Toto je dôvod, prečo milujeme Kozorožcov! Máte nejakého vo svojom okolí? Potom by ste si na ňom mali vážiť týchto 5 skrytých cností!

Kozorožec je unikátne zviera aj unikátne znamenie. Ak ste sa narodili v znamení kozorožca, potom máte veľké šťastie. Nemožno tvrdiť, že kozorožec je ideálnym znamením, no možno tvrdiť, že je jedným z najzaujímavejších a hlavne najcnostnejších!

Ak máte doma kozorožca, potom viete, že toto znamenie je naozaj výnimočné. Navonok silní ľudia, ktorí si od druhých držia odstup, majú veľké, priam obrovské srdce. Práve to k nemu ľudí priťahuje ako magnet a väčšinou je táto príťažlivosť veľmi opodstatnená.  No a v konečnom dôsledku aj dobrá.

Ctižiadosť

Kozorožec je neuveriteľný motivátor. Nielen on sám je motivovaný a ambiciózny, ale dokáže túto vlastnosť preniesť aj na druhých. Poháňa ho vpred vlastná sila, chuť poznať nové veci a uspieť. Chce byť inšpirátorom, a práve toto je to, čo robí z kozorožcov fantastických rodičov.

pexels.com

Trpezlivosť

Ako sa hovorí, trpezlivosť kozorožca je svätá. Pre dobrú vec sú ochotní vydržať celé roky, učia  a nabádajú, pomaly presviedčajú, až kým nevidia pozitívne výsledky. Pozor, nemýľte si to s manipulátorstvom alebo zákernosťou! Reč je o zdravej trpezlivosti, ktorú nemá žiadne iné znamenie zverokruhu. Trpezlivosť kozorožca je totiž len odrazom ich neuveriteľnej oddanosti k druhým.

pixabay.com

Poctivosť

Neexistuje človek narodený v tomto znamení, ktorý by nebol poctivý a oddaný veciam, cieľom, ľuďom. Kozorožec nikdy neklame, radšej povie pravdu a vytrpí si. To isté však žiada aj od svojho okolia. Kozorožce sú zdvorilé a rešpektujúce bytosti. Nikdy nikoho neurazia, aj keby boli ich názory navzájom celkom odlišné.

pixabay.com

Pedantnosť

Kozorožce sú pedanti. Títo ľudia po sebe nikdy nenechajú spúšť, pretože buď si ju upracú, alebo ju vôbec nespravia. Hovoria jednoducho a jasne, ich argumenty sú zrozumiteľné a logické. V istom zmysle sú mimoriadne racionálni, no keď je to potrebné, majú veľkú dávku citov, ktoré vedia rozdávať ako drahokamy.

pixabay.com

Altruizmus

Aj napriek tomu, že kozorožce radi ocenia svoje úspechy a radi prijímajú od druhých úctu za svoje činy, druhým sú ochotní pomôcť aj v tej najzložitejšej situácii, a to dokonca aj na úkor vlastných záujmov. Preto sú kozorožce veľmi rodinné typy. Kariéra a úspech, nech by pre nich znamenali hocako veľa, nikdy neprevážia rodinu a medziľudské vzťahy.

pixabay.com

Kozorožce majú kamennú tvár a sú pokojné. Nepotrebujú sa prezentovať a dávať o sebe vedieť. Ak si ich výsledky všimnú druhí, potešia sa, no nelipnú na nich. Dopredu ich ženie iná sila, a tou je hľadanie skutočného šťastia. Kozorožce sú totiž jediným znamením, ktoré toto povestné šťastie raz v živote aj skutočne nájdu.

Pozri aj: Dobré rady pre všetky ženy nad 45 rokov! O týchto veciach by mala vedieť každá žena, ktorá pocítila prvé známky menopauzy

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

2
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: