7 rád, ako rozoznať pravú kabelku od falzifikátu a už nikdy nekúpiť „fejk“, ktorý sa tvári ako originál

Lucia Mužlová Návody

Sériové číslo

fejkkabelka6
vox-cdn

Sériové číslo je jedna z najdôležitejších známok o pravosti. Nielen pri kabelkách, ale vlastne pri všetkom. Štítok s číslom je utesnený a pripevnený zvláštnym spôsobom, takže je možné odstrániť ho bez poškodenia. Falošné kabelky majú zvyčajne štítok s číslom pripevnené napevno, prípadne je len nalepený na povrchu kabelky.

Balenie

fejkkabelka7
amazonaws

Majte na pamäti, že drahá kabelka má vždy drahé balenie. Často je aj samotné balenie vyrobené z kvalitných materiálov. Taška či krabica by nemala mať žiadne chyby, čo sa farby a tvaru týka. Kabelka je vždy zabalená v ochrannom vrecúšku, ktoré slúži na jej uskladnenie a ochranu. Výrobcovia si nikdy nepýtajú príplatok za to, ak chcete dať kabelku pekne zabaliť.

Odlišné črty

fejkkabelka8
blogspot/1stdibscdn

Pred návštevou samotného obchodu si urobte najskôr taký malý prieskum. Zapamätajte si charakteristické črty a znaky danej kabelky. Nezabudnite, že každá značka má svoje vlastné charakteristické znaky. Prada napríklad nikdy nepoužíva kontrastné farby, čo sa vonkajšej a vnútornej strany týka. Dior má väčšinou vnútro jasne červené a nájdete tam aj ručne všité logo značky. Príliš lesklá podšívka a nekvalitný materiál sú znakom toho, že sa jedná o fejk.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

0
Komentovať (0)