7 rád, ako rozoznať pravú kabelku od falzifikátu a už nikdy nekúpiť “fejk”, ktorý sa tvári ako originál

Lucia Mužlová Návody

brightside.me

Prednedávnom sme vám priniesli článok o tom, ako rozoznať pravosť parfumov a tento článok ste si mnohé veľmi obľúbili. Dnes vám teda prinášame opäť článok o odhaľovaní fejkov, alebo teda falzifikátov, tentokrát sa však budeme venovať kabelkám – vášni takmer každej ženy. 

Chceli ste ju tak dlho. Mali ste oči len pre ňu. Krásne vzory a farby, trošku drahé, vravíte si v duchu, ale nakoniec neodoláte. Je vaša a môžete ju hrdo nosiť. Až kým neprídete na to, že sa jedná o fejk.

Skôr, ako si našich každodenných miláčikov zakúpime, mali by sme sa dôkladnejšie pozrieť na to, čo vlastne kupujeme. Každý túži predať a niektorí veľmi šikovní predajcovia dokážu veľmi šikovne predať falzifikát za nemálo peňazí a ešte vás aj presvedčia, že sa jedná naozaj o originál. Ako teda odhaliť fejky? Vyskúšajte sa riadiť týmito radami. Možno máte jeden v skrini alebo aktuálne na pracovnom stole a ani o tom neviete.

Sledujte detaily

fejkkabelka
blogspot/blogspot
fejkkabelka2
blogspot

Každý jeden detail kabelky, ktorá bola vyrobená prestížnou značkou, je dokonalý, čo zbadáte hneď na prvý pohľad. Všetky stehy by mali byť dokonalo ušité, rovné a z kabelky by nemali trčať žiadne nitky a nemala by mať žiadne iné viditeľné nedostatky. Všetky originálne značkové kabelky sú vyrábané ručne, takže ak sa vás predajca snaží presvedčiť o tom, že sa jedná o výrobnú chybu, nepočúvajte ho. Pri autentickej kabelke neexistuje nič také, ako výrobná chyba.

Spony, gombíky a zipsy

fejkkabelka3
vox

Venujte osobitnú pozornosť malým detailom ako sú kovové spony, gombíky, zipsy a zámky. Ich kvalita musí byť dokonalá a perfektná a vždy sa na nich bude nachádzať výrobné číslo, meno, či názov značky. To je len ďalšou známkou autenticity. Napríklad každá kabelka značky Hermes má na sebe pečiatku loga (Hermes Paríž, vyrobené vo Francúzsku) a ďalšiu pečiatku, ktorá vám povie viac o roku výroby a použitom materiáli.

Materiály

fejkkabelka4
blogspot/blogspot

Slávne značky nepoužívajú drsné materiály, ani drsnú kožu. Na výrobu kvalitnej kabelky sú používané len jemné materiály a materiály, ktoré sú vysoko kvalitné. Koža nesmie byť mastná ani lepkavá. Niektoré značkové kabelky môžu byť mäkké a pružné, no vždy si udržujú svoj tvar, bez ohľadu na to, čo s nimi robíte.

Názov značky

fejkkabelka5
vox-cdn

Niekedy sledujete kabelku do takých detailov, že si nevšimnete samotný názov, ktorí bije do očí. Falošné kabelky majú často názov značky vytlačený nesprávne alebo je použitý iný font, písmo môže byť dokonca rozmazané. Samotná značka a štítok vždy prezradia najviac.

Ďalšie tri rady nájdete na druhej strane článku…

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: