6-ročný chlapec za našetrené peniaze nakúpil jedlo. Rozdával ho ľuďom, ktorí utekali pred hurikánom Dorian

Monika Miková Ešte viac

Foto: pxhere

Len pred pár dňami zasiahol prírodný živel hurikán Dorian východné pobrežie Severnej Ameriky a priľahlé ostrovné časti. Tisíce obyvateľov tak prišlo o strechu nad hlavou a všetok majetok. Práve v týchto situáciach sa ukazuje charakter ľudí. Podobne to bolo i v prípade Jermaine z Južnej Karolíny o čom informuje miestna televízna stanica

Jermaine Bell je obyčajný 6-ročný chlapec, ktorý miluje sladkosti, zvieratá, hry s kamarátmi a všetky zábavné miesta, ktoré sú pre deti v jeho veku príznačné. Na svoje 7. narodeniny si najviac prial výlet do Zvieracieho kráľovstva Disney, kde túžil vidieť levy a mať skutočnú „leviu párty“, ako to sám nazval.

Nečakaná reakcia

Pred niekoľkými dňami uvidel v miestnom spravodajstve informácie o hurikáne Dorian a škodách, ktoré napáchal. Rozhodol sa preto, že svoje našetrené peniaze na cestu využije inak, zmysluplnejšie. Veď do Zvieracieho kráľovstva môže cestovať aj inokedy. Chlapec nakúpil potraviny a ponúkal ich zadarmo ako pomoc v núdzi pre obete hurikánu. Do dnes nakŕmil už viac ako 100 evakuovaných ľudí.

Pre miestnu televíziu Jermaine povedal: „Ľudia (obete hurikánu) cestujú na nové miesta, chcem aby mali zo sebou nejaké jedlo, aby im to aspoň trochu spríjemnilo cestu. Chcem byť štedrý a žiť život, kedy môžem rozdávať.“ Myslím, že sa môžme priučiť mnohým veciam i my dospelí z nezištného správania malého chlapca. Stará mama Jermaine prezradila, že jej vnuk je zasiahnutý rôznymi životnými príbehmi ľudí. Modlí sa každý deň za rodiny a príbuzných evakuovaných.

Karma je zdarma

Nečakaný zvrat v príbehu malého chlapca nastal, keď sa správy o jeho pomoci ľuďom dostali do správnych uší. Doniesli sa k jednej z manažérok zájazdov do Zvieracieho kráľovstva v Disney. Vyzerá to tak, že Jermaine Bell svoje 7. narodeniny predsa len oslávi tak ako plánoval. V kruhu svojej rodiny, kamarátov na vysnívanom mieste a to ešte aj zadarmo. Konajte dobro a ono sa vám vráti, keď to vôbec nebudete čakať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Disneyland (@disneyland) on

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: