18 geniálnych tajomstiev krásy a tipov, ktoré z vás každý deň urobia dokonalú ženu a okamžite ich začnete využívať

Monizz Krása

Ako byť krásna a ako si spraviť dokonalé linky? Ako nevyhadzovať množstvo nepoužitých šminiek a dať im nový dych? Ako si vylepšiť lak na nechty či vyrobiť kozmetický organizér na mieru? Toto všetko a ešte viac nájdete v tomto článku.

TOP triky pre krásu

Vybehla vám kostica a nemáte čas prezliekať sa? Vyriešte to obyčajným papierovým leukoplastom z kabelky. Zalepíte ním vytŕčajúcu kosticu a nebude vás tlačiť počas celého dňa. Papierový materiál zaručí, že miesto nebudete mať podráždené a nebude sa vám pod ním ani drať pokožka.

Neviete si urobiť dokonalé vlnky? Netrápte sa s kulmou a neničte si vlasy. Na noc si jednoducho vlasy zamotajte do šatky takýmto spôsobom. Do rána budete mať dokonalé vlnky. Ak si ich zamotáte mierne vlhké s trochou tužidla, efekt je zaručený.

https://www.instagram.com/p/BG3hdVxlO9Y/

Malé oči sú väčšie a priveľké sú menšie. Tento trik je dokonalý. V prvom prípade si dávajte na vnútornú stranu bielu linku, v druhom prípade si do vnútornej dajte klasickú čiernu.

Nevyhadzujte staršie líčidlá. Napríklad zo starých alebo rozbitých očných tieňov môžete urobiť nové, ak prášok z nich zmiešajte s obyčajnou vazelínou a vytvoríte si alebo nový lesk či rúž na pery, prípadne mastné očné tiene.

Vyčistiť kozmetické príslušenstvo a najmä štetčeky a kefky je pre mnohé z nás dosť veľký problém. S týmto trikom to však ide ľahko ako po masle. Zmiešajte jednoducho trochu olivového oleja s minerálnym olejom v pomere 1:1 a náčinie vyčistite. Potom dôkladne opláchnite čistou vodou.

Dokonale nalíčené riasy nie sú žiaden problém, ak viete ako na ne. Horné viečko nebýva problém, horšie to je dole. Ak chcete aplikovať riasenku aj na spodné mihalnice, použite plastovú lyžičku. Nezafarbíte si miesta pod očami a zároveň sa vám riasy pri líčení ani nepolepia.

Dokonalý peeling? Nemusíte kupovať drahé prípravky v drogérii. Použite obyčajné zvyšky po mletej zrnkovej káve. Tá vašu pokožku vyživí a zregeneruje a odstráni starú kožu jedna radosť.

Uschla vám riasenka? Pridajte do nej kvapku alebo dve obľúbeného telového oleja. Ak nemáte, celkom postačí aj olivový olej.

https://www.instagram.com/p/BEZPwPeCV_q/

Ako predĺžiť intenzitu rúžu na perách? Naneste ho, prekryte ho papierovou vreckovou a zapudrujte. Hotovo!

https://www.instagram.com/p/BDEtk7_AySW/

Máte doma podobné slamené koberčeky? Pozrite, ako ľahko si z nich vyrobíte obal na svoje kozmetické náčinie presne na mieru! A ešte to aj pekne vyzerá a je to celkom zadarmo.

View this post on Instagram

#makeuphack @dunia.tutorial

A post shared by Celebrity Makeup Artist (@kikamohd) on

Ako opraviť rozbité očné tiene? Rozdrvte ich celkom na prášok, pridajte pár kvapiek liehu a dobre zamiešajte. Potom ich pritlačte niečím tvrdým naspäť do priečinku a budú ako nové.

Nevýrazný lak na nechty môžete oživiť aj tým, že doň zamiešajte niektoré z vašich očných tieňov, ktoré nepoužívate. Takto vám z bledoružového laku na nechty vznikne napríklad nádherný zlatý.

Aby spodné riasy vyzerali hustejšie a krajšie, postačí tento jednoduchý trik.

Uviažte si dokonalý zapletený vrkoč presne podľa tohto návodu. Už nikdy nebudete mať jednu časť hrubšiu ako druhú. Je to také jednoduché!

https://www.instagram.com/p/_7rfjBKojS/

Ak ste jedna z tých dám, ktoré trápia redšie vlasy alebo menej vlasov na vrchu hlavy, potom vyskúšajte tento trik. Naneste si štetcom na líca očný tieň vo farbe vašich vlasov na korienky pri čele a výsledok bude dokonalý!

Pozri aj: Syndróm žien vyrastajúcich v socializme: variť pre muža, starať sa o deti, upratovať a na seba zabúdať!

zdroj: babskeveci.sk  brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: