7 spôsobov, ako sa zbaviť tuku na bokoch, a všetky sú neskutočne jednoduché


Za chvíľu je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní.  Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút denne.

Doska

cviky
brightside.me

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte sa pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom sa o zem opriete lakťami. Dbajte na to, aby ste mali hlavu v predĺžení chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynulo dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Kliky

cviky1
brightside.me

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale aj najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, vystrite nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme dvíhať pomocou rúk, pričom hore sa dvíhame rýchlejšie a smerom nadol pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli vystreté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cvik na stehenné a sedacie svaly

cviky2
brightside.me

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte aj s opačnou nohou a rukou. Uistite sa, že ruky a nohy máte vystreté a neohýbate ich do strán.

Drepy

cviky3
running.competitor.com

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbticu máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličku. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Pokračovanie na ďalšej strane…

horoskop-april

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));