6 najhorších mýtov o otehotnení, ktorým by okamžite mala prestať veriť každá jedna žena

Mať dieťa je určite snom nejedného šťastného páru. Avšak mať dieťa je obrovská zodpovednosť a treba si to naozaj dobre premyslieť. Niekomu sa to podarí práve vtedy keď to najmenej čaká, no niekto sa musí naozaj veľmi snažiť a neprichádza to. Existuje 6 mýtov, ktoré by ste rozhodne prestať robiť ak chcete otehotnieť.

#1 Sex by mal byť v misionárskej polohe aby sa spermie dostali k vajíčku

Lekárka Rachel Urrutia hovorí, že na polohe pri oplodnení naozaj nezáleží. “Spermia môže  vstúpiť do maternice skutočne rýchlo, ak je prítomný správny hlien,” povedala. “Ak ste plodná, hlien sa doslova správa ako diaľnica a nemusíte byť len v danej polohe,” tvrdí lekárka. Neexistujú žiadne štúdie, ktoré by dokazovali, ktorá poloha je najlepšia, a ktorá naopak najhoršia.

#2 To čo budete jesť, ovplyvní pohlavie vášho dieťaťa

Doktorka a profesorka  Mary Jane Minkin počula už naozaj veľa mýtov o tomto bode. Počula, že pokiaľ mamička bude na diéte s vysokým obsahom soli tak porodí chlapčeka alebo ak bude jesť stravu s vysokým obsahom mliečnych výrobkov bude to dievča. Avšak usúdila, že naozaj nie je ani najmenší dôvod veriť týmto slovám. Hovorí, že záleží len na tom, ktorá spermia oplodní vajíčko ako prvá.

#3 Nemôžete dostať menštruáciu

Odborníčka hovorí, že je naozaj  veľmi zriedkavé počať bábätko počas cyklu, ak nemáte ovuláciu príliš skoro. “Spermia môže prežiť päť až sedem dní v maternici, ak je prítomný správny krčný hlien, v zriedkavých prípadoch je o spermii známe, že prežije až deväť dní,” povedala lekárka. “Veľa ľudí si neuvedomuje, že keď majú sex pred ovuláciou, spermie môžu prežiť až do ovulácie, takže niektorí ľudia môžu počas svojho cyklu počať dieťa a tí, ktorí majú počas svojho cyklu sex, môžu počať neskôr”

#4 Ak budete mať sex každý deň, otehotniete

“Nie každá žena vie, kedy sú jej plodné dni a preto zakaždým, keď má pohlavný styk, je teoreticky viac pravdepodobné, že otehotnie,” hovorí Urrutia. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odhadujú, že priemerná žena ovuluje dva až tri týždne po cykle, čo znamená, že vám to pomôže sa lepšie zamerať na čas, kedy by ste mali mať pohlavný styk za účelom otehotnenia. Samozrejme ovulácia je veľmi individuálna, keďže každá žena je iná, preto treba sledovať svoj cyklus.

#5 S prerušovaným sexom neotehotniete

“Aj keď používanie antikoncepcie má určitú účinnosť, približne 25 zo 100 žien užívajúcich antikoncepciu otehotnie,” povedala. “Je zaujímavé poznamenať, že existujú niektoré kultúry, ktoré zrejme využívajú abstinenciu efektívnejšie. Ejakulačná kvapalina, ktorá je veľmi bohatá na spermie môže ľahko prejsť na vajíčko.”

#6 Musíte počkať na orgazmus

Aby muž mohol počať dieťa, musí mať orgazmus a žena v tomto prípade nemusí. Odborníčka tvrdí, že tomuto mýtu ľudia veria práve preto, že na svete existujú cicavce, ktoré môžu počať potomka len ak dosiahli vyvrcholenie. Samozrejme, nie je to pravda.

Odborníci sa zhodujú na jednom. Najdôležitejšie je sledovať si vlastný cyklus, ovuláciu a plodné dni. Preto neverte zbytočne mýtom, ktoré nie sú pravdivé. Ak upokojíte hlavne svoju hlavu a myseľ, všetko pôjde jednoduchšie.

Pozri aj: Vedci varujú: Aj minimálna dávka alkoholu má fatálny účinok na váš mozog a neexistuje telo, ktoré by nebolo poškodené

Gabriela, thisisinsider

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: