5 jednoduchých tipov, ako sa úspešne zbaviť zubného povlaku

Lucia Mužlová Zdravie

interez.sk

Vo vašich ústach sa vám neustále vytvára zubný povlak. Najmä z jedál, ktoré sú bohaté na cukry. Povlak sú vlastne baktérie, ktoré vám kazia zuby a ďasná. Ústa sú takýmto činom najviac znečistený orgán v ľudskom tele, pretože sú plné baktérií.

Na vašu ústnu hygienu by ste mali dbať a preto si každodenne čistiť zuby a odstrániť z nich povlak. Každý z vás to už dúfam pozná a o svoje zuby sa pravidelne stará. No skúšali ste už aj iné metódy ako zubnú pastu? Niečo prírodné?

Prášok zo škrupiny orechov

walnutshellmedia.com
walnutshellmedia.com

Budete potrebovať  3 deci vody a prášok zo škrupiny orecha. Zmiešajte ich v malej miske a uvarte (stačí 15 minút). Nechajte vychladnúť a udržujte v izbovej teplote. Vyčistite si s tým zuby 2 až 3-krát za deň.  Mali by ste odstrániť všetok povlak a nepoškodiť si zuby.

Lipový kvet a slnečnicové semená

povlak lipovy kvet
lipovykvet.cz
povlak slnecnica
krmitko.sk

Tu budete potrebovať 4 čajové lyžičky slnečnicových semienok, 4 čajové lyžičky lipového kvetu a 1 liter vody.  Všetky prísady zmiešajte dokopy vo väčšej nádobe. Nechajte pol hodinu odstáť. Po každom jedle si vyčistite touto zmesou zuby.

Jablkový cider s octom

povlak cider
ifarmacie.cz

Spravte si mix, ktorý si nanesiete na kefku. Nepoužívajte tvrdé, ale mäkké kefky. Po umytí zubov si ich vypláchnite vodou a nepoužívajte tento spôsob čistenia viac, ako jedenkrát do týždňa, mohla by sa vám poškodiť zubná sklovina.

Kvasené víno a listy paliny pravej

povlak vino
wittyfeed.com

Potrebujete  3 čajové lyžičky listov planiny pravej a 4 dl kvaseného vína. Zmiešajte ich dokopy vo väčšej miske. Misku zakryte a nechajte pár hodín odležať.  Potom si s touto zmesou vyčistite zuby.

Sóda bikarbóna

soda
well-beingsecrets.com

Toto je asi najľahšia a najdostupnejšia metóda na zbavenie povlaku, pretože sóda bikarbóna sa nachádza v každej domácnosti.  Naneste ju na mokrú kefku a jemne si vyčistite zuby.

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: