5-ročná Harmony prišla do škôlky v krásnych letných šatách. Učiteľka ju prezliekla, pretože vraj výstrihom poburovala spolužiakov

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Foto: facebook/Emily Stewart

Každá žena sa chce cítiť pekná a nezáleží na tom koľko má rokov. Tie najmenšie to dokonca niekedy vedia prežívať viac ako dospelé ženy. Krásne šaty, topánky a doplnky sú súčasťou života každej z nás. To, čo sa však stalo v jednej materskej škole nechápe dodnes nikto. Malému 5-ročnému dievčatku zakázali nosiť jej obľúbené šaty len kvôli tomu, že v nich vraj vyzerala vyzývavo.

Existuje mnoho prípadov v škôlkach či školách, kedy boli rodičia detí napomenutí za to, ako sa obliekajú ich deti. Nespĺňali akýsi vzor, podľa učiteliek bolo ich oblečenie neslušné a zbytočne vzbudzovalo pozornosť. Väčšinou si tieto pravidlá nastavujú samotní zriaďovatelia škôlok a škôl. V niektorých zahraničných školách to jednoducho vyriešia rovnošatou. V mnohých prípadoch prekážajú vyučujúcim najmä krátke šortky či väčšie výstrihy. Samozrejme, vždy sa viac zameriavajú na dievčatá.

Príbeh malej Emily je však viac poburujúci nie len kvôli absurdnosti, ale hlavne kvôli veku malej Harmony. „Obrázok vľavo ukazuje v čom dnes prišla moja dcéra do školy a obrázok vpravo ukazuje, v čom som si ju vyzdvihla. Je v materskej škole a má 5 rokov!“ napísala na sociálnu sieť matka Emily.

Ok this is gonna be long. The picture on the left is showing what my daughter was wearing to school this morning. The…

Gepostet von Emily Stewart am Dienstag, 16. April 2019

Emily v príspevku hovorí o tom, že v ten deň bolo počasie u nich v Minnesote veľmi teplé, preto sa rozhodla, že dovolí svojej dcérke obliecť si obľúbené šaty. Tieto šaty dostala od svojej babičky. „Poslala som ju do škôlky so šatami, pod ktorými mala džínsy a na tom prehodený sveter. O to viac ma to hnevá,“ napísala Emily. Keď som ju zo školy vyzdvihla, mala na sebe niečo úplne iné a jediné, čo mi bolo povedané od učiteľky bolo, že dcéra by sa mala zahaliť.

So in case you didn’t get the message… don’t mess with my baby. Or I’m coming after you 😎

Gepostet von Emily Stewart am Freitag, 19. April 2019

V inom video príspevku Emily hovorí, že písala e-mail učiteľke svojej dcéry. Spýtala sa jej v ňom na to, prečo jej dcéra bola prezlečená po tom, ako prišla po ňu do škôlky. Učiteľka jej vysvetlila, že jej šaty viseli príliš nízko (mala teda veľký výstrih) a preto ju prezliekla. Taktiež spomenula kódex, ktorý škôlka má od roku 1996. Spomenula tiež aj definíciu „vhodného oblečenia“, ktorá hovorí o tom, že deti nemajú do školy chodiť odhalené, aby nenarúšali vzdelávací proces. Keď Emily vyzdvihla svoju dcérku zo škôlky spýtala sa jej ako cíti. Malá Harmony sa začala hnevať a zlostiť, pretože tie šaty veľmi rada nosila a chcela ich ukázať svojim spolužiakom. „Neviem, prečo mi povedali, že nemôžem nosiť tie šaty. Bolo to veľmi trápne,“ povedala Harmony. Samozrejme škôlka pristúpila a rozhodla sa spraviť menšie zmeny v politike škôlkárskeho obliekania. „Som rada, že vidím všetky zmeny, ktoré robí školská rada,“napísala nakoniec Emily.

scarymommy.com
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: