6-násobná mamička nenávidela svoje telo! Raz si ale vypočula rozhovor svojho manžela o jej striách na tele a všetko pochopila

Monizz Ešte viac

youtube.com

Každá žena po pôrode prechádza nielen emočnými a psychickými, ale najmä fyzickými zmenami. Medzi tie najnepríjemnejšie, ktorých sa nemožno tak ľahko zbaviť, patria strie. Aj napriek tomu, že materstvo je krásne a väčšina matiek by ho za nič nemenila, mnohé z nich sú zo svojho tela skľúčené a strácajú sebavedomie. To isté bol aj prípad Sharny Kieser.

Aj keď robila všetko preto, aby počas tehotenstiev príliš nepribrala, zdravo sa stravovala a dbala na všetko, na čo sa dbať malo, jej telo po pôrodoch vyzeralo takto.

View this post on Instagram

I used to not see the point in exercise because my body was covered in stretch marks. 'what's the point in having a great body if I will never wear a bikini' I'd think. If I was ever invited to the beach or a pool party, I'd always decline. On the odd occasion I couldn't avoid it, I'd stay inside, helping with the food or the cleaning. I would only wear board shorts and t-shirts. I wished so hard that I could one day wear a bikini. Then one day I overheard my loving husband explaining to a bunch of his friends why he thought stretch marks were beautiful. They were a sign of being a woman. They are a result of the great love a mother has, that she would scar her own body to bring a child to life… on and on he explained and the more he talked, the more I got it. I had hated myself for the very reasons he loved me. My body wasn't ruined or disgusting, it had transformed from a selfish girls body into a selfless mothers body and the scars were a symbol of that transition. A daily reminder that I was a mother. I looked at my stretch marks and I felt pride. I felt love. The love of my husband and the love of my children. Each one of them had been nurtured and lived behind those scars for 9 months. I felt pride. I felt love. I felt love for myself. The craziest thing was that when I started to love myself for what I had now, the body I had now, I began to treat myself better. I WANTED to eat healthy. I WANTED to exercise, I WANTED to do the things I loved. Just by changing the way I looked at myself with love and pride instead of hate, I had found the effortless motivation to care for my body. Because of this tiny little shift in mindset, magic happened… I got the body I had always dreamed of. The bikini body that I thought was not ever going to be possible for me after being covered in stretch marks, It has became a reality for me. It started though, with me loving myself first. Being grateful for what I had, not wishing for something better. 👉[see comments for more]👈

A post shared by Sharny and Julius (@sharnyandjulius) on

Teraz je vzorom

Austrálčanka Sharny sa venovala fitnesu a na svojom tele tvrdo pracovala. Po pôrodoch však z tejto práce neostalo vôbec nič. Okrem toho, že mala Sharny štíhle nohy, jej telo sa kompletne zmenilo a väčšiu časť pokryli nepekné strie. Bála sa výstrihov, hanbila sa chodiť na pláž a k vode. Na verejnosti sa začala ukazovať len zriedka. Stratila časť zo zmyslu života, ktorý jej dávala práca fitnes trénerky.

Jedného dňa jej manžel Julius ale povedal, že na svoje strie by mala byť hrdá a nie sa za ne hanbiť. Sharny mu vynadala, že to nikdy nepochopí. Julius jej však vysvetlil, že jej jazvy vníma ako pripomienku jej sily a obete, ktorú podstúpila, aby sa oni dvaja mohli stať rodičmi krásnych šiestich detí. Jej pohľad na ne sa odrazu radikálne zmenil a Sharny vyšla s pravdou na verejnosť. Odvtedy sa nehanbí ukazovať prevísajúce bruško ani početné strie. Inšpiráciu jej dal muž, ktorý krásu nevníma cez povrch, ale cez zmysel.

Život tejto ženy môže byť povzbudením pre milióny ďalších matiek, ktoré sa s postavou po pôrode nevedia vyrovnať. Či už sú to strie alebo kilá navyše, nikdy nie sú dôležitejšie ako úloha, ktorú ste splnili, aby bol svet krajší.

Pozri aj: 16 bohatých celebrít, ktoré vedú prekvapivo skromný život. Toto je dôvod, prečo to robia!

zdroj: babskeveci.sk (M), inspiremore.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: