18 jednoduchých pravidiel pre dokonalý vzhľad! Tip číslo 7 mi zmenil život


Trápite sa vytvorením perfektného make-upu vyše hodiny a výsledok nie je ani trochu podobný očakávaniam? Rozteká sa vám rúž vychádzajúci za okraj pier alebo vaše riasy ani s kvalitnou riasenkou nevyzerajú husté? Potom je pre vás nasledujúcich 18 tipov ako stvorených. Jednoduché triky, ktoré však dokážu zachrániť a pozdvihnúť vašu krásu. Cíťte sa ako modelka a užívajte si obdivné pohľady.

 

pexels.com

Každá žena má istotne svoje overené triky, ktoré pozná už od mamy, kamarátky alebo o nich čítala niekde v magazínoch. Niečo rokmi vylepšujeme, overujeme alebo skúšame nové efekty. Dnes sa s vami podelíme s 18 najlepšími trikmi týkajúcimi sa make-upu i celkového vzhľadu, ktoré používajú dokonca i celebrity. Určite si mnohé z nich obľúbite.

Ak chcete dosiahnuť čo najväčšiu intenzitu vône vášho parfumu, nastriekajte si ho na ramená alebo chrbát. Rozvoniate celú miestnosť a okrem toho, pri objatí partnera ho vaša vôňa skutočne omámi.

V lete je používanie make-upu trošku problematickejšie. Na tvári, ktorá sa v horúčave potí, nevydrží make-up tak dlho, ako by mal. Ak chcete dosiahnuť čo najlepší výsledný efekt a najvyššiu trvácnosť, pretrite si tvár kockami ľadu a nechajte uschnúť ešte pred tým, ako sa začnete maľovať.

takprosto.cc

Obočie je už niekoľko posledných rokov horúcou témou a iste ste si aj vy mnohokrát všimli neprirodzene tvarované obočie, ktoré na tvári priam kričí. Pri úprave alebo dokresľovaní obočia sa riaďte heslom, že obe obočia sú sestry, no nie dvojčatá. Navlas rovnaké obočie pôsobí menej prirodzene a reálne ho také nemá žiadna z nás. Pokiaľ ide o farbu: tmavovlásky by mali zvoliť o stupeň svetlejšie obočie a svetlovlasé zas o stupeň tmavšie.

Čierne očné linky sú vhodné pre ženy, ktoré majú prirodzene veľké oči. Ak k nim nepatríte, čiernej očnej linke sa radšej vyhnite, pretože opticky oko zmenšuje, pri zlom tvare ho dokonca akoby zatvára a oko pôsobí unavene, viečka vyzerajú ťažké. Inou farbou môžete oko krásne rozžiariť.

Ak chcete dosiahnuť efekt čo najhustejších rias, ešte pred nanesením riasenky si prejdite kajalovou ceruzou líniu korienkov rias. Následne si klasicky naneste riasenku. Výsledný efekt vás iste poteší.

 

pixabay.com

Ak si nie ste istá, aká farba sa hodí vašim nechtom stavte na prirodzené „nude odtiene“. Farba podobná kapučínu, svetlunko ružová, telová alebo mliečna – to všetko sú prirodzené farby, ktoré vyzerajú veľmi žensky a nenútene. Ak chcete zaujať stavte na neumierajúcu klasicku a nechty namaľujte na červeno.

pexels.com

Nemáte po ruke fén alebo ste niekde, kde je sušič na vlasy s veľmi malým výkonom? Vlasy vám uschnú oveľa rýchlejšie, ak ich namiesto uteráka vysušíte bavlneným tričkom. To dokáže absorbovať viac vlhkosti.

Vlasy natočené smerom od tváre vyzerajú hustejšie a dosiahnete efekt veľkého objemu.

takprosto.cc

Asi každý robí túto chybu. Farbu rúžu by ste si nemali skúšať na vrchnej strane ruky ale na zápästí, či na koncových bruškách prstov. Tieto oblasti sú farebne najbližšie odtieňu našich pier.

Odrastajúci gél na vašich nechtoch môžete šikovne zakryť napríklad i trblietkami. Zopár maličkých lesklých kúskov pôsobí zaujímavo a šikovne zakryje nedostatky.

takprosto.cc

Cestička na stred a rozpustené rovné vlasy pôsobia viac „ulízane“ a takýto účes je vhodný skôr pre dámy s hustými vlasmi, ktorým to na objeme až tak neuberie. Cestička viac na bok a šikmý zostrih im na objeme, naopak, pridáva.

Lepenie ohromných umelých rias je ozaj prežitok roku 2005. Dnes existujú oveľa efektnejšie metódy, ktoré vo výsledku vyzerajú veľmi prirodzene. Skúsili ste už farbenie rias, ich natočenie alebo vlepovanie jednotlivých trsov?

pixabay.com

Ak máte vlnité alebo kučeravé vlasy, pri sušení ich netrite uterákom. Zbytočne vlasy rozstrapatíte, kučery sa „rozbijú“ a výsledný efekt nie je pekný. Uterákom na vlasy len tlačte z oboch strán a týmto spôsobom vysajte prebytočnú vlhkosť.

Každá žena by mala vlastniť aspoň jeden kvalitný krvavo-červený rúž, ktorý je skvelý na špeciálne príležitosti. Doplňte ho len jemným a prirodzeným líčením a rúž nechajte vyniknúť. Skvele pôsobí aj čierna linka u žien, ktoré majú väčšie oči.

commons.wikimedia.org

Pokožku by ste nemali čistiť len rukami, ale pri umývaní používajte špeciálnu kefku alebo hubku. Už po jednom týždni môžete pozorovať zlepšenie stavu vašej pokožky.

Niekedy sa stane, že náplň riasenky zhustne a na riasach sa potom vytvárajú nefekné hrudky či zhluky farby. Namočte zatvorenú riasenku na 10 minút do pohára s teplou vodou a následným vysúvaním a zasúvaním aplikátora do tuby náplň riasenky premiešajte.

takprosto.cc

Veľké množstvo make-upu, ktorým chcete zakryť vrásky, spôsobuje opačný a nežiadúci efekt. Vrásky vrstva make-upu ešte zvýrazní.

Ak chcete tvár prekrviť, dodať jej farbu, ale i oddialiť jej starnutie a vyhnúť sa hlbokým vráskam, nezabúdajte na tvárové cvičenia. Bruškami prstov tvár masírujte a naťahujte kožu.

Osvojte si aspoň niekoľko z týchto trikov a na vašom make-upe to zanechá pozitívny výsledok. Máte nejaké osvedčené triky a tipy aj vy? Podeľte sa o ne s nami v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov