62-ročný lesník strávil roky v hospici. Pracovníci mu splnili jeho posledné želanie

Hyriaková Kristína

Foto: pexels

Možno je to len fráza, ale pravdou je, že keď je človek chorý, nie je pre neho nič dôležitejšie ako zdravie. Mnohí ľudia by urobili čokoľvek, aby mohli robiť to, čo ich predtým napĺňalo. To je aj príbeh muža, o ktorom informoval portál Good News Network.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počas dlhých rokov bol Edward Reis vášnivým strážcom parku vo Washingtone. Bohužiaľ, milovník prírody trpel roztrúsenou sklerózou a choroba ho prinútila stráviť posledné roky v starostlivosti hospicu. Počas svojho pobytu v nemocnici Evergreen Health Hospice v Kirklande nemohol ísť 62-ročný pacient vonku.

Splnili mu posledné želanie

Neskôr sa však priznal, že jeho prianie je podniknúť poslednú cestu po jednom z jeho obľúbených parkov. Zamestnanci sa okamžite pustili do akcie, aby mohli Edwardovi vyhovieť. Zapojili do toho aj miestnych hasičov a vydali sa spolu na pokojnú plavbu cez Meadowdale Beach Park v Edmonds. Po dobu troch hodín preniesli Edwarda parkom a zastavovali pri potokoch, aby si mohol vychutnať celý pobyt. Zozbierali taktiež vetvičky, aby mohol cítiť vôňu dreva.

Všetci sa snažili

„Kolieska vozíka sú ako kolieska na nákupnom vozíku, takže to nešlo veľmi ľahko,“ povedal pracovník hospicu Leah Gardner . O tom, ako zážitok prežíval Edward pre ABC News povedal: „Neustále sa usmieval a hovoril, aký je šťastný. Bol nám nesmierne vďačný,“ povedal. Edward, bohužiaľ, krátko na to zomrel. Pracovníci teraz dúfajú, že jeho príbeh pomôže ďalším ľuďom oceniť ich prácu.

Práca v hospici nie je jednoduchá

Množstvo ľudí si predstavuje prácu v hospici ako veľmi depresívnu, no keď sa pozriete na tento príbeh, je jasné, že ide o nesmiernu obetu, z ktorej majú ľudia pocit zadosťučinenia. Na svojom Facebooku informovali dobrovoľníci, že ich práca nie je jednoduchá a že celý priebeh bol taktiež veľmi komplikovaný. Ale bolo pre nich dôležité, aby Edwardovi posledné želanie splnili.

Opäť bol na mieste, kde je šťastný

Takto sa mohol dotknúť lesa, cítiť ho a opäť byť niekde, kde je maximálne šťastný. Tešil sa však nielen on, ale aj ostatní dobrovoľníci, ktorí ho sprevádzali. Podľa manažérky programu North Team Program, Diane Fiumara ukazuje tento príbeh hĺbku výhod, ktoré môže starostlivosť o umierajúcich priniesť. V príspevku poďakovala svojmu tímu, ale aj odhodlaniu za lásku, ktorú dávajú pacientom, ktorým pomáhajú a slúžia.

Ľudia, ktorí pracujú v hospici musia jednoducho cítiť, že robia niečo dôležité a niečo, čo je ich poslaním. Títo pracovníci to určite spĺňajú.

Najnovšie články