20+ kozmetických tipov a trikov od profesionálov, ktoré vám ušetria čas a peniaze


Určite sa už aj vám stalo, že v ste oblasti kozmetiky a starostlivosti o telo potrebovali pomoc. U nás v redakcii to tiež nieje inak a práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o túto sériu tipov a trikov, ktoré vám pomôžu nielen skrášliť svoje telo, ale vám aj ušetria čas a peniaze. 

Nechty

kr1
cosmotzov.ru

Chcete, aby sa vaše nechty po ich nalakovaní sušili rýchlejšie? Ponorte ich do misky s ľadovou vodou približne na jednu minútu. Tento proces vám pomôže spevniť lak, a to nie len povrchovo.

kr2
cafeglobe.com

Pred nanášaním laku na nechty používajte olivový olej na ošetrenie nechtovej kožtičky. Týmto spôsobom budete vedieť jednoduchšie odstrániť prebytočný lak na nechtoch a okrem toho, vaše nechty zostanú hydratované.

kr3
femcafe.hu

Ak potrebujete osviežiť vašu manikúru, ale nemáte čas, postačia vám obyčajné trblietky. Na starý lak naneste vrstvu priehľadného laku na nechty na ktorý následne nasypte trblietky. Týmto jednoduchým krokom ste si práve vyčarovali novú manikúru!

kr4
klublady.ru

Ak používate na nechty samolepky, ako napríklad pri francúzskej manikúre, uistite sa, že nálepky sú pevne nalepené až po okraje nechtov.

kr5
krasotkapro.ru

Odstránenie trblietok z nechtov môže spôsobovať problém. S týmto trikom sa už ale nebudete musieť viac trápiť. Na vatové tampóniky naneste odlakovač a priložte ich na nechty. Tie následne zabalte do alobalov na niekoľko minút. Po rozbalení budete možno prekvapená, ale trblietky budú naozaj preč.

Vlasy

kr6
kosmetykofanki.pl

Po umytí vlasov skúste použiť kondicionér po celej dĺžke vlasov a nechajte ho uschnúť, bez česania. Takto sa vaše vlasy nebudú zamotávať.

kr7
kilina91.wixsite.com

Pri sušení vlasov nakloňte hlavu dopredu a začnite och sušiť od korienkov. Týmto spôsobom vytvoríte prirodzený objem pre svoje vlasy.

kr8
amolemaquillage

Pri zapletaní vlasov použite špeciálnu penu, ktorá dodá vášmu účesu viac štruktúrovaný vzhľad.

kr9
blissjournal.ru

Ak sa vaše vlasy ľahko zamotajú, rozčesávajte ich od končekov až ku korienkom. Predídete tak ich poškodeniu.

kr10
omaske.ru

Pri sušení vlasov uterákom sa vyhnite tvrdému uteráku. Vlasy si zabaľte do mäkkého uteráka alebo dokonca do starého trička.

kr11
lifehack.org

Suchý šampón alebo detský púder zbaví vaše vlasy nadbytočnej mastnoty. Aplikujte ich ku korienkom a vaše vlasy budu svieže po celý deň.

Make-up

kr12
cariocainlondon

Nezúfajte, ak si nedokážete vytvoriť dokonalú očnú linku. Pomocou 3-4 oporných ťahov alebo bodov sa vám to určite podarí.

kr13
makeupbrands.ru

Pre jednoduchšie ostrenie ceruzky na oči alebo pery ju vložte na pár minút do chladničky. Ceruzka tak stuhne a bude sa oveľa jednoduchšie strúhať.

kr14
one1lady.com

Zmiešajte tmavšie očné tiene s jemnejšími. Takáto kombinácia je ideálna rovnako na denné a večerné líčenie.

kr15
pinkblog.it

Lícenku aplikujte na lícne kosti a jemne ju rozotrite smerom k vlasovým korienkom.

kr16
lineas.com

Kokosový olej je vynikajúci odličovač. Naneste malé množstvo na vatový tampónik a jemne zotrite viečka. Pamätajte: žiadne drsné trenie na jemnú kožu pod očami.

kr17
wombe.ru

Pred nanášaním rúžu na pery naneste jemnú vrstvu púdru. Pri nanášaní rúžu tak predídete nechceným šmuhám mimo pier.

kr18
mariefranceasia.com

Pri nanášaní riasenky podržte nad viečkom vizitku alebo papier a nebudete musieť mať strach o šmuhy.

Pleť a telo

kr19
sebamedusa.com

Vždy majte pri sebe krém na ruky, hlavne počas letných dní, aby vaša pleť zostala hydratovaná.

kr20
medicfoto.ru

Používajte výživný očný krém alebo očný gél. Predídete tak tvorbe vrások v oblasti pod očami.

kr21
swekiwi.com

Ráno si umývajte tvár studenou vodou. Dodáte jej tak svieži vzhľad.

kr22
baodongthap.com

Ľad vám tiež pomôže zmierniť opuch alebo zápal na vašej pleti.

kr23
bakimlibayan.com

Nevyhadzujte starý krém na tvár. Na noc si naneste hrubú vrstvu na nohy a vhupnite do bavlnených ponožiek. Vaše nohy budú na druhý deň mäkké ako nikdy predtým.

kr24
timetobeme.co.uk

Aby ste zrýchlili krvný obeh vo svojom tele, prejdite sa pred sprchou nasucho kefou. Vaša pokožka tak bude neuveriteľne hladká.

kr25
brightside.me

Tajomstvo na mäkké a ružové pery? Zmiešajte jednu lyžicu medu, jednu lyžicu kokosového oleja a jednu lyžičku cukru. Vmasírujte zmes do pier približne 5 minút. Opakujte podľa potreby.

kr26
ru.depositphotos.com

Dlhé riasy vám rýchlo narastú pomocou tejto zmesi. Vylejte do nádobky kapsulu vitamínu E, prilejte ricínový a kokosový olej. Pred spaním naneste vrstvu zo zmesi na hornú časť viečok.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), brightside.me

 


Komentáre

komentárov