7-ročný chlapček prišiel v škole o život. Dobili ho na smrť za to, že bol príliš dlho na toalete

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pexels

Vo veci úmrtia 7-ročného chlapčeka prebieha rozsiahle vyšetrovanie. Medializácia prípadu priniesla mnohé nezrovnalosti a informácie také kruté, že mnohí ani nedokázali dočítať príbeh do konca. Informujeme o ňom z dôvodu, že takéto veci by sa diať určite nemali a už vôbec nie nevinným deťom.

Ilustračná foto: hippopx

Len 7-ročný chlapček, Aldo Moroni, umrel na zranenia, ktoré mu spôsobil učiteľ na prestížnej katolíckej internátnej škole (St. Columba’s College- pozn. redakcie), keď mu dal výprask za to, že bol príliš dlho na toaletách. Informoval o tom portál Metro. Prípad sa odohral ešte v roku 1980 a chlapček mal byť zbitý bratom Germanusom, jeho skutočné meno je David McKell. Objavili sa navyše aj iné správy od bývalých študentov, ktorí tvrdili, že tento učiteľ deti zneužíval aj sexuálne.

Foto: pixabay

Kvôli strachu vyšetrovanie ani nezačalo

Keď sa prípad odohral, zasiahol každého. Študentom v tej dobe však bolo oznámené, že malý Aldo umrel na infarkt. Bývalý študent však neskôr dosvedčil, že počul učiteľa kričať a videl, ako Alda bije. Potom videl už len sanitku a ďalšia vec, ktorú sa dozvedel bolo, že Aldo je mŕtvy. Dnes má bývalý študent už 64 rokov a neustále žije s pocitom viny, že vtedy nič nepovedal. Nepovedal ani o sexuálnom zneužití a ani o bitke, ktorú videl. Mohol tak zabrániť zbytočnej smrti.

Zodpovedná osoba je po smrti

O svojom utrpení nakoniec povedal inému bratovi, ktorému sa zdôveril s tým, čo sa stalo. Ten mu ale odporučil, aby v žiadnom prípade nešiel na políciu. Poslúchol a tak sa príslušné orgány nikdy nedozvedeli, čo sa v skutočnosti stalo. Dnes je ale všetko inak, bývalá obeť vyšla s pravdou von a polícia znovu otvorila prípad a aktívne ho rieši. Žiaľ, násilník McKell umrel v roku 1998, takže to, ako to skutočne bolo sa už zrejme nedozvieme. Na povrch však vychádzajú detaily o zneužívaní, ktoré sú len pre silné žalúdky. Viac informácií snáď prinesie vyšetrovanie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: