38-ročná vegánka šokuje a neje nič iné ako mäso. Dôvod, prečo to spravila ju však zachránil v poslednej chvíli

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: Profimedia

Ľudia zvyčajne prestanú jesť mäso z nejakého dôvodu. Buď preto, že chcú ušetriť planétu, alebo preto, lebo chcú upozorniť na to, ako zle sa ľudia správajú k zvieratám.

Portál Metro informoval o konzultantke pre výživu Natalie Daniels. Tá vyrastala v Budapešti na typickej stredomorskej strave, teda mala veľké množstvo mäsa a mliečnych výrobkov. Keď mala 20 rokov, rozhodla sa prejsť na pescetariánstvo, teda sa vzdala všetkého mäsa, okrem rýb. V roku 2009 však začala mať zdravotné problémy, preto sa rozhodla vynechať ryby, vajcia a mliečne výrobky a prejsť na vegánstvo.

Foto: Profimedia

Vegetariánka a vegánka

Ako 38-ročná si okrem vegánskej stravy dávala aj rôzne vitamíny a doplnky výživy, no namiesto toho, aby sa cítila lepšie, sa jej vzhľad začal meniť k horšiemu. Vybledla a pod očami mala tmavé kruhy. Diagnostikovali jej problémy so štítnou žľazou, mala zápchu, bola nafúknutá, padali jej vlasy, trpela ekzémom, citlivými zubami, bolesťou kĺbov a len ťažko dokázala v ruke udržať pohár s vodou. Po 12 rokoch vegetariánstva a troch rokoch vegánstva sa nakoniec Natalie v roku 2015 rozhodla svoju stravu prepracovať a znova začala jesť mäso.

Foto: Profimedia

Zdravotné problémy sa stratili

V januári 2018 objavila úplnú mäsožravú stravu a rozhodla sa pre druh diéty, počas ktorej sa je iba mäso a živočíšne výrobky v pomere tuk ku bielkovinám 2:1. Teraz sa teší zo širokej škály živočíšnych produktov ako je napríklad pečienka, mozog, hovädzí tatarák, bravčové rebierka a podobne. Po roku Natalie tvrdí, že jej predchádzajúce zdravotné problémy sa stratili a cíti sa oveľa lepšie. “Existuje veľa nebezpečenstiev vyplývajúcich z vegánskej stravy. Nadmerná konzumácia uhľohydrátov nakoniec spôsobí zdravotné problémy. Nemala som vôbec čo stratiť tým, že som dala mäsožravej strave šancu,” povedala.

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Nikdy sa necítila lepšie

“Paleolitická ketogénna strava poskytuje telu všetky živiny, ktoré potrebuje, aby optimálne fungovala bez toho, aby musela užívať umelé doplnky a umožňovala telu vykonávať jeho liečebný proces. Na 100 % ma to uzdravilo a teraz nemám žiadne problémy. Ľudia, ktorí ma poznajú dlhé roky mi hovoria, že teraz vyzerám zdravo v porovnaní s rokmi, kedy som bola na rastlinnej strave,” povedala Natalie. Jedáva tak dvakrát za deň alebo vždy, keď je hladná, pretože sa nedrží presného plánu. Všetko pri tom zdieľa na svojom Instagrame, kde uverejňuje výhody, ktoré jej táto strava poskytuje. Teraz sa podľa jej slov cíti maximálne slobodne a jej zdravotné problémy sa vyriešili rýchlejšie, ako by si kedy pomyslela.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: