6 úžasných trikov, s ktorými bude vaša kúpeľňa vyzerať ako nová! Nápad číslo 4 zmenil moju kúpeľňu na nepoznanie


Kúpeľňa je jedným z najobľúbenejších miestností v dome, a to najmä pre ženy. Miesto, kde máme súkromie a dokážeme sa venovať všetkým kozmetickým rituálom. Priestor, ktorý sa nám spája s vôňou peny alebo soli do kúpeľa by malo byť oázou pokoja. V kúpeľni si vieme oddýchnuť a príjemne relaxovať, a práve z tohto dôvodu je správne usporiadanie vecí a výsledný vizuálny efekt nesmierne dôležitý. Ponúkame vám niekoľko úžasných nápadov, pomocou ktorých si z kúpeľne môžete vytvoriť krajšie a príjemnejšie miesto.

kupelna 1
takprosto.cc

Čistota v kúpeľni je hádam pre každú z nás na prvom mieste. Nesmieme však zabúdať ani na príjemnejšiu a hravejšiu časť – zariadenie a doplnky. Po čase môže toto miesto pôsobiť monotónne alebo sa vám môže zdať, že interiér, ktorý ste si zariadili pred rokmi, už vyšiel z módy. Nezúfajte! Máme pre vás zopár trikov, ktorými túto miestnosť krásne oživíte.

Ako vyzdobiť kúpeľňu

kupelna 2
takprosto.cc

Zabudnite na konvenčné spôsoby výberu doplnkov a stavte na hravosť a originalitu. Ak máte tvorivého ducha a šikovné ruky, nebojte sa zaexperimentovať a využite klasické sklenené poháre na zaváraniny ako zásobníky na mydlo. V obchodoch dnes kúpite viečka rôznych farieb, ktoré vám budú ladiť s interiérom. Stačí len navŕtať dierku, prestrčiť pumpičku z klasického tekutého mydla a zásobník je na svete. Ak sa vám máli, skúste ho ozdobiť alebo pomaľovať. Tieto sklenené nádoby môžete využiť aj na iné drobnosti, ktoré máte v kúpeľni.

kupelna 3
takprosto.cc

Milujete relax vo vani a doprajete si chvíle v súkromí a horúcej vani? Tento tip je pre vás ako stvorený! Jednoduchá drevená doska dokáže ozaj divy a okrem vizuálnej atraktivity má aj praktickú funkciu a využijete ju na odkladanie toaletných potrieb. Pokiaľ si vo vani poležíte dlhšiu dobu, je ideálna ako stojan na víno, ovocie či knihy.

kupelna 4ň
takprosto.cc

Aj keď sa to môže zdať vskutku netradičné, taniere alebo misy nájdu svoje miesto i v kúpeľni. Vytvorte si zaujímavý stojan na kozmetiku alebo iné drobnosti. Jednoduché kovové konštrukcie vám hravo na počkanie vytvorí každý kutil, využiť však môžete i staré stojany na kvetináče, drevené schodíky či rebríky. Fantázii sa medze nekladú, podstatné je však dôkladné pripevnenie tanierov, aby ste sa vyhli črepinám.

kupelna 5
takprosto.cc

V prípade, že si nemôžete dovoliť mramorové umývadlo, sú tu i iné lacnejšie a zaujímavejšie alternatívy. Takéto umývadlo budete mať zaručene jediná v okolí a zároveň prinesie pocit prírody i do vášho interiéru. Nezabúdajte však na náter odpudzujúci vodu a vlhkosť.

kupelna 6
takprosto.cc

Aj originálny stojan na uteráky dokáže krásne oživiť interiér. Ak sa vám doma povaľuje nevyužitý rebrík, dajte mu pekný náter a vytvoríte si tak stojan, ktorý môžete oprieť kamkoľvek. Táto alternatíva si nevyžaduje žiadne vŕtanie ani lepenie a navyše zaberá minimum miesta.

Košíky alebo krabice zaujímavých farieb, vzorov alebo materiálov sú tiež geniálnou a lacnou možnosťou, ako uskladniť uteráky.

kupelna 7
takprosto.cc

Ak máte v domácnosti viacerých členov, určite dobre viete, ako rýchlo sa vie minúť toaletný papier. Mať jeho zásobu vždy po ruke nie je na škodu, no ako to urobiť efektným spôsobom? Využite obyčajné prútené koše, ktoré sú praktickým a roztomilým nápadom na uskladnenie papiera. Stačí pripevniť snímateľnú rúčku a pekná dekorácia je vaša.

kupelna 8
takprosto.cc

Dúfame, že vás dané tipy inšpirovali a vyzdobíte si kúpeľňu jednoduchým, dostupným a originálnym spôsobom, podľa svojho gusta.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov