5 spôsobov, ako využiť staré džínsy

Michal Blaško Návody

Fenomén 20. storočia – džínsy alebo aj denim. V minulosti pracovné nohavice a dnes súčasť našich každodenných outfitov. Určite sa aj vo vašej skrini nájdu džínsy, ktoré už nenosíte, no je vám ľúto ich vyhodiť. Možno máte na obdobie keď ste ich nosili pekné spomienky. Ak si už neviete dať rady a potrebujete v skrini miesto na nové kúsky, poradíme vám ako ich „recyklovať“ a vyrobiť z nich rôzne šikovné a pekné veci. A navyše, vaše pekné spomienky tak ostanú zachované, len v trochu inej, možno aj krajšej forme.

Obal na vínovú fľašku

rifle 10
diply.com

Skvelý spôsob ako prísť k priateľom na letnú záhradnú grilovačku a priniesť originálny darček. Na výrobu vám stačia jedny skinny džínsy, meter, ihla, niť a nejaké ozdoby. Z džínsov odstrihneme spodnú časť nohavíc, jednu stranu zošijeme zvnútra, prevrátime a na záver, keď už je fľaška vo vnútri, previažeme nejakou kreatívnou mašľou, pridáme ozdoby a možno nejakú kartičku s nápisom. Jednoduché však?

Girlanda z vreciek

Z nohavíc vyrežeme vrecká a je na vás, či vyrežete obe vrstvy alebo len jednu. V prípade, že sa rozhodnete vyrezať obe, ostane vám klasické vrecko, do ktorého môžete schovať nejaké prekvapenia pre najmenších alebo si dotvoriť dekoráciu podľa seba.

rifle7
etsy.com

Najlepšie je použiť vyrezávač spolu s podložkou a rezať popri švíkoch, aby sa vám vrecko nerozpadlo. Keď máte takto niekoľko vreciek vedľa seba, stačí už len pod vrchný švík urobiť malé dierky, pospájať vrecká pomocou farebnej stužky a dielo je hotové.

rifle8
diply.com
rifle9
diply.com

Obal na príbor

Postup je veľmi podobný ako v predchádzajúcom návode. Na výrobu potrebujeme: odstrihnuté vrecko, nejakú látku, buď použijeme tú istú z džínsov, môžeme ju prevrátiť naruby alebo použijeme nejakú inú, napríklad bielu s červenými bodkami, ak máme radi retro štýl. Výber je len a len na vás.

rifle6
diply.com

Vrecko našijeme na látku, ktorej okraje sme obšili buď ručne alebo na stroji. Do vnútra už len uložíme príbor a obal na príbor je hotový. Ak ste kreatívni, môžete si obal dozdobiť podľa svojich predstáv, ale pri stolovaní podľa môjho názoru platí: v jednoduchosti je krása.

rifle5
diply.com
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: