Pravidelne cvičíte, jete zdravo a nechudnete? Možno nepoznáte týchto 5 mýtov o chudnutí, na ktoré by ste mali okamžite zabudnúť

Lucia Horáková Ešte viac

I keď existuje veľa rôznych tipov, ako čo najrýchlejšie zhodiť prebytočné kilá a dostať sa k svojej vysnívanej postave, realita je väčšinou úplne iná a až také jednoduché s chudnutím to nie je, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Nielenže niektoré diéty vôbec nefungujú, okrem toho sa medzi ľuďmi šíri aj veľké množstvo mýtov o chudnutí a spaľovaní tukov, ktoré sú zavádzajúce. Práve toto je dôvod, prečo diéty nie sú účinné a stretávame sa s neúspechom.

Tréning mení tuk na svaly

Foto: pixabay

Bohužiaľ, toto pravidlo neplatí, nakoľko tuk na žalúdku nezmizne automaticky. Je síce pravda, že silový tréning vo všeobecnosti zvyšuje spaľovanie tukov, čo je dôsledok toho, že svaly potrebujú viac energie ako tuku, no automaticky sa tuk na svaly nepremieňa. Preto je dôležité zapojiť do cvičenia čo najviac svalov, aby sa zlepšilo spaľovanie tukov. Najúčinnejší je tréningu veľkých svalov na stehnách či chrbte.

Väčšina kalórii je spálená ráno

Spaľovanie tukov je vždy rovnaké a začiatok nového dňa s tým nemá nič spoločné. Napriek tomu môže ranný šport pomôcť nabudiť telo k spaľovaniu tukov počas dňa.

Foto: pixabay.com

Grapefruit a ananás spália tuk

Nie je to pravda. Enzýmy obsiahnuté v grapefruitoch a ananásoch pomáhajú iba pri trávení. Platí však, že ovocie je pre našu postavu veľmi prospešné. Ananás má dehydratačné účinky, grapefruit zase potláča chuť do jedla a znižuje cholesterol a cukor v krvi.

Tuk sa spaľuje len pri dlhšom cvičení

Ani toto nie je pravda. Vo všeobecnosti je spaľovanie tukov oveľa výraznejšie pri intenzívnom tréningu, no aj pri nenáročnejšom cvičení sa tuk spaľuje.

Foto: pixabay.com

Malé porcie pomôžu spáliť tuk

Už niekoľko štúdii dokázalo, že počet jedál nemá žiadny vplyv na spaľovanie tukov. Odporúča sa však ostať pri troch hlavných jedlách za deň.

Pozri aj: Cviky, ktoré vám zaberú len 15 minút mi odporučila trénerka. Už po dvoch týždňoch si môj manžel všimol, ako sa moja postava začala meniť

Lucy, bunte.de

0
Komentovať (0)