nie je nič horšie ako nepekne pokrčené džínsy vo vnútri obuvi. Nohavice skladajte podľa obrázku a uvidíte, že sa vám bude chodiť oveľa príjemnejšie.

Odstráňte škvrny od potu

tip 11
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Nevábne zažltnuté škvrny od potu vedia zničiť dojem aj z toho najkrajšieho kúska oblečenia. Zbavte sa ich za pomoci citrónovej šťavy a sódy bikarbóny.

Zasuňte späť šnúrok do kapucne

tip 12
meredithvieirashow.files.wordpress.com

Často sa stáva, že sa z kapucne alebo nohavíc vyvlečie šnúrok. Dostaňte ho namiesto pomocou slamky, ktorá šnúrok prevlečie aj cez úzky otvor.

Tesné alebo nepohodlné topánky

tip 13
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Ak vás tlačia malé alebo nepohodlné topánky, umiestnite do nich uzatvárateľné vrecúška naplnené vodou. Takto prichystané topánky aj s vrecúškami umiestnite do mrazničky. Vplyvom nízkej teploty sa voda začne rozpínať a vaše topánky sa pekne roztiahnu. Po vybratí z mrazničky nechajte ľad trochu roztopiť a potom vrecúška vytiahnite. Tento spôsob však nepoužívajte v prípade, že máte kožené topánky.

Nepekné záhyby na nohaviciach

tip 14
www.goodhousekeeping.com

Zbavíte sa ich pripnutím spínacieho špendlíka do vnútra nohavíc presne tak, ako to vidíte na obrázku.

Padajúci zips

tip 15
handmadebyamor.blogspot.ru

Na neustále zosúvajúci sa bežec na zipse pripnite koliesko z kľúčov. To potom pripnite na gombík a zips bude držať presne na svojom mieste.

Skryte nepekné obrysy

tip 16
www.moderngent.com

Takzvaný „ťaví prst“ je označenie nevábne vyzerajúceho zárezu v dolných partiách. Vzniká v dôsledku nosenia tesného oblečenia alebo výberu malej veľkosti. Zvyčajne sa to stáva pri legínach, tesných nohaviciach alebo šortkách. Ak chcete skryť tento trápny detail, noste veľkosť, ktorá vám presne sadne a zvoľte mäkké bavlnené materiály.

Pozri aj: 15 originálnych nápadov, ako upiecť dokonalé koláče nielen pre návštevu. Z toľkej nádhery vám padne sánka!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), brightside.me

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov