6 skvelých trikov od štylistky, ktoré vás opticky predĺžia a budete pôsobiť vyššie a štíhlejšie

Lucia Mužlová Ešte viac

brightside.me

Nepoznám ani jednu ženu, ktorá by nechcela byť štýlová. Bohužiaľ, nie všetky módne trendy sú vhodné pre všetky typy postáv, a aj pre všetky typy výšok. To je aj dôvod, prečo jednej žene šaty sedia perfektne a iná v nich nemusí vyzerať dobre. Máme pre vás článok s typmi od štylistky, za ktoré budete určite vďačné, pretože odteraz budete pôsobiť vyššie. Stačí sa len riadiť radami odborníka.

Vyberte si správne topánky a doplnky

trikynavysku1
brightside.me

Najjednoduchší spôsob, ako sa stať vyššou, je vziať si podpätky. Veľký význam má aj farba vašich topánok. Všetky neutrálne farby predlžujú vaše nohy, zatiaľ čo čierne topánky, najmä tie na šnurovanie, spôsobujú, že vaše nohy pôsobia kratšie. Topánky tzv. členkové, nohy skracujú a na nižších ženách to nevyzerá príliš dobre. Ak si vezmete čierne členkové topánky, mali by ste k nim zvoliť čierne pančuchy.

S prúžkami opatrne

trikynavysku2
brightside.me

Aj z tohto príkladu môžete vyčítať, že pruhované šaty sa nemôžu nosiť bez dôkladného premýšľania. Vodorovné pruhy pridávajú objem a nesprávna kombinácia s druhým kusom oblečenia môže byť kameň úrazu. Pruhovaný top s jednofarebnou midi sukňou bude naopak vaše telo predlžovať.

Vyberte si džínsy a kabelku k svojej výške

trikynavysku3
brightside.me

Ak ste nižšieho vzrastu, skrátené džínsy vás môžu zmenšovať. Skombinujte takéto džínsy s vysokými podpätkami a crop topom a máte vyhraté. Aby ste pôsobili vyššie, zvoľte džínsy s vysokým pásom. Osobitnú pozornosť by ste mali venovať výberu kabelky. Drobnejšie ženy by mali zvoliť menšie kabelky. S veľkou “shopping bag” budete pôsobiť menším dojmom.

Skúste široké nohavice

trikynavysku4
brightside.me

Široké nohavice sú skvelý spôsob ako zakryť podpätky alebo topánky na platforme a vaše nohy budú pôsobiť predĺženejším dojmom. Skúste zvoliť nohavice v jednej farbe, prípadne s prúžkami. Ak k nim zvolíte blúzku, vyberte si nejaký pekný opasok, alebo ako v prípade modelky, zastrčte si ju do nohavíc.

Noste košeľové šaty správne

trikynavysku6
brightside.me

Košeľové šaty sú veľmi pôsobivý a dobrý kúsok, no na krehkých a drobných ženách nemusia pôsobiť dobre. Taktiež vám môžu v páse pridať nežiadúci objem. Ak chcete vyzerať dobre, použite opasok, ktorý stiahnete v páse a rukávy trochu vyhrňte. Drobným ženám sa 3/4 rukáv hodí najviac. Okrem toho si skúste vyberať košeľové šaty, ktoré budú jednofarebné.

Nezatracujte tzv pencil skirts, čiže puzdrové sukne

trikynavysku5
brightside.me

Vďaka puzdrovým sukniam budete vyzerať nielen štíhlejšie, ale aj vyššie. Vždy majte po ruke bielu košeľu, ktorá sa k puzdrovej sukni akejkoľvek farby dokonale hodí. Ak si ju navyše zastrčíte dovnútra, budete vyzerať dokonale.

Pozri aj: 20 ohromujúcich faktov o ženskom tele, o ktorých ste ani netušili. Bod číslo 12 ma šokoval najviac!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: