5 najväčších nezmyslov o chudnutí, ktoré nie sú pravdivé. Veľa žien im však verí dodnes

Lucia Horáková Ešte viac

I dobre mienená rada, môže niekedy narobiť viac škody ako osohu. Pri diétach a cvičení to platí dvojnásobne, predovšetkým ak ide o radu od človeka, ktorého pokladáte za zodpovedný zdroj informácii.

Rozhodli sa držať diétu a zatočiť so svojimi prebytočnými kilami, ktorých sa chceli čím skôr zbaviť, no rady, ktoré isté ženy dostali od údajných „odborníkov“, sú skôr na zamyslenie.

1. Kalórie

„Jedna moja kamarátka z tréningu mi povedala, že si mám počítať všetky kalórie, ktoré počas dňa zjem.“

Počítanie kalórii môže spôsobiť, že ľudia ostanú nervózni a panikária, pretože nemôžu zjesť obed bez toho, aby vedeli, akú má kalorickú hodnotu. To môže výrazne ovplyvniť kvalitu života. Môžete však spraviť to, že si spravíte akýsi denník, kde si budete zapisovať jedlá a tiež sa naučíte, kedy sa treba počas dňa najesť a hlavne aké porcie si dopriať.

2. Jablčný ocot

„Jeden tréner mi povedal, že si mám dať každé ráno jablčný ocot a stratím tak chuť na jedlo počas celého dňa.“

Jablčný ocot sa skutočne odporúča piť počas chudnutia, žalúdočných ochoreniach a detoxikácii, no nemá žiadne iné zásluhy. To, čo však skutočne potláča chuť na jedlo, je káva.

3. Týždenná kúra

„Moja kamarátka mi povedala, že týždenná čistiaca kúra mi pomôže naštartovať môj metabolizmus.“

I keď vášmu telu môže pomôcť, no nebude to z dlhodobého hľadiska. Po prečistení tela je totiž pravdepodobné, že sa váha opäť vráti. Okrem toho nedostatok vlákniny vám môže spôsobiť zápchu a budete sa tak cítiť ešte horšie.

4. Žuvačka

„Moja kolegyňa mi povedala, aby som preskočila raňajky a miesto toho si dala žuvačku, ktorá ma zbaví pocitu hladu.“

Žuvačky môžu síce dočasne potlačiť chuť do jedla, no nie je dobré, keď vynecháte akékoľvek jedlo počas dňa. Vaše telo sa ho pokúsi nahradiť neskôr a môže to viesť až k prejedaniu.

5. Zníženie sacharidov

„Mám niekoľko priateľov, ktorí tvrdia, že najlepší spôsob, ako rýchlo schudnúť, je kompletné zníženie obsahu sacharidov a mliečnych výrobkov.“

Ako sa vyjadrujú odborníci, úplné vyradenie sacharidov a mliečnych výrobkov zo stravy nezaručuje výrazné zníženie hmotnosti. Štúdie dokazujú, že aj práve takéto potraviny môžu byť pri chudnutí prospešné.

Lucy, womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)