8 úplne zlých návykov, ktoré robíme pri používaní deodorantu a mali by sme sa ich okamžite zbaviť!


Väčšina z nás používa deodorant či antiperspirant ráno, predtým, ako ideme preč z domu, viac-menej v rámci rutiny, aby sme sa počas dňa nemuseli hanbiť, ak sa trochu spotíme. No to nie je úplne správny prístup. Preto sme pre vás pripravili týchto pár trikov, ktoré vám pomôžu zostať dlhšie a hlavne lepšie chránení.

Nedávate si deodorant po osprchovaní

independent.co.uk
independent.co.uk

Čím dlhšie budete bez deodorantu, tým viac potu sa nahromadí na vašej koži. Deodoranty sú najúčinnejšie, keď sa aplikujú na čistú pokožku, preto by ste si mali dať deodorant hneď potom, ako sa osprchujete.

Deodorant si dávate iba raz 

organics.org
organics.org

Deodorant vám nikdy nevydrží tak dlho ako potrebujete. To už zažil každý. Preto sa oplatí pred odchodom z domu naniesť novú vrstvu. Tak ako po sprche, treba si utrieť časť, kde ste už deodorant mali, aby ste sa zbavili starého potu a starej vrstvy deodorantu.

Neviete, čo potrebujete

cupofjo.com
cupofjo.com

Ak máte citlivú pokožku, nepoužívajte deodorant, ktorý obsahuje veľa chemikálií. Ak sa veľmi potíte, používajte namiesto deodorantu antiperspirant.

Používate naraz odlišné produkty.

salihughesbeauty.com
salihughesbeauty.com

Ak váš deodorant vonia sviežo a váš šampón skôr sladko, ako napríklad jablká alebo kvety, môžu sa vône navzájom biť a môžu byť až nepríjemné. Snažte sa používať podobné vône, ak sa to dá.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov