18 psychologických faktov a tipov, ktoré navždy zmenia váš pohľad na život. Vďaka jednému z nich sa mi dokonca podarilo výrazne schudnúť!


Vedieť niečo nové nie je nikdy na škodu, najmä ak vám tieto poznatky pomôžu v živote. Nasledujúcich 18 faktov je nesmierne zaujímavých a sú zároveň i tipmi, ako zlepšiť svoj deň, ušetriť zopár eur, efektívnejšie chudnúť alebo si uľaviť od bolesti. V závere článku vám navyše prinášame bonus, ktorý vám pomôže lepšie odhaliť ľudí pomocou reči ich tela.

Nasledujúce tipy sú v istom zmysle slova banalitami, ktoré však dokážu pomôcť vo viacerých situáciách. Ak si ich zapamätáte pomôžu vám vo vašom každodennom živote. Takéto rady nikdy nie sú na škodu, čo poviete?

Fakt 18

commons.wikimedia.org

Ak chcete čo najviac ušetriť a hľadáte najlacnejší produkt, takmer určite ho nájdete na najvyššej polici alebo celkom dole. Predajcovia využívajú trik, na základe ktorého sú v úrovni očí umiestnené produkty, ktoré si máte všimnúť čo najskôr. Tie však nebývajú najlacnejšie.

Fakt 17

pixabay.com

Ak ste milovníkom sviečok, dajte ich pred zapálením na pár hodín do mrazničky. Vydržia horieť oveľa dlhšie.

Fakt 16

commons.wikimedia.org

Ak chcete skontrolovať farby vo vašej tlačiarni, vytlačte si logo spoločnosti Google. Obsahuje všetky potrebné farby, na základe ktorých zistíte ich stav v tlačiarni.

Fakt 15

pixabay.com

Dajte si pozor na hltavé a rýchle konzumovanie jedál. Čím rýchlejšie jete, tým rýchlejšie priberiete. Vedci prišli na fakt, že pri rýchlej konzumácii priberiete viac ako 1,8 kg mesačne, zatiaľ čo pri dôkladnom prežúvaní a pomalom jedení je to len 0,7 kg.

Fakt 14

en.wikipedia.org

Ak si chcete užiť návštevu ZOO čo najviac, oblečte sa do farieb, v ktorých sú odevy zamestnancov ZOO. Zvieratá sa vás nebudú báť a prestanú sa pred vami ukrývať.

Fakt 13

pixabay.com

Popasovať s negatívnymi emóciami sa dá i konzumáciou ovocia. Banány sú známe ako plody šťastia, a ak si ich doprajete každé ráno, budete sa cítiť šťastnejšie, zlepšíte si náladu a vyhnete sa depresiám.

Fakt 12

ar.wikipedia.org

Pokiaľ sa venujete cvičeniu a chcete pri fyzickej aktivite viac schudnúť, pred tréningom si dajte šálku kávy. Naštartuje váš metabolizmus a „nakopne“ proces spaľovania tukov.

Fakt 11

pixabay.com

Vyhnite sa svrbeniu, citlivej pokožke a opuchu po uštipnutí komárom. Na miesto vpichu si ihneď priložte horúcu lyžicu a chvíľu podržte.

Fakt 10

pixabay.com

Chvíľka na zdriemnutie počas dňa vám len prospeje. Okrem krátkeho oddychu, ktorý vám dodá energiu, si zlepšíte aj pamäť a znižujete riziko kardiovaskulárnych chorôb. Vyhnite sa ale spánku, ktorý presahuje 9 hodín denne. Ten zvykne narúšať efektívnu prácu imunitného systému.

Fakt 9

flickr.com

Čo má spoločné viagra a melón? Vedci prišli na to, že konzumácia melónu má podobný vplyv na krvné cievy ako modré tabletky. Cievy sa rozširujú a uvoľňujú sa.

Fakt 8

commons.wikimedia.org

Hudbou si môžete doslova zvýšiť svoju výkonnosť. Ľudia, ktorí pri tréningu počúvajú hudbu, dokážu zdvihnúť až o 15% váhy viac ako obyčajne.

Fakt 7

commons.wikimedia.org

Ak si chcete niečo zaručene zapamätať a bojíte sa zabúdania, pri istej činnosti alebo myšlienke zatnite ruku v päsť. Vytvoríte si tak reflex, vďaka ktorému posilníte mozgovú aktivitu a zlepšíte svoju pamäť.

Fakt 6

pixabay.com

Činnosť mozgu zlepšíte aj vďaka jednoduchej činnosti, akou je využívanie menej dominantnej ruky na bežné veci. Ak ste pravák, umyte si zuby ľavou rukou. Viac cvičíte svoj mozog, môžete predchádzať zabúdaniu a pomôže to mozgu vysporiadať sa s novými úlohami.

Fakt 5

pexels.com

Máte problémy so zvládaním hlučných, kričiacich a neposedných detí a neviete, ako sa v ich prítomnosti zachovať? Pokúste sa na nich hľadieť, ako na malého opitého dospeláka.

Fakt 4

pixabay.com

Počúvaním hudby na vyššej hlasitosti si dokážete vyčariť lepšiu náladu, viac zrelaxovať a budete sa cítiť pohodlnejšie.

Fakt 3

publicdomainpictures.net

Spaľovanie tuku a chudnutie aj počas spánku? So šálkou zeleného čaju pred spaním to nie je žiadny problém. Zelený čaj naštartuje váš metabolizmus a účinky pôsobia aj počas toho, ako spíte.

Fakt 2

pixabay.com

Ak nemôžete zaspať, pokúste sa o metódu, ktorá pracuje s vaším dychom. Nadýchnite sa a počítajte do 4, potom zadržte dych, kým napočítate do 7 a pomaly vydychujte počítaním do 8. Dychové cvičenie opakujte 4-krát.

Fakt 1

commons.wikimedia.org

Ak ste úzkostlivý alebo sa cítite znepokojene a máte starosti, doprajte so porciu bieleho jogurtu s dvoma lyžicami orechov. Telu dodáte potrebné aminokyselny, ktoré vám pomôžu upokojiť sa.

Bonus

commons.wikimedia.org

Reč tela vám môže poskytnúť dôležité znamenia, vďaka ktorým viete zistiť viac o druhej osobe. Nedôveru a pochybnosti voči vašej osobe odhalí obranný postoj, ktorý prezrádzajú skrížené a preložené ruky alebo nohy. Kladný postoj k vašej osobe vám dotyčný prezradí otvorenou pózou, kedy napríklad sedí uvoľnene, ruky má pozdĺž tela a nohy nie sú preložené.

Pozri aj: Cigánsky horoskop: Je presný až na 97% a o vašej osobnosti prezradí skutočne veľa. Traduje sa už niekoľko rokov a takmer nikdy sa nemýli!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), brightside.me


Komentáre

komentárov