8 atraktívnych vecí, ktoré nás na mužoch priťahujú ako magnet a nevieme im odolať


Každá žena má na opačné pohlavie iný vkus a zatiaľ, čo sa jednej zdajú atraktívni modrookí svetlovlasí chlapi, iná preferuje urastených bradatých „drevorubačov“. Na mužoch však existujú určité vonkajšie znaky, ktoré zaručene pritiahnu pozornosť každej z nás. Aj keď si to možno nechceme priznať alebo sme ostýchavé, nasledujúcich osem vecí nepochybne priťahuje každú príslušníčku nežného pohlavia ako magnet. Spríjemnite si teda deň a doprajte si trošku vizuálneho potešenia popri mnohých povinnostiach. 

Aj napriek rôznorodosti ženských preferencií, ktoré sa týkajú mužského zovňajšku sa dámy v niektorých veciach predsa len zhodnú. Niektoré z nasledujúcich znakov sa vám možno zdali čudné a mysleli ste si, že ste len jednou z mála, ktorú to priťahuje. Milé dámy, môžeme vás uistiť, že tieto „mužské magnety“ upútajú pozornosť takmer každej z nás.

Predlaktia

muz 1
Falsiane © / twitter.com © pixabay.com

Aj keď sa to môže javiť ako divná „úchylka“, šľachovité ruky, na ktorých sú viditeľné žily dokážu nesmierne upútať našu pozornosť. Je to pre ženy akýsi signál z podvedomia, ktorý sa nám viaže k mužskej sile a zdatnosti. Silné a šľachovité ruky v nás evokujú pocit bezpečia a „roztápame“ sa, pretože takýto muž pôsobí ochranársky.

Mierne strnisko

muz 2
adme.ru

Početné štúdie a prieskumy v tejto oblasti ukázali, že prevažná väčšina žien je priťahovaná k mužom, ktorí majú viditeľné, približne trojdňové strnisko. Tento výzor ženy upúta viac, ako do hladka oholená tvár. Mierne ochlpenie je z hľadiska vývoja znakom agresie a sily, čo je dôvodom, prečo sa takíto zástupcovia silnejšieho pohlavia javia ako mužnejší a príťažlivejší „samci“. Tento jav má na svedomí, že mierne zarastených mužov vnímame ako zdatných lovcov a tým pádom ich hodnotíme ako atraktívnych.

Husté obočie

muz 3
adme.ru

Husté obočie u pánov opticky zdôrazňuje oči a navyše púta pozornosť na pohľad, ktorý je pre ženy veľmi dôležitý. Z psychologického hľadiska je chlap s hustým obočím, ktoré robí oči viac otvorené, vnímaný ako úprimnejší a v ženách vytvára pocit ochoty viesť dialóg.

Okuliare

muz 4
adme.ru

Chlap s okuliarmi na ženy pôsobí zodpovedne a opatrne. Vyvoláva v nich dojem zamysleného a trochu záhadného muža, čo sa dámam javí ako príťažlivý aspekt. V neposlednom rade sú ľudia s okuliarmi vo všeobecnosti vnímaní ako inteligentné osoby.

Jazvy

muz 5
© pixabay.com

Vedci dokázali, že jazvy na mužskej tvári majú priamy súvis s atraktívnosťou, a tak sú chlapi s týmito chybičkami krásy paradoxne vnímaní ako nesmierne príťažliví. Ženy mužské jazvy podvedome považujú za akési meradlo odvahy a statočnosti. V zmysle najzákladnejších vrodených inštinktov, si ženy prirodzene vyberajú partnerov, s ktorými budú mať sex a teda aj potomstvo. Takýto partner musí byť starostlivým ochranárom a zdatným, fyzicky silným chlapom, s čím sa ženám jazvy na jeho tvári akosi spájajú. Okrem toho v nás jazvy vyvolávajú pocit dráždivého nebezpečenstva a akúsi lákavosť zakázaného ovocia, ktoré ako dobre vieme, chutí najlepšie.

Účes

muz 6
© rexfeatures.com

Podľa výsledkov prieskumu medzi ženami sa za najatraktívnejší účes považuje ten, pri ktorom má muž najkratšie vlasy na bokoch hlavy a na jej hornej časti sú vlasy o niečo dlhšie. Tento štýlový účes majú aj slávne osobnosti ako napríklad Ryan Reynolds a Channing Tatum na obrázku.

Výrazné lícne kosti

muz 7
adme.ru

Britskí vedci uskutočnili experiment, počas ktorého boli testované osoby vyzvané, aby ohodnotili tváre tisícok cudzincov. Tento experiment ukázal, že osoby mužského pohlavia s vyššie umiestnenými a výraznými lícnymi kosťami sa ženám javili ako najatraktívnejšie. Podobne silná sánka a čeľusť je pre ženy príťažlivým vonkajším znakom.

Brucho

muz 8
adme.ru

V rámci istého výskumu bolo požiadaná vzorka 2000 žien aby zhodnotili, aké mužské brucho vyzerá najatraktívnejšie. Podľa výsledkov tohto prieskumu sa 8% opýtaných zhodlo, že najkrajšou voľbou je brucho kulturistu s najväčším podielom svalovej hmoty. Ďalších 12% respondentov hlasovalo pre normálne, nevypracované až mierne zaoblené brucho. Drvivá väčšina, teda zvyšných 82% žien sa zhodlo na tom, že najpríťažlivejším pánskym bruchom je mierne vyrysované, športové ale nie prehnane svalnaté brucho. Dámy preferovali brucho, na ktorom je viditeľná mužská staroslivosť o seba, fyzická zdatnosť a kondícia, no prehnaná svalová hmota sa im tak príťažlivá nezdala.

Našli ste sa vo viacerých bodoch tohto článku? Vitajte medzi väčšinou žien, ktoré majú rovnaký názor na mužský zovňajšok.

Pozri aj: Vyhodila sa vám na tvári alebo po holení naozaj nepekná vyrážka? Môže zmiznúť už do 1 minúty, ak použijete tieto zázračné triky

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), adme.ru


Komentáre

komentárov